Flipkart kurucu ortağı Binny Bansal yönetim kurulundan istifa etti: Onun hakkında 5 gerçek

Ethereum

New member
Binny Bansal aynı zamanda dijital ödeme şirketi PhonePe'nin yönetim kurulunda yer alıyor.

Flipkart kurucu ortağı Binny Bansal, e-ticaret devinin yönetim kurulundan resmi olarak istifa ederek 16 yıl önce Sachin Bansal ile birlikte başlattığı bölümü sonlandırdı. Bu hamle, Bay Bansal'ın yakın zamanda Flipkart'ta kalan hisselerini satmasının ardından geldi.

Yaptığı açıklamada, “Flipkart Grubunun son 16 yılda elde ettiği başarılardan gurur duyuyorum. Flipkart, güçlü bir liderlik ekibi ve ileriye dönük net bir yol ile sağlam bir konumda ve ben de bu güvenle bu adımı atmaya karar verdim. “Bununla birlikte, şirketin yetenekli ellerde olduğunu biliyorum.”

“Müşteri deneyimlerini geliştirmeye ve şirketin güçlü bir destekçisi olmaya devam etmeleri için ekibe en iyi dileklerimi sunuyorum” diye ekledi.

İşte Binny Bansal hakkında beş gerçek:

• Binny Bansal aslen Chandigarh'lıdır ve şehirdeki St. Anne's Manastır Okuluna gitmiştir. IIT Delhi'de yazılım programlama okudu ve sonunda bilgisayar bilimi ve mühendisliği bölümünden mezun oldu.
  • Üniversiteden sonra Sarnoff Corporation'da çalıştı ve Ocak 2007'de Amazon'a yazılım mühendisi olarak katıldı ve burada dokuz ay çalıştı. Sonunda Flipkart'ı kurmak için Amazon'dan ayrıldı.
  • Binny Bansal, Flipkart'ta kilit pozisyonlarda bulunuyordu. Operasyonlardan Sorumlu Başkan olarak göreve başladı, ardından 2016 yılında İcra Kurulu Başkanı ve Ocak 2017'de Grup CEO'su oldu.
  • Bay Bansal, startuplara yaptığı yatırımlarla tanınıyor ve aynı zamanda dijital ödeme şirketi PhonePe'nin yönetim kurulunda da yer alıyor.
  • Binny Bansal, Hindistan'ın en genç milyarderlerinden biri ve mevcut net serveti 1,4 milyar dolar (11.637 milyar Rupi).