Esnaf kredi paketi ödemeleri başladı: Halkbank’tan 60 ay vadeli 500 bin TL

Ethereum

New member
Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 100 milyar liralık esnaf kredi paketi ödemeleri başladı. Halkbank vasıtasıyla esnafa 60 ay vade ile yüzde 7,5 faizli 500 bin TL kredi verilecek.

Hazine Ve Maliye Bakanlığı’nın esnaf kredi takviye ödemeleri başladı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, esnafın finansman muhtaçlığını karşılamak için yeni kredi paketi ile ilgili bilgileri geçtiğimiz ay açıklamıştı.

GİRİŞİMCİ YAPISI KORUNACAK

Esnafa takviyelerin devam edeceğini duyuran Bakan Nebati, “Bu ülke, esnaf külçeşidinin temelleri üzerinde yükselen, teşebbüsçü yapısını her vakit koruyacak. Esnafımıza dayanağımız her daim sürdü ve her daim sürecek. İktisat siyasetimizin temelini ’üretim’ oluşturuyor. Bu memleket için üreteni desteklemek temel amacımızdır. Bu kapsamda, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında esnaf ve sanatkarlarımıza toplam 100 milyar lira fiyatında kredi kullandıracağız. Esnafımızın hizmetine sunulacak krediler, 60 ay vadeye kadar uygun taksitlerle ve yüzde 7,5 faiz oranı ile kullandırılacaktır. Kredilerin şahıs üst limitlerini de 500 bin liraya yükseltiyoruz. Buna ek olarak, İş yeri Edindirme ve Taşıt Kredi limitini de 1,5 milyon liraya yükseltiyoruz” açıklamasında bulundu.