Sony, 25 Milyondan Fazla PlayStation 5 Sattı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Sony Group Corporation, 30 Eylül tarihinde sona eren mali çeyrek için kar raporunu yayınladı. Buna bakılırsa şirket bu vakitte 25 milyon PlayStation 5 oyun konsolu satma başarısı göstermiş durumda. Şirket, Temmuz-Eylül periyodu için 3.3 milyon PS5 konsol teslimatı bildirdi. Ayrıyeten 2022 için toplamda 18 milyon adet konsol satışı umuluyor ve bu 2021 için 11.5 milyon PS5 satışına kıyasla yüzde 56’lık bir artış olacak.

Geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran PlayStation Plus abonesi ise 1.9 milyon daha az. 2. çeyrekte 45.4 milyon PlayStation Plus abonesi olduğunu belirtelim. Görünen o ki kimi kullanıcılara yeni Plus sistemi pek de cazip gelmemiş. PlayStation Plus ve PlayStation Network (PSN) reklam gelirlerini içeren Ağ Hizmetleri bölümü geliri de bir yıl evvelki 679 milyon dolar iken 794 milyon dolar oldu.

Toplam gelirler, Ağustos ayından itibaren artan PS5 konsol meblağlarının tesiriyle 4.92 milyar dolara yükseldi. Gelirlerdeki artışa karşın, Bungie oyun stüdyosunun 3.6 milyar dolarlık maliyetli satın alınması ve artan oyun geliştirme maliyetleri niçiniyle karlar yıllık bazda yüzde 49 düştü.