DeSantis’in Casa Blanca için yaptığı önemli teklifler doğrulandı

senbilirsin

New member
Florida Valisi Ron DeSantis, Enerji Verimliliği başkanlığına adaylığını açıkladı. UU. Daha birkaç dakika önce Twitter’da teknik aksaklıklar nedeniyle geri gönderilen ve başka bir açıklama içeren direkt bir yayın yapıldı.

Daha sonra her ifadede yer alan verileri doğrularız.

Lo que se dijo

“Biden ayrıca siyasileştirildi ve işe alımları ezmek istediği için öfkelendi.”

Bunun için yeterli kanıt yok. Son zamanlarda askeri personel, çeşitli askeri ordu saldırılarının askere alma emirlerini geri çevirmek için sorun yarattığını duyurdu, ancak Başkan Joe Biden ile müzakere etmek istemelerinin gerekçesi şuydu. Özellikle birçok genç, ihtiyaçlarını karşılayamıyor.


Pentagon’da 2020 Estudio Reveló Que tan Solo el 23 Por Ciento de los jóvenes of the 17 and 24, or los standardes of Militars, ya que repro. . Bu endeks, 2017 öncesi stüdyoya kıyasla birkaç puan azaldı.

Nisan ayında askeri liderler, Kongre öncesi bir seyirci önünde askere alma sorunlarına dikkat çekti ve sorunun devam ettiğini kaydetti.

Sekreterya başkanı Christine Wormuth, “Bir yıl içinde başaramadığımız ve bir yıl önce yeniden iyileştirmek zorunda kaldığımız karmaşık rehabilitasyon panoraması” dedi.

Wormuth ayrıca bir Pentagon seçim bölgesinin yaşları 16 ila 28 arasında değişen 2.400 kişiyi dikkate almaları gereken engellerin üzerinden süpürdüğünü belirtti. Davetliler, kültürel ve siyasi meselelerin ortasında ana meşguliyet nedeniyle hizmet edecekleri barreralar listesine dahil ettikleri ruh halini – “öngörülü fikirler veya COVID-19 en el ejército’ya karşı zorunlu bir boş alan” olarak gösterdiler. .

Lo que se dijo

“Florida’da hücumumuz 50 yılı aşkın bir süre önce geçti. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük 25 şehri vurduğunuzda, Florida Adaları’nın 25 inçlik başkentler arasında olmadığını bilmelisiniz.


En gran medida, kayıp. 2021’de suç oranı 50 yıldır görmediğim minimum seviyeye indirildi, ancak DeSantis önemli bir görüşü dışarıda bıraktı: Birçok asayiş kurumu bu aşamada bilgi iletmenin başka bir yöntemini değiştirdi ve çoğu durumda veriler The Tampa Bay Times, ön ve eksik olduğunu duyurdu.

2021’de, eyaletin suç toplamını oluşturmak için hükümetin mevcut durumunun %57,5’ini kullanmak için Florida kurumlarının %59’undan alınan verileri kullanıyoruz. Bu, ulusal bir eğilime yansıdı: Ülke genelinde, güvenlik kurumlarının yaklaşık yüzde 40’ının yeni yöntemi kullanarak 2021 suç verilerini bildirmesi gerekiyor.

Florida şehri Ninguna, ilk yıllarında özel şirketleri ve iletişimleri işe alan şiddet içeren suçların sayısına göre sıralandı. Ancak FBI ve ceza adaleti uzmanlarının polislik ve demografik dönemlerdeki büyük farklılıklar nedeniyle suçları şehirler arasında karşılaştırmaya karar verdiklerini bilmiyorum.

Lo que se dijo

“Pandemi sırasında başını belaya soktuğu için büyük olasılıkla bir Disney kalabalığı olarak doğdu. “Eviniz California ve 2020’de tam anlamıyla tüