Galatasaray’da Metin Öztürk, resmi adaylık başvurusu için NEF Stadyumu’nda

senbilirsin

New member
Burhan Can TERZİ – AJANSSPOR

Galatasaray’da Burak Elmas idaresinin genel şura tarafınca idari taraftan ibra edilmemesinin akabinde seçim sonucu alınmıştı. Sarı kırmızılı kulüpte şu ana kadar Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu 30 Nisan’da yapılacak olan olağanüstü seçimde lider adayları olduklarını açıklamıştı.

Metin Öztürk resmi müracaat için Nef Stadı’nda

Lider adaylarından Metin Öztürk, resmi adaylık başvurusu için NEF Stadyumu’na geldi.

“Taraftarımız bayraklarını hazırlasın”

İdare Şurası listesinde yer alan isimlerle bir arada lider adaylı başvurusu için Nef Stadı’na gelen Metin Öztürk yaptığı açıklamada, “Burak Elmas ve grubuna teşekkür ederim. Galatasaray’ın önünü tıkamadan yolunu açtı. Taraftarımız bayraklarını hazırlasın. Onlar alanda coşturacak, biz de finans işlerine bakacağız.” dedi.

Metin Öztürk kimdir?

Metin Öztürk 1961 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İş hayatına gazeteci olarak başlayan Metin Öztürk, günümüzde Türkiye’nin en büyük yerli asistans şirketi Assist Line’ın kurucusu ve İdare Konseyi Lideridir. Metin Öztürk’ün sahip olduğu şirketlerin bünyesinde farklı alanlarda yayın yapan mecmualar, dijital platformlar ve reklam-pazarlama şirketleri yer almaktadır.

Metin Öztürk, hizmet kesiminin yanı sıra Assist Line aracılığıyla Türkiye’de faaliyet gösteren biroldukca sigorta şirketine asistans hizmeti sağlamaktadır ve Galatasaray Divan Heyeti’nin en kıdemli üyelerindendir. Galatasaray Adası’nın 30 yıl boyunca müdürlüğünü yapan Süleyman Öztürk’ün oğlu Metin Öztürk’ün Galatasaray sevdası küçük yaşlarda başlamıştır ve kulüp ortasında farklı misyonlar üstlenmesiyle devam etmiştir.

45 yılı aşkın müddettir Galatasaray Spor Kulübü Derneği Üyesi olan ve 2 devir Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği Başkanlığı bakılırsavinde bulunan Metin Öztürk, Galatasaray’da epeyce az kişinin sahip olduğu Onur Madalyası’nı kürek sporundaki muvaffakiyetleri ile kazanmıştır.

Kürek Federasyonu Eski Lideri Çetin Öztürk’ün ağabeyi olan Metin Öztürk, evli ve 3 çocuk babasıdır. Metin Öztürk’ün her iki kızı da Galatasaray Binicilik Şubesi, oğlu ise Galatasaray Yelkencilik Şubesi Lisanslı sporcusudur.