Dilovası da yerli AGA 2100’ü seçti: Lider Şayir tüm belediyelere ulusal eser davetinde bulundu

Ethereum

New member
Dilovası Belediyesi’ne Kademe’nin ürettiği yerli paklık aracı AGA 2100 modelinin 100’üncü üretimi teslim edildi. Merasime Dilovası Belediye Lideri Hamza Şayir ve Kademe Genel Müdürü Kenan Çelik’in yanı sıra lokal yöneticiler katıldı.

2023’E KADAR 5 TANE DAHA ALACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan yerli ve ulusal üretim atılımında envanterine katılan AGA 2100 modelinin bir başlangıç olduğunun altını çizen Dilovası Belediye Lideri Hamza Şayir, “2023’e kadar 5 tane daha sipariş vermeyi planlıyoruz. Dilovası olarak vatandaşlarımıza hizmet etmek hedefiyle çıktığımız bu yolda ekipman yatırımlarımızı artıracağız. Ben iş hayatından gelen birisiyim. Yerli ve ulusal patentlerin ne kadar sıkıntı alındığını uygun bilirim. Bu yüzden yerli eserlerimizin değerini bilmeliyiz. Herkese yerli eserlerimizi tavsiye ediyorum” sözlerini kullandı.

YERLİ VE ULUSAL AGA 2100 İTHALE NAZARAN YARI FİYATINA

Kademe Genel Müdürü Kenan Çelik ise, “Bugün bir hayal gerçek oluyor. yıllar boyunca ithal edilen bu araçlar artık yerli imkanlarla üretilerek belediyelerimizin hizmetine sunuluyor. Yerlilik oranı yüzde 80’i aşan paklık araçlarımız Türkiye’yi dışa bağımlılıktan kurtaracak. Fiyat avantajı başta olmak üzere mekanik yapısı yardımıyla bakım kolaylığı ve düşük servis maliyetleriyle, belediyelere birfazlaca avantaj sağlıyoruz. 100 bin avroları bulan ithal eserleri yurt ortasında yarı fiyatına üretiyoruz. Belediyelerimiz bu yolla hem tasarruf ediyor, birebir vakitte ulusal teknolojimize takviye veriyor. Paklık eserlerimizi yeğleyen yerli ve ulusal bilince sahip belediyelerimize teşekkür ediyorum. AGA 6000 modelimizin üretim çalışmalarına başladık. Bu eserimiz de daha gelişmiş teknolojisi ve verimliliğiyle yakında yollarda olacak. AGA 6000 modeliyle daha kuvvetli hale geleceğiz” biçiminde konuştu.

65 belediyenin tercihi Kademe eserleri oldu

Kademe mamüllerinin 65’ten çok belediyenin tercihi olduğunu ve tercih sebebinin yerli ve ulusal olmasının yanı sıra kalite faktörünün tesirli olduğunu vurgulayan Kenan Çelik, “Sıfır emisyon ile çevreci, motor ve akü aksamı ile güç verimliliği mevzularında avantaj sağlıyoruz. İthal edilen araçlar niçiniyle ulusal servetimiz yurt dışına gidiyordu. Şu anda epeyce şükür sermayemiz ülkemizde kalıyor. Ülkemizin mahallî idareleri de yerli ve ulusal eserleri tercih ediyor. Şu anda 65’ten çok belediyemize araç teslim ediyoruz. Dünyada ise 60’a yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz” açıklamasında bulundu.