Sosyal Güvenlik alın, öğrenci borcunu ödeyin: finansal planlamacılar tartıyor

senbilirsin

New member
Edina, Minnesota’daki Accredited Investors’ın kurucusu Ross Levin, Bayan Keyser’in sorusunu yanıtladı. Bay Levin, Keyser ailesinin, özellikle üniversite öğrencilerinin ebeveynlerinin kendi ihtiyaçlarını çocuklarının ihtiyaçları ile dengelerken karşılaştıkları baskılar göz önüne alındığında, çoğu kendilerinin oluşturduğu mevcut planları ile doğru yolda olduğunu söyledi.

Levin, “Çocukları üniversiteye götürmeye çalışmakla emeklilik için para biriktirmek arasında bir denge kurmanın ne kadar korkutucu olduğunu vurgulamak istiyorum” dedi. “Finansal güvenliğinizi tehlikeye atmayı planlamak iyi bir şey değil.”

Bayan Keyser’in anne babasının ve kayınpederinin ihtiyaçları ile belirttiği gibi, Bay Levin de birçok insanın güçsüz kaldıklarında ihtiyaç duyacakları zenginliği hafife aldıklarını gördü.

Levin, “Müşterilerimizle, yaşlanan ebeveynlerine bakmanın mali açıdan yapılacak en stresli şeylerden biri olduğunu görüyoruz,” dedi ve müşterilerini, yaşlandıkça kendi mali istikrarları nedeniyle emekliliklerini ilk sıraya koymaya teşvik ettiğini sözlerine ekledi. çocuklar.

“Eğitim için borç alabilirsin ama emeklilik için alamazsın” dedi.

Dolayısıyla, diyor Bay Levin, eğer çift 403(b)’yi finanse etmeye devam edebiliyorsa, yapmalı ve bu seçim konusunda kendilerini iyi hissetmeliler. Çiftin mali esnekliğini koruyacağı için onu çocukları için öğrenci kredisi almaya ikna edecek. İsterlerse her zaman kredilerin ödenmesine yardımcı olabilirler.

Emekli maaşları, emekliliğin en zor yönlerinden biri olan istikrarlı bir gelir sağlamaya yardımcı olduğundan, Levin, “Kendinize gereksiz yere baskı yapıyorsunuz” dedi. “Gerçekten düşünceli davrandılar – emekli maaşları var, 529 planları var, kişisel yatırımları var. Her şeyi doğru yapıyorsun. Benim tavsiyem, aldıkları kararları gerçekten kutlamak olacaktır.