Michigan Okul Bölgesi, güvenlik endişeleri nedeniyle sırt çantalarını yasakladı

senbilirsin

New member
Flint, Michigan’daki bir evin kapısının arkasında Freeman İlkokulu üçüncü sınıf öğrencisi Jaxon Williams’a ait siyah bir Trailmaker sırt çantası asılı. Neredeyse bir haftadır taşınmıyor.

Belediye meclisi üyesi olan annesi Ladel Lewis, “Bir forma gibi resmi olarak emekli oldu” dedi.

Bunun nedeni, Jaxon ve Flint Community Okullarındaki 11 kampüsteki 2.800’den fazla öğrencinin, ilçe yetkililerinin öğrenci güvenliğine yönelik tehditlere karşı uyarılmasının ardından bu hafta başlayan bir sırt çantası yasağına tabi olmalarıdır. En az Haziran ayı ortasındaki okul yılının sonuna kadar geçerlidir.

Yasağın ilk haftasının ardından Dr. Sinirli ve şüpheci olan Lewis ve bölgedeki diğer veliler, kararlı öğrencilerin kıyafetlerinin altında silah taşıyacaklarını söylediler. Bazı uzmanlar da bu tür yasakların etkililiğini sorguluyor.

Çanta büyüklüğünde çantalara izin veren yasak, bir güvenlik tehdidinin bölgedeki bir lisenin iki gün süreyle kapatılmasına yol açmasından iki haftadan kısa bir süre sonra geldi. Flint Eğitim Kurulu’nun özel bir toplantısında, eğitimciler, Flint’in yaklaşık 30 mil dışında bir topluluk olan Oxford, Michigan’da bir öğrencinin vurulduğu bir topluluk da dahil olmak üzere, ülke çapında bir dizi okul silahlı saldırısından sonra okul güvenliğiyle ilgili artan endişelerini dile getirdiler. 2021’de bir lisede dört sınıf arkadaşını öldürmek.

Küçük çocuklar da okula silah getiriyor. Ocak ayında, 6 yaşındaki birinci sınıf öğrencisi, Newport News, Virginia’da öğretmenini tabancayla vurdu.

Bölgenin öğrenci hizmetleri müdürü Ernest Steward toplantıda “Buradaki Flint Community Schools’taki 15 yıllık hizmetimde hiç böyle hissetmemiştim” dedi.

Michigan Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu’nda okullarda şiddeti önlemeye odaklanan eğitim psikoloğu Justin Heinze, Bay Steward’ın güvenlik kaygılarının geçerli olduğunu söyledi.

Atışların sayısı ve şiddetinin arttığı inkar edilemez” diyen Dr. Heinze.

Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi ve Adalet İstatistikleri Bürosu tarafından hazırlanan bir 2022 raporu, 2020-21 öğretim yılında toplam 93 okul saldırısı kaydetti; bu, 2000-01’den bu yana en yüksek seviye.

Anaokulundan 12. sınıfa kadar olan öğrencilerin yaklaşık yüzde 3’ü herhangi bir yılda okula silah getiriyor, dedi Dr. Heinze.

25 Nisan’daki yönetim kurulu toplantısında, Bay Steward, sırt çantalarının en azından akademik yılın geri kalanında ortadan kaldırılmasını tavsiye etti.

Lise tehdidi, “sırt çantalarında binalarımıza silah getiren öğrencilerle bu yıl yaşadığımız sorunların sadece bir olayıydı” dedi. İlçenin geçmişte sırt çantalarını yasakladığını da sözlerine ekledi.

Artan silahlı şiddet Amerikan sınıflarını kasıp kavurmaya devam ederken ve Başkan bunu durdurmak için güçsüz olduğunu söylerken, şeffaf sırt çantalarını zorunlu kılan veya onları tamamen yasaklayan politikalar da dahil olmak üzere bir dizi basit önlem önem kazandı.

Bir bölge sözcüsü, bir bölge sözcüsü, bir öğrencinin gerçek gibi görünen bir oyuncak tabanca getirmesinin ardından bu hafta Ocala, Fla.

Flint’in müfettişi Kevelin Jones, yeni politikayı açıklayan 27 Nisan tarihli bir mektupta, “sırt çantalarının, öğrencilerin parçalarına ayrılmış silahları saklamasını kolaylaştırdığını ve tanımlamanın veya saklamanın daha zor olduğunu” ancak “şeffaf sırt çantalarının tamamen saklamadığını” yazdı. bu sorunu düzeltin.”

“Sırt çantalarını tamamen yasaklayarak ve bölge genelinde artırılmış bir güvenlik varlığı ekleyerek, binalarımıza getirilenleri daha iyi kontrol edebiliriz” diye yazdı.

doktor Heinze bunun için çok fazla kanıt olmadığını söyledi. Ya sırt çantalarını yasaklayın ya da şeffaf sırt çantalarını zorunlu kılın, son 20 yılda sadece bir avuç çalışmanın konuya derinlemesine baktığını göz önünde bulundurarak.

doktor Lewis, ilkokul öğrencilerine yönelik yasağın neden gerekli olduğunu sorguladı. Jaxon’ı ders dışı etkinlikleri için bir defter, bir dosya ve bir parça kıyafetle okula göndermeyi bıraktığını söyledi.

Annesi Sherese Combs, Flint’teki Holmes STEM Academy’de sekizinci sınıf öğrencisi olan Chloe Combs’un anaokulundan beri her gün öğle yemeğini okula getirdiğini söyledi. Pazartesi günü, 14 yaşındaki Chloe, beslenme çantası ve su şişesi için bolca yeri olan bir sırt çantasından, yalnızca daha küçük bir beslenme çantasının sığabileceği küçük bir çanta boyutunda minyatür bir sırt çantasına geçti. O kadar yiyecek getiremez, dedi Bayan Combs, “ama idare ediyor.”

Bayan Combs, ebeveynlerin çocuklarının okula silah getirmemelerini sağlamak için daha fazlasını yapmaları gerektiğini vurguladı. Yakınlardaki bir sözleşmeli okuldan öğrencileri alırken, iki ebeveyn arasındaki şiddetli çatışmadan duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. eyalet polisi bir kadının diğerini vurduğunu söyledi.

Bayan Combs, Chloe için “Sadece okuldan eve geldiğinde rahatım,” dedi. “Sadece çok stresli.”