Fenerbahçe’nin İsmail Yüksek’e önerdiği ücret! Şad eden kelamlar

senbilirsin

New member
AJANSSPOR HABER

2020 yılında Gölcükspor’dan Fenerbahçe’ye geldi ve 5 yıllık kontrata imza attı. Balıkesirspor, Adana Demirspor ve Bursaspor’da kiralık olarak oynadı. Jorge Jesus’un Fenerbahçe’nin başına geçmesi onun bahtını değiştirdi. Kimsenin beklemediği biçimde evvel Fenerbahçe takımına girde daha sonra A Ulusal Grup’ya yükseldi.

İsmail Yüksek yıllık 250 bin TL kazanıyor

23 yaşındaki futbolcu, Fenerbahçe’den yıllık 250 bin TL alıyor. Takımdaki en az kazanan oyunculardan biri durumunda. Bu dönem gösterdiği yükselişle Avrupa ekiplerinin da dikkatini çekti.

Fenerbahçe mukavele müddetini uzatmak istiyor

Fenerbahçe idaresi, büyük çıkış gerçekleştiren ve A Ulusal Kadro’ya da yükselen oyuncusunu ödüllendirmek istiyor. Bunun için aldığı fiyata artırım yaparak mukavele müddetini uzatmak için görüşmeler yapıyor.

Fenerbahçe yıllık 10 milyon TL önerdi

Sabah’ın haberine göre, Fenerbahçe idaresi İsmail Yüksek’in temsilcisi ile geçen hafta ortasında masaya oturdu. Sarı lacivertliler futbolcuya yıllık 10 milyon TL önerdi. İsmail Yüksek de Fenerbahçe’de kalmak istiyor. Yalnızca fiyatın sabit kalmadan yıllar ortasında artmasını talep ediyor.

İsmail Yüksek: Fenerbahçe ne derse onu yaparım

Cok sayıda Avrupa kulübünün transfer listesine giren İsmail Yüksek, Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada idaresi rahatlatacak tabirler kullandı. Futbolcu, ‘Fenerbahçe’nin askeriyim. ‘Gel’ derlerse gelirim, ‘Git’ derlerse giderim’ dedi.

“Hayallerimin ötesinde bir sezon”

İsmail Yüksek, adeta peri masalına benzeyen bu yılki Fenerbahçe serüvenini şu biçimde anlattı: “Bu yaz hiç tatil yapmadım. Muvaffakiyetin yolu çalışmaktan geçiyor. Bütün yaz, bu dönemin hayalini kurarak çalıştım, artık bu çalışmanın meyvelerini topluyorum. Lakin bir daha de hayalimin bile epey ötesinde bir dönem yaşıyorum. Bugün geldiğim noktanın hayalini kurmak istesem dahi yaşadıklarım aklımdan dahi geçmezdi.”

“Jesus’tan ısınırken bile kaçamazsınız”

İsmail Yüksek, mesleğinde dönüm noktasını yaşatan Portekizli teknik yönetici Jorge Jesus’tan övgüyle bahsetti. Jesus’u babacan ve otoriter diye tanımlayan Yüksek, “Hocanın o denli bir saha yönetme kabiliyeti var ki maç ortasında saha içini bırakıp kenardaki oyuncuları bile denetim edebiliyor. Isınırken bile kaçamazsınız” diye konuştu.

İsmail Yüksek’in Fenerbahçe performansı

Jorge Jesus, dönem başında Dinamo Kiev ile oynanan Şampiyonlar Ligi eleme maçlarında İsmail Yüksek’e baht verdi. Rotasyona girmeyi başaran oyuncu, bu dönem sarı lacivertli formayla 7 Muhteşem Lig, 3 UEFA Avrupa Ligi, 3 Avrupa Ligi elemesi ve 2 de Şampiyonlar Ligi ön elemesi maçı olmak üzere toplam 15 müsabakada forma giydi. Yüksek’in 1 gol, 1 asisti bulunuyor. İsmail Yüksek, 4 kere A Ulusal Kadro’da da oynadı ve 1 gol attı.