Sonuçta Florida okullarında AP psikolojisine izin verilebilir

senbilirsin

New member
Yetkililer, kolej yönetim kurulunun Florida kursuna desteğini eyalet Eğitim Bakanlığı tarafından “fiilen yasaklandığını” söyleyerek geri çekmesinden bir gün sonra, Florida öğrencilerinin gelecek öğretim yılında İleri Düzey Yerleştirme Psikolojisi almalarına izin verilebileceğini söyledi.

Ülke çapındaki en popüler ileri düzey yerleştirme kurslarından biri olan AP Psychology, ileri düzey yerleştirme kurslarını ve SAT’ı denetleyen kar amacı gütmeyen etkili bir kuruluş olan College Board ile Florida eyaleti arasındaki son çekişmenin konusuydu. İki taraf, Florida’nın bu yılın başlarında, Cumhuriyetçi bir başkan adayı olan Vali Ron DeSantis’in devlet okullarındaki “uyandırma” dersleriyle mücadele kampanyasının bir parçası olan Afro-Amerikan çalışmaları üzerine yeni bir AP kursunu reddetmesinden bu yana anlaşmazlığa düştü.

Son tartışma, AP psikoloji dersinde toplumsal cinsiyet ve cinsel yönelimle ilgili bir bölümle ilgili geldi.

Kamuya yapılan açıklamalarda sınıfın kaderi hakkında tartıştıktan bir gün sonra, hem Florida Eğitim Departmanı hem de kolej yönetim kurulu Cuma günü kursun Florida’da verilmeye devam edilebileceğini belirten açıklamalar yayınladılar, ancak cinsiyet ve cinsel yönelim bölümü de dahil olmak üzere pek çok kişi geri kaldı. cevapsız sorular.

AP kursları, ileri düzey üniversite düzeyinde kurslar için en popüler seçeneklerden biridir ve ülke genelinde binlerce lisede sunulmaktadır. Kurslar üniversite başvurularında başarılıdır ve bazı durumlarda öğrenciler AP yıl sonu sınavında yüksek puan alırlarsa üniversite kredisi de kazanabilirler.

Geçen yıl Florida’da 28.000’den fazla öğrenci AP Psikoloji aldı.

Ancak yeni bir Florida kuralı nedeniyle, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelimle ilgili öğretim artık 12. sınıfa kadar kısıtlandı ve AP psikoloji kursuna odaklanıldı.

Florida yetkilileri geçtiğimiz günlerde kolej yönetim kurulundan AP psikoloji müfredatının içeriğinin eyalet yasalarını veya düzenlemelerini ihlal etmeyeceğine dair güvence istedi.

Kolej kurulu, üniversite düzeyindeki standartları “sansürlemeyeceğini” söyleyerek reddetti.

Bu bölüm, “ahlaki gelişim” ve cinsiyet ve cinsel yönelim ile ilgili konuları içeren bir gelişim psikolojisi biriminin parçasıdır. College Board, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim üzerine bir bölümün 30 yıl önce başlangıcından bu yana kursun bir parçası olduğunu söyledi ve Amerikan Psikoloji Derneği, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim öğretiminin üniversite düzeyinde insan gelişimi çalışmalarının gerekli bir parçası olduğunu açıkladı. .

Kolej Kurulu Perşembe günü yaptığı açıklamada, Florida okul bölgelerinin kursu tam olarak sunamaması durumunda kursu vermeyi bırakması gerektiğini duyurdu.

Karar, Perşembe günü Florida yetkilileri ve okul bölgesi yöneticileri arasında yapılan özel bir telefon görüşmesine yanıt olarak geldi. Talebe dahil olmayan Kolej Kurulu, Florida Eğitim Bakanlığı’nın ilçeleri cinsiyet ve cinsel yönelimle ilgili içeriği atlamaya yönlendirerek kursu “etkili bir şekilde yasakladığını” söyledi.

Florida Eğitim Bakanlığı, kursun yasaklandığını yalanladı ve Üniversite Yönetim Kurulu’nu “Floridalı öğrencilerle oyun oynamakla” suçladı.

Ancak Cuma günü, iki taraf en azından şimdilik çıkmaza son vermiş görünüyor.

birinde mektup Florida Eğitim Komiseri Manny Diaz Jr., okul bölgesi liderlerine, devletin AP psikoloji kursunun yaşa uygun bir şekilde “bütünüyle” öğretilebileceğine inandığını yazdı. Yine de, okul bölgelerinin tam olarak nasıl ilerlemeyi amaçladığı veya düzenlemelerin eyalet düzenlemelerine uymasının beklenip beklenemeyeceği belirsizdi.

Kolej kurulu, okul bölgelerinin kursu vermemesi gerektiğine dair daha önceki bulgusunu tersine çeviren yeni bir bildiri yayınladı.

Kolej kurulu Cuma günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki öğretim yılında, Florida öğretmenlerinin cinsiyet ve cinsel yönelim içeriği de dahil olmak üzere tüm kursu ceza korkusu olmadan öğretebileceklerini umuyoruz.” Dedi.