Görüş | Claudine Gay’e yönelik intihal iddiaları

senbilirsin

New member
Editöre:

John McWhorter’ın yazdığı “Claudine Gay Neden Ayrılmalı” hakkında (köşe yazısı, Haber, 21 Aralık):

Bay McWhorter, Harvard’ın başkanı Claudine Gay’in, kurumun öğrencileriyle aynı akademik standartlara tabi tutulması gerektiğini savunuyor. Keşke bu doğru olsaydı!

1990’ların sonlarında orada yüksek lisans öğrencim olduğumda, kıdemli bir profesör beni intihal davası açmamam konusunda uyarmıştı çünkü bu davaya yol açabilirdi. Üniversitenin yakın zamanda bir öğrencinin ebeveynleri tarafından intihal iddiasıyla açılan maliyetli bir davayı kaybettiğini söyledi.

İntihalciler, özellikle akademide, genellikle küçük suçlar olarak muamele gördükleri için nadiren sorumlu tutuluyorlar. Ne bileyim ben? Yüksek lisans eğitimimin ilk yılında Harvard’daki misafir profesör de dahil olmak üzere en az iki akademisyen tarafından çalıntım yapıldı. Ne kendisi ne de diğer fail herhangi bir sonuçla karşılaşmadı.

Andrew I Limanı
Detroit
Yazar Wayne Eyalet Üniversitesi’nde tarih profesörüdür.

Editöre

“Harvard Başkanlıkta Daha Fazla ‘Çifte Dil’ Bulundu” hakkında (Haber makalesi, 22 Aralık):

Times’ın Claudine Gay’in akademik çalışmalarına ilişkin haberlerinde her zaman “muhafazakar” seslerin intihal iddialarını öne çıkardığı gerçeğine aşırı vurgu yapmasını oldukça garip buluyorum.

Bu, ihbarcıların siyasi geçmişiyle ilgili değil, asıl iddialarla ilgili. Benim (konu söz konusu olduğunda pek muhafazakar sayılmam) makalelerim, yüksek lisans tezim ve doktoram var. tez ve bir kitap ve her durumda ne yazdığımı ve diğer kaynaklardan (birincil ve ikincil) neler aldığımı bildiğimi garanti edebilirim.

Akıl hocam ve arkadaşım merhum tarihçi Stan Kutler’ı, yakalandıktan sonra hırsızlıklarının bir dikkatsizlik, küçük bir hata, küçük bir hata, içeriğin doğrulanmasında bir sorun olduğunu iddia eden intihalcilerden daha fazla rahatsız eden hiçbir şey yoktu. Hayır, yeni yakalandılar.

Dr. Gay kesinlikle bir yüksek lisans öğrencisinin intihal nedeniyle okuldan atılmasını destekler. Sıra onda.

Joseph L.Davis
Madison, Wis.

Editöre:

Haberler, Claudine Gay’in intihal sorununu açıklığa kavuşturmak için şaşırtıcı derecede dikkat harcadı. Daha ileri gitmeden önce gazetenin muhabirlerinin kendisinden önce gelen tüm Harvard başkanlarının yayınlarını incelemek isteyebileceklerini önerebilir miyim? Ve belki de en ünlü profesörlerinden bazıları da.

Bugün var olan bilgisayar teknolojisi, eleştirmenlerin yazılarını, bu tür teknolojik yeteneklerin henüz mevcut olmadığı önceki bir bilim insanının çalışmalarının incelenmesinden çok daha yakından incelemesine olanak tanıyabilir.

Onu bu kadar sert bir şekilde yargılamadan önce, kendi toplumunda ne kadar yabancı olduğuna ya da olmadığına bir bakalım.

Janna Malamud Smith
Milton, Mass.
Yazar 1973’te Harvard’dan mezun oldu.

Bronx Savunucuları ve Savaşın Sonuçları

Editöre:

Re: “Savaş davası haklar grubunun geleceğini tehlikeye atıyor; Bronx Savunucularında Anti-Semitizm İddiaları” (ön sayfa, 15 Aralık):

Ben bir avukatım ve Güney Bronx’taki St. Ann Piskoposluk Kilisesi’nin eski rahibiyim.

Bronx Savunucuları şehirdeki en iyi avukatlar arasındadır. Bir avukatın görevi, bir müvekkili “gayretle” temsil etmektir ve Bronx Savunucuları da müvekkillerini tutkuyla temsil eder. Bir topluluk üyesini veya topluluktan tanıdığım birini temsil ettiklerinde her zaman kendime güvenirdim.

Karşılaştıkları zorlukları Güney Bronx’taki müşterilerininkilere benzer olarak görerek, aynı tutkuyla Filistinlileri savunuyor gibi görünüyorlar.

Yahudi halkının tarih boyunca müvekkillerinin yaşadığı önyargılara benzer önyargılardan muzdarip olduklarının farkına varmalarını ve müvekkilleri adına Bronx Defenders’ı kurtaracaklarını içtenlikle umuyorum.

(Rev.) Martha Genel
New York

Editöre:

Bronx Savunucuları hakkındaki makaleniz, İsrail-Hamas savaşının ABD üzerindeki etkisine ilişkin en derin korkularımı ifade ediyor.

İfade özgürlüğü, sivil haklar, evlilik eşitliği, üreme özgürlüğü, LGBTQ’ların korunması, eğitim ve yasal reform, herkes için sağlık hizmetleri, uygun fiyatlı barınma, akademik özgürlük, hayvanların ve çevrenin korunması ve daha fazlası için yürütülen kampanyalarda uzun zamandır ilerici Amerikalı müttefikleri bununla mücadele ediyor İsrail’e verilen destek ile Filistin’e verilen destek arasında, sanki hiçbir uzlaşma mümkün değilmiş gibi bir çatışma vardı ve bu çatışma noktası, yıllarca süren işbirliğine, kişisel dostluklara ve hatta aile bağlarına ağır basıyordu.

Yürüyüşler, bayrak sallama ve yanlış bilgilendirilmiş slogan atmalar, özellikle de üniversite kampüslerinde, savaş üzerinde çok az etki yaratacak, ancak normalde yeterince Demokrat seçmeni Donald Trump’ın yakın bir seçim kazanmasına izin verecek kadar uzaklaştırabilirler. Bu, ülkeye en çılgın hayal gücümüzün ötesinde, çok uzak gelecekte zarar verecektir.

Judy Olinick
Middlebury, Vt.

Roe’yu mahvetmek: “Utanç verici bir destan”

Editöre:

Konu “Karaca madenciliğinin perde arkası” (ön sayfa, 17 Aralık):

Roe v. Wade, bir yandan Senato’yu köklü emsallere saygı konusunda yanıltırken bir yandan da bir kadının anayasal kürtaj hakkını sona erdirmeye çalışan yargıçların partizan kararlarının utanç verici geçmişini ortaya çıkarıyor.

En yeni üç yargıç, o zamanki Başkan Donald Trump tarafından Roe’yu geri alma göreviyle atandı. Onlar, yalnızca Citizens United ve Dred Scott davalarıyla rekabet edebilecek, rezaletle devam edecek bir karar vermek için Yargıçlar Clarence Thomas ve Samuel Alito’nun gerici çekirdeğine katıldılar.

Muhafazakar çoğunluğun davanın zamanlamasını ve duruşmasını nasıl manipüle ettiğinin ve Mississippi’nin ilk başta aradığı sınırlı tazminatın ötesine geçmek için nasıl aktif olarak lobi faaliyeti yürüttüğünün hikayesi, kamuoyunun Mahkemenin dürüstlüğüne ve meşruiyetine olan güvenini, bir zamanlar saygı duyulan kurumdan daha fazla aşındıracak. baltalanmış.

Gerald Harris
New York
Yazar emekli bir New York Ceza Mahkemesi yargıcıdır.

Çevresel maliyetler olmadan kaşmir satın alın

Editöre:

Ginger Allington’un yazdığı “Kaşmir Talebi Çevreye Zarar Veriyor” üzerine (17 Aralık tarihli konuk yazısı):

İçinde yaşadığımız inanılmaz derecede kırılgan dünyayı korumak için elbette elimizden gelen her şeyi yapmalıyız, ancak bunu yapabiliriz. sahip olmak Kaşmir – kullanılmış satın alın!

Dr. Allington’un canlı makalesi bize Moğol keçilerini beslemenin yıkıcı uygulamalarından kaynaklanan materyallerden kaçınmamızı öğretiyor. Ancak kendisinin dediği gibi, “Vintage kaşmiri düşünün.” Bu endişe verici zamanlarda, en yakın konsinye mağazasına veya sevilen başka bir giyim perakendecisine gidebilir ve sevdiklerimiz için kaşmir hazineleri bulabiliriz.

Bu sıcaklığa!

Deborah Kızarmış
New Haven, Connecticut

Editöre:

Ginger Allington’un ucuz kaşmir elyafları hakkındaki konuk makalesi için teşekkür ederiz. Sürdürülebilir seçenekleri tercih ederek fark yaratmak her birimizin elinde.

1970’lerde birkaç hakiki kaşmir kazak satın alma lüksüne sahip oldum. Hala onları giyiyorum! Ve annemin dolabından bana birkaç tane miras kaldı, hepsi de kalitesi nedeniyle hala mükemmel şekilde giyilebilir durumda. Üretilen ucuz kaşmir, bir sezon dayanmadığı için iki kat berbat.

Hızlı moda ne fiyata? Tavuk mu yoksa yumurta mı? Alıcılar satın almayı mı bırakmalı yoksa üreticiler üretmeyi mi bırakmalı?

Susan Stok
Toronto