Galatasaray’da lider adayları kim olacak?

senbilirsin

New member
Galatasaray Spor Kulübü’nün Olağan Genel Heyeti’nde Burak Elmas başkanlığındaki idare konseyinin faaliyetleri mali istikametten ibra edilirken, idari taraftan ibra edildi. İdari faaliyetler için 1383 oy kullanıldı. Oyların dağılımı 566 ibra, 801 ibrasızlık ve 16 çekimser biçimde oldu. Mali faaliyetler için ise 1385 oy kullanıldı ve 718 ibra, 638 ibrasızlık ve 29 da çekimser oy çıktı.

30 gün ortasında seçime gidilecek

İbra edilmemesinin akabinde açıklama yapan Burak Elmas, “Genel heyetimizin almış olduğu karar tüm topluluğumuza iyi olsun. Bizler bugüne kadar elimizden geldiğince tüm emeğimizi vererek hizmet etmeye çalıştık. Hakkınızı helal edin. Bizler hemen önümüzdeki hafta tüzüğümüzün gereği 87.22. unsurun gereğini yerine getirerek, vermiş olduğunuz sonucu uygulamaya sokacağız” dedi.

Bu karar daha sonrasında Razaman bayramı daha sonrasında seçim yapılması beklenirken, başkanlık için kimlerin aday olacağı merak konusu oldu. Hürriyet’te yer alan habere bakılırsa; sarı kırmızılı kulüpte başkanlığa aday olması beklenen isimler şöyleki…

Dursun Özbek

Daha evvel Galatasaray’ın 36. Lideri olarak vazife yapan Dursun Özbek’in Burak Elmas ve idaresinin idari taraftan ibra edilmemesi daha sonrasında yapılacak olan seçimde aday olacağı söz ediliyor.

Ünal Aysal

Galatasaray’da eski lider Ünal Aysal’ın bir daha başkanlığa aday olması bekleniyor. Burak Elmas ve idaresinin eleştirildiği periyotta aday olacağı istikametinde argümanlar ortaya atılmış fakat Aysal “Şu anda bu biçimde bir durum ve ihtimal yok. Galatasaray’ın bir lideri var ve mevcut idarenin bir seçim niyeti de görünmüyor. Bunlar bence şimdilik dedikodu boyutunu aşmayan telaffuzlar.” diyerek bu savları yalanlamıştı. Lakin Ünal Aysal’ın çalışmalar içerisinde olduğu ve kısa müddet daha sonra adaylığını açıklayacağı konuşuluyor.

Metin Öztürk

Galatasaray’ın olağan genel şura toplantısında konuşan eski lider adayı Metin Öztürk, Burak Elmas ve idaresini hem idari tıpkı vakitte mali taraftan ibra etmeyeceğini açıklamıştı. Metin Öztürk başkanlığa aday olması bekleniyor.

Eşref Hamamcıoğlu

Galatasaray’da daha evvel divan konseyi başkanlığı yapan fakat son yapılan seçimde kulübün başkanlığına aday olan Eşref Hamamcıoğlu’nun da bir daha aday olması bekleniyor. Hamamcıoğlu’nun listesinin hazır olduğu ve kısa müddette lider adaylığını açıklayacağı söz ediliyor.

Abdurrahim Albayrak

Burak Elmas’tan evvelki lider Mustafa Cengiz’in idaresinde yer alan ve sarı kırmızılılarda 2. başkanlık vazifesini üstüne alan Abdurrahim Albayrak’ın bu seçimde grubunu toplayarak aday olacağı konuşuluyor. Sarı kırmızılı topluluğun sevilen isimlerinden birisi olan Abdürrahim Albayrak’ın grubunda de değerli isimlerin yer alması bekleniyor.

Fatih Terim aday olur mu?

Galatasaray’dan ayrıldıktan daha sonra başkanlık için seçim çalışmaları yürüttüğü istikametinde haberler çıksa da tecrübeli teknik adamın alanda kalma isteği olduğu bilinen bir gerçek. Fesih mukavelesine attığı imzayı ‘Galatasaray’da son imzam’ formunda paylaşan Terim’in teknik yönetici olarak geri dönüp dönmeyeceği ise merak konusu.

Burak Elmas aday olabilecek mi?

İbra edilmeme halinde mevcut Lider ve idare, sonucu mahkemeye taşıyarak iptal davası açabilir. Lehte karar çıukması halinde seçim sonucu alıp bir daha aday olabilir lakin Burak Elmas, daha evvel yaptığı açıklamalarda bunu yapmayacağını ve ibrasızlık halinde seçime gideceğini söylemişti. Direkt seçim sonucu alınması halinde Elmas aday olamayacak.