Fenerbahçe yeni Ferdi Kadıoğlu’nu bir daha Hollanda’da buldu

senbilirsin

New member
AJANSSPOR HABER

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, 2018 yılında lider seçildiğinde birinci transferini Hollanda’nın Nijmegen ekibinden yaptı. O periyot 18 yaşında olan Ferdi Kadıoğlu, sarı lacivertli renklere katıldı.


Ferdi Kadıoğlu, Fenerbahçe’nin jokeri oldu

Başta forma bahtı bulmakta zorlansa bile ortadan geçen 5 yılda Ferdi Kadıoğlu, büyük kademe kaydetti. Çeşitli bölgelerde oynayabilmesi, istikrarı, bitmek bilmeyen enejisiyle Avrupa gruplarının takibine girdi. Biroldukça futbol otoritesi onun Türkiye transfer rekorunu kıracağını sav ediyor.


Hedef Yusuf Barasi

5 yıllık yatırımla Ferdi Kadıoğlu üzere büyük bir paha kazanan Fenerbahçe, gözünü bir daha Hollanda’ya dikti. Fanatik’in haberine göre bu sefer amaçtaki oyuncu AZ Alkmar’dan Yusuf Barasi.


Ferdi Kadıoğlu üzere altyapısı Hollanda’dan

Yusuf Barasi, altyapı eğitimini AZ Alkmaar’da aldı. 19 yaşındaki forvet, bu dönem Alkmaar’ın A Kadrosu’nda forma talihi bulmaya başladı. Bu dönem Hollanda Ligi Eredivisie, Konferans Ligi ve Avrupa ligi elemelerinde 12 maça çıktı.


Yusuf Barasi, Birinci 11’de oynadığı tek maçta gol attı

Şans bulduğu 12 maçın 11’inde oyuna son dakikalarda oyuna girdi. Birinci 11 olarak başladığı tek maç Konferans Ligi’ndeki Vaduz müsabakası oldu. bu maçta şu ana kadar attığı tek golün sevincini yaşadı.


Ferdi Kadıoğlu üzere tercihi Türkiye

Ferdi Kadıoğlu, Hollanda altyaş ulusal gruplarında oynamış lakin Türkiye A Ulusal Ekibi’ni tercih etmişti. Yusuf Barasi, baştan beri Türkiye’yi tercih etti. Ümit Ulusal Kadro’nun gol bölgesinde nazaranv yapıyor.


Fenerbahçe gözlemcileri: Kesinlikle alın

Oyuncu hakkında uzun müddettir araştırma yapan Fenerbahçe gözlemcilerinin ‘Mutlaka alınmalı’ raporu verdiği öğrenildi. Rapordan daha sonra sarı lacivertliler harekete geçti.


AZ Alkmaar ile masaya oturulacak

Fenerbahçe, AZ Alkmaar ile masaya oturarak transferi bitirmeye çalışacak. Sarı lacivertlilerin en çok 1 milyon Euro ve daha sonraki satıştan hisse karşılığı AZ Alkmaar’ı ikna ederek Yusuf Barasi’yi renklerine bağlamak istiyor.