Bepanthen Krem Nedir? Faydaları Ve Kullanım Şekli

Felaket

New member
Bepanthen Krem Nedir?
Özellikle ülkemiz de yıllardır bir çok derde deva olduğu düşünülen eczaneler de en çok satanlar listesinden düşmeyen Bepanthen krem ismini yenileyerek artık beponthel krem olarak adlandırılmaktadır. Farklı cilt sorunlarında etkili çözümler sunan bu krem sivilce gibi zorlu geçen cilt sorunlarında bile etkisini kanıtlamış bir üründür. Bayer firmasına ait olan bu ürün farklı çeşitlere sahip olmakla birlikte bunları sizler için ele alacağız ve hangisi neye daha çok iyi geliyor bunları detaylı bir şekilde anlatacağız. Sağlık içerikli bir konu olduğu için doktorunuz veya aile hekiminize danışmadan her hangi bir işlem yapmamanızı tavsiye ediyoruz.


Bepanthen Ne İşe Yarar Ve Nelere İyi Gelir?
Özellikle geçmişten bu yana bebek pişiklerinde sık kullanıma sahip olan bepanthen kremi, cilt nemlendirme ve cilt bakımında etkili olarak kullanılmaktadır. Sivilce konusunda etkili bir krem olduğu gibi ciltte oluşan siyah noktalar içinde iyi geldiğini söyleyen bir çok kullanıcı yorumu mevcuttur. Pişik konusunda sadece bebekler de değil, yetişkinler de pişik geçirme konusunda faydası olan Bepanthen kreminin el ve ayak çatlaklarına sürülmesi akabinde faydası olduğu bilinmektedir.


Özellikle emziren kadınların yakından bildiği bu krem meme ucu çatlaklarında doktorların tavsiye ettiği bir krem olup, sürüldüğü takdirde hızlı etki göstermesi ile bilinmektedir. Provitamin B4 ve lanoli içeriği sayesinde cilde çok faydası olan bu doğal içerikli krem Türk Pediatri Derneği tarafından onay almış bir kremdir. Sadece cilt bakımı ve cilt sorunları değil, yanık izlerinde, ameliyat sonrası kalan izlerde, vücutta ki farklı yara izlerinde, cilt nemlendirme de sıkça kullanılan bir kremdir.

Bepanthen Krem’in Cilde Faydaları Nelerdir?
Özellikle cildi nemli tutması ve ciltte ki nem oranını dengelemesi yönünden cilde faydalı bir kremdir. Düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde çatlayan ve dökülen cilt yüzeylerinin tekrar canlılık kazandığını sizler de fark edeceksiniz. Cildin yenilenmesini sağlayan bu krem kısa süre de cildinizin yumuşak bir hal almasını da vesile olmaktadır.

Dudak çatlaklarında kullanıldığı takdir de faydası olmaktadır,
Özellikle yazın güneş altında kalan cilt yanmaya ve zarar görmeye başlar, yanan bölgelere sürüldüğü takdirde güneş yanığına iyi geldiği bilinmekte ve zarar gören bölgeyi yenileme de etkili olduğu bilinmektedir,
Emzirme döneminde meme ucu çatlaklarına iyi gelir,
Cildin daha iyi nefes almasını sağlayarak, cildin beslenmesini sağlar,

Bepanthen Krem Çeşitleri Nelerdir?
Bayer firması tarafından üretilen 3 farklı Bepanthen krem çeşidi bulunmaktadır. Bunlar, Bepanthen krem (bepanthol),Bepanthen Plus krem ve Bepanthen merhemdir. Birlikte bunların kısa kısa ne işe yaradıklarına göz atalım isterseniz.

Bepanthen Krem (Bepanthol):
Daha çok yağlı ciltler de etkili olan bu krem, kızarık bölgeler de oluşan tahrişe iyi geldiği herkes tarafından bilinmektedir. Bu kremin sürüldüğü bölgeyi hızlı bir şekilde iyileştirme ve onarma özelliği mevcuttur.

Bepanthen Plus
Bir üründe plus adı geçiyorsa genellikle bir önceki modelin daha gelişmiş hali olduğu anlaşılıyor genellikle. Bepanthen plus da aynı mantık da olan bir kremdir. Bepanthen kreme göre daha fazla içeriğe sahip olan bu krem, normal,kuru ve karma ciltler de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yara,yanık,kızarıklık gibi cilt sorunlarında oldukça etkili bir güce sahiptir.

Bepanthen Merhem
Daha çok bölgesel olarak sürülmesi tavsiye edilen, bebekler de oluşan pişik,yara ve yanık gibi sorunlarda kullanılan bu krem yağlı bir içeriğe sahiptir.

Bepanthen Krem Nasıl Kullanılır?
Günde 2 defa kullanılması tavsiye edilen Bepanthen kremi, nohut büyüklüğünde olacak şekilde parmak ucumuz ile ilgili bölgeye hafif bir şekilde sürülmelidir. Kullanım vakti olarak daha çok akşamları kullanmanız tavsiye edilir. Çünkü bepanthen kremi emilimi geç olan bir krem türüdür, bu yüzden gündüz makyaj yapmanız gerekirse bu çok sağlıklı bir işlem olmayacaktır. Sürülen bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz veya iyice temizledikten sonra kremi sürünüz. Göz çevresinde de kullanabileceğiniz bir krem olarak bilinen Bepanthen kremini göz çevrenize sürerken sadece dikkatli olmanız ve göz içerisine temas etmemesine özen göstermelisiniz.

Bepanthen Krem İle Bepanthol Krem Arasında ki Fark Nedir?
Önceleri bepanthol olarak üretilen daha sonra ismi değişip, içeriği güçlendirilerek bepanthen krem olarak piyasaya sürülen krem aynı şeydir. Üretici firması da yine Bayer firmasıdır. Bu yüzden fark yok diyebiliriz sadece biraz daha güçlendirilmiş halidir.

Krem Hakkında Ufak Uyarılar
Emziren anneler özellikle emzirme işlemi bittikten sonra bu kremi sürmelidir .Tekrar emzireceği vakit meme bölgesini iyi bir şekilde bu kremden arındırmalıdır,
Hamilelik döneminde pek tavsiye edilmez, bu yüzden doktor gözetiminde kullanmanızı tavsiye ederiz.
Göz bölgesine sürerken dikkatli olmalısınız, aksi halde göz içerisinde istenmedik sorunlara sebep olabilirsiniz.
Ağız içerisine sürmeyiniz.
Yan etkisinin olmadığı bilinen bu kremi her türlü sorun ve sıkıntıya karşı doktorunuza danışarak alıp, kullanmanız tavsiye edilmektedir.