Seçkin hukuk okulları ABD Haber Sıralamalarını boykot etti. Şimdi bir bedel ödeyebilirler.

senbilirsin

New member
Ne dilediğine dikkat et.

Yedi ay önce düzinelerce seçkin hukuk fakültesi ve tıp fakültesi US News & World Report’un sıralamalarını boykot ettiklerini ve yayına herhangi bir veri sağlamayı reddettiklerini açıkladılar. Sıralamaların güvenilmez olduğunu ve eğitim önceliklerini çarpıttığını söylediler.

Geçen hafta, US News boykottan bu yana ilk sıralamalarını önizledi — sadece en üstteki bir düzine kadar hukuk ve tıp fakültesi için — ve şimdi, öyle görünüyor ki, aynı okulların çoğu yayının hiyerarşisindeki temsilleri konusunda çok endişeli.

Aslında, metodolojiyle ilgili şikayetleri o kadar şiddetliydi ki, US News Çarşamba günü sıralamaların resmi olarak açıklanmasını süresiz olarak ertelediğini duyurdu.

US News web sitesinde, “Anketimize katılmayı reddeden okullar da dahil olmak üzere sıralamalarımıza olan ilgi, geçmişte deneyimlediğimiz her şeyi geride bıraktı” diye yazdı ve neden yayınlamayı geciktirdiğini açıkladı.


Boykotun kışkırtıcısı Yale Hukuk Fakültesi de sıralamayı düzeltilemez olarak görenler arasında yer alıyor. Hukuk fakültesinin dekan yardımcısı ve genelkurmay başkanı Debra Kroszner, “US News’te haftalık olarak gördüğümüz şey, tam olarak bu kadar çok okulun neden artık katılmadığının nedenidir” dedi. “Son derece kusurlu bir sistem.”

Öğrencilerin genellikle US News rehberliğinde okullara kaydolduklarında gerçekleşen bu son çatışma, Yale ve Harvard’da sarmaşıklarla kaplı bir boykotun bile US News sıralama sisteminin etkisiyle baş edemeyebileceğini gösteriyor.

Yale Kasım’da okulu bıraktı, ardından kısa bir süre sonra diğerleri arasında Harvard, Stanford, Georgetown, Columbia ve California Üniversitesi, Berkeley geldi. Harvard, ayrılan ilk tıp fakültesiydi, ardından Columbia ve Pennsylvania Üniversitesi gibi okullar geldi.

Bir ayaklanma karşısında US News, 100’den fazla okulda bir dinleme turu gerçekleştirdi ve metodolojilerinin şimdiye kadarki en önemli revizyonu olduğunu söyledikleri şeyi gerçekleştirdi. Amerikan Barolar Birliği gibi kaynaklardan tanınmış kişiler, boykot eden okullardan elde edilen eksik verileri doldurmak için kullanıldı.


Sıralama önizlemesi yayınlandığında pek bir şey değişmedi. Yale Hukuk Fakültesi hala 1 numaraydı (gerçi şimdi Stanford ile berabere kaldı). Harvard hala en iyi tıp fakültesiydi. UCLA hukuk fakültesi, Georgetown’u “İlk 14″ün dışına itti.


Ancak boykot eden okullar, bazı verilerden, özellikle de US News’in mezun olduktan sonra istihdamı sayma biçiminden hâlâ rahatsızdı.

US News, metodolojisini değiştireceğini ve bursların uzun vadeli olduğu ve baro sınavını geçmeyi gerektirdiği (veya en azından bir hukuk derecesinin bir avantaj sağlayacağı) uyarısıyla burslu öğrencileri istihdam olarak sayacağını söylemişti. burslar).

Hibeleri hesaba katan Yale, istihdam oranının yüzde 90’dan neredeyse yüzde 100’e çıkmasını bekliyordu. Bunun yerine, en azından Yale’in medya raporlarından elde ettiği verilere göre yüzde 80’e düştü. (Yale, verilere erişim sağlamadığını veya US News ile iletişime geçmediğini söyledi.)

Bayan Kroszner, “Yale Hukuk Fakültesi için kullandıkları istihdam ölçütü buysa, tamamen yanlış ve web sitelerinde belirtilen yöntemlerle tamamen tutarsız,” dedi.


University of California, Berkeley, öğrencilerin ortak hukuk ve Ph.D. Tamamlanması daha uzun süren programlar işsiz olarak sayıldı. Hukuk fakültesi dekanı Erwin Chemerinsky, US News’e şikayette bulunduğunu ancak henüz bir yanıt alamadığını söyledi.

Ancak Bay Chemerinsky, reytingleri önemsediğine dair herhangi bir öneriyi umursamadı.

Sorun, okulların birdenbire sıralamanın değerine inanması değil, dedi. Bunun yerine, US News bir okulun işbirliğinden bağımsız olarak sıralamalar derlemek istiyorsa, verilerin en azından doğru olması gerektiğine inanıyorlar.

Bay Chemerinsky, “Umarım bu kararı vererek ABD haberlerinin güvenilirliğini baltalamışızdır, çünkü eğitim üzerinde çok fazla etkisi vardır,” dedi. “Ama ben gerçekçiyim. Sıralama yaptıklarını biliyorum. Verilerin doğru bir şekilde işlendiğinden emin olmak istiyorum.”

Bazı üniversite yetkililerine göre tozluluk, yüksek görüşlü okulların ikiyüzlülüğünü ortaya koyuyor.

Sıralamayı boykot etmeyen Georgia Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanı Peter B. Rutledge, metodolojideki değişikliklerin US News’in dinleme turundan öğrendiklerini dahil etmek için meşru bir girişim olduğuna inandığını söyledi. Okulunun verileriyle ilgili bir sorusu olduğunu ve bunun yanıtlandığını söyledi.

“US News’in dekanları diyaloğa sokmak için elinden gelenin en iyisini yaptığını düşünüyorum” dedi. “Metodolojideki radikal değişiklik, US News’in sihirli değneğini şapkadan çıkardığı bir şey değildi.”


Bay Rutledge, ambargoya saygı duyduğunu ve geçen yılı 29. sırada bitiren Georgia’nın sıralamada yükselip yükselmediğini söylemeyeceğini söyledi.

Bununla birlikte, diğer gözlemciler için pazarlık, metriklerdeki basit bir değişiklikle bozulabilen verilerin keyfiliğini ortaya çıkarır.

Sıralamaları okullar tarafından çok kolay manipüle edilebildiği için eleştiren Columbia Üniversitesi’nde matematik profesörü olan Michael Thaddeus, US News’in yayınlanmadan önce sıralamaları yeniden müzakere edeceğine dair güven uyandırmadığını söyledi.

Dr. Thaddeus.

Pek çok kuruluş kolejleri ve üniversiteleri derecelendirse de, US News muhtemelen en iyi bilinenidir. Ülke çapındaki öğrenciler, sıralamalarını en saygın okullara rehberlik etmek ve nereye kayıt olacaklarına karar vermelerine yardımcı olmak için kullanır. Sıralamalar, potansiyel işverenlerin mezunları nasıl derecelendirdiğini de etkiler.


Okullar, giriş testi puanları, fakülte-öğrenci oranı, sınıf mevcudu ve mezuniyet sonrası istihdam gibi US News’in tahmin ettiği ölçümleri iyileştirmek için zaman ve para yatırır.

Şimdi, bu ölçümlerin bazılarındaki değişikliklerin, onları talep eden bazı seçkin okullar için beklenmedik sonuçları olduğu görülüyor.

Georgia Dekanı Bay Rutledge, “Dünyada olan diğer her şeyi düşünürseniz, çaydanlıktaki fırtına gibi görünen bir tarafı var,” dedi. “O zaman bunun, yerleşiklerin üst düzey bir hukuk fakültesi oluşturmak için 30 yıldır modellerini nispeten öngörülebilir ve değişmeyen bir plan üzerine inşa ettikleri bir endüstri olduğunu anlıyorsunuz.”

Geçen yıl 52. sırada yer alan Pepperdine Üniversitesi Caruso Hukuk Fakültesi dekanı Paul Caron, bu bağlamda “boykot” kelimesinin bir tür gaslighting olduğunu öne sürdü. Blogundaki yakın tarihli bir manşette, US News’in “sıralamaları boykot ettiği iddia edilen okullar da dahil olmak üzere” talepler nedeniyle sıralamalarının açıklanmasını bir kez daha ertelediğini belirtti.