Eski UC Davis öğrencisi California College Town’da 3 bıçaklama olayında tutuklandı

senbilirsin

New member
DAVIS, Kaliforniya — Polis Perşembe günü yaptığı açıklamada, geçen haftaya kadar University of California, Davis’te öğrenci olan 21 yaşındaki bir adamın üniversite kasabasında meydana gelen üzücü bir dizi üç bıçaklama olayıyla ilgili olarak tutuklandığını söyledi.

Davis’ten Carlos Dominguez adlı adam, yerel halkın Çarşamba günü polisi arayıp, şüphelinin tanığın tarifine uyan zayıf bir genç adamın Parks yakınlarında yürüdüğünü gördüklerine dair bir düzineden fazla ihbarla polisi aramasının ardından cinayetle suçlandı. polis dedi.

Polis, Bay Dominguez’in Çarşamba günü gözaltına alındığında “av bıçağı taşıdığını” söyledi. Perşembe öğleden sonra iki cinayet ve bir cinayete teşebbüsten tutuklanmadan önce başlangıçta bir silah suçlamasıyla tutuldu.

Bıçaklanan kurbanlardan biri için düzenlenen anma töreninden sadece saatler sonra gelen duyuru, Sacramento’nun yaklaşık 70.000 kişilik batısındaki şehirde rahatlama sağladı. Beş gün içinde meydana gelen üç bıçaklı saldırı, en son bildirilen cinayetin 2019’da işlendiği Davis sakinlerini şok etmişti.


Belediye Başkanı Will Arnold, “Sokaklarda bir katil var ve ailelerimiz bu gece daha rahat uyuyacak” dedi. “Şimdi bir topluluk olarak iyileştirme, ortak alanlarımızı geri alma ve bir olarak ilerlemeye yönelik ciddi çalışma başlıyor.”

Polis, Bay Dominguez’in birkaç oda arkadaşıyla aynı evi paylaştığı sokakta, komşuların diğer cemaatçileri öldürmekle suçlanan genç bir adamın yanında yaşadıklarına dair haberleri işlemeye devam ettiklerini söyledi. Bay Dominguez ve oda arkadaşlarının sık sık partiler verdiklerini ve kapısı açık garajda çalıştıklarını, ancak bunun dışında mahalle sakinlerinin çoğunun üniversite öğrencisi olmadığı mahalleyle fazla etkileşime girmediklerini söylediler.

Memurlar, Bay Houck’un işgal edildiğini söylediği kiralık bir daire olan Bay Dominguez’in adresinde bir arama emrini yürütürken, evi günün büyük bir bölümünde polis bandının arkasında olan 82 yaşındaki Richard Houck, “Hala idare edebiliyorum” dedi. birkaç öğrenci tarafından yıllar.

Tutuklandıktan sonra verdiği bir röportajda “Her yerde olabilir” dedi. “Hemen yanında olabilir, değil mi?”

Carlos Reales Dominguez olarak da bilinen Bay Dominguez, üniversiteye göre 25 Nisan’da “akademik nedenlerle bağlantısı kesilen” UC Davis’te üçüncü sınıf bir biyoloji bilimleri öğrencisiydi.


Şehrin polis şefi Darren Pytel, Bay Dominguez’in üç kurbandan herhangi birini tanıyıp tanımadığının belirsiz olduğunu söyledi.

İlki, açık havada kalan ve yerel halk tarafından bir yıl boyunca şefkat tanımlarını toplayan ve düzenleyen bir projeyle tanınan bir Stanford Üniversitesi mezunu olan 50 yaşındaki David Henry Breaux idi. 27 Nisan günü sabah 11:20 civarında, şehrin çiftçi pazarında sakinlerle rutin olarak konuştuğu bir parkta ölü bulundu. Şef Pytel bu hafta belediye meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, halk arasında “şefkatli adam” olarak bilinen Bay Breaux’nun “birçok kez bıçaklandığını” söyledi.

Bu ilk saldırıdan iki gün sonra, UC Davis’te bir bilgisayar bilimi bölümü olan 20 yaşındaki Karim Abou Najm, Cumartesi günü saat 21:14’te mahalle parkındaki bir tartışmanın ardından bisiklet şeridinde öldürüldü. Patikanın yakınında oturan bir tanık polise bir gürültü duyduğunu ve olay yerine koştuğunu ve öğrenciyi birden fazla bıçak yarası nedeniyle kanlar içinde bulduğunu söyledi. Kıvırcık saçlı genç bir adamın kurbanın bisikletiyle kurtulmaya çalıştığını gördüğünü anlattı.

Yetkililer iki suç mahallinde bulunan kanıtların DNA analizini hızlandırırken, Pazartesi günü geç saatlerde şehrin doğusundaki bir evsizler kampında yaşayan bir kadın, çadırının duvarından defalarca bıçaklandığını söyleyerek üçüncü bir saldırıyı bildirdi.

Polis, Kimberlee Guillory adlı kadının hayatta kaldığını, hastanede kalmaya devam ettiğini ve uyanık ve iyiye gittiğini de sözlerine ekledi. Kurban ve yakındaki tanıklar, saldırganı kampın yakınında sinsice dolaşan koyu renk giysili kıvırcık saçlı genç bir adam olarak tanımladılar.


Şef Pytel, “Üçünün de bağlantılı olduğuna inanıyoruz ve bunu destekleyecek kanıt ve bilgiye sahibiz” dedi.

Perşembe günü Bay Dominguez’in temsil edilip edilmediği belli değildi. Cuma günü Yolo County Yüksek Mahkemesinde yargılanması planlanıyor.

Bir LinkedIn profiline göre, tıp alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için yerel mentorluk programlarında iki yıllık bir staj yaptıktan sonra 2020 yılında bir Oakland lisesinden mezun oldu. Oakland Health Pathways Partnership adlı bir program, web sitesinde adının kısaltılmış bir versiyonuyla onunla bir gün doktor olmayı umduğunu söylediği bir röportaj yayınladı.

O zamanlar Castlemont Lisesi’nde bir öğrenci olan Bay Dominguez, röportajda “Büyükanneme yardım etmek için sağlık hizmetine girdim – o tip 2 diyabet hastası” dedi. “Belki insanlar cerrah olmanın ve tüm o kanı görmenin sıkıcı ya da korkutucu olduğunu düşünüyorlar, ama birinin hayatını kurtardığınızda bu size kendinizi iyi hissettiriyor.”

Tutuklanmadan önce, yerel halkın tipik olarak her yaz “Delta Breeze” yi yakalamak için pencerelerini açık tutacak kadar kendilerini güvende hissettikleri bir kasaba olan Davis’in yapraklı çıkmaz sokaklarında, küçükler ligindeki tarlalarında ve yatakhanelerinde korku tırmandı. San Francisco Körfezi’nin darbeleri. Bu hafta yerel işletmeler erken kapandı, üniversite etkinlikleri iptal edildi ve akşam dersleri uzaktan eğitime geçti.


Küçük Davis polis teşkilatı bir ihbar hattı kurdu, uzun vardiyalara geçti ve yüzlerce ihbarın işlenmesine yardımcı olması için yerel, eyalet ve federal kolluk kuvvetlerinin yardımını aldı.

Ardından Çarşamba öğleden sonra, şüphelinin tarifine uyan birinden telefon geldi. Bay Najm’ın öldüğü parkın sınırındaki ilkokulda çalışan 23 yaşındaki Carter Carlson, bisiklet yolu boyunca derme çatma bir anıta çiçekler bırakırken, yakındaki oyun alanında yalnız, darmadağınık görünen bir figür gördüğünde garip davranışlar fark ettiğini söyledi. . Polisi aradı.

Bay Carlson, “İki oyun alanı arasındaki bir çocuk köprüsünde ileri geri yürüyordu” dedi.

Başka bir adam parka girip cep telefonuyla konuşurken, genç adamın bunu fark ettiğini ve dolanarak yerel bir alışveriş merkezine gitmeye başladığını da sözlerine ekledi. Bay Carlson Honda Civic’ine atladı, dedi ve onu gözden kaybedene kadar takip etti.

Kısa bir süre sonra, birkaç polis arabası ve nihayet akşam 5 civarında, adamı götüren polis memurlarını gördü.

Bir Davis yerlisi olan Bay Carlson, tutuklamayı yalnızca polise değil, topluluğun kendisine de borçludur.

“Herkes çok üzüldü ve herkes buna çok katlandı,” dedi, “ama bu topluluk saldırıya uğrama talihsizliğine uğrayanları desteklemek için gerçekten bir araya geldi.”

Jill Cowan katkıda bulunan raporlama ve Kitty Bennett araştırmalara katkıda bulunmuştur.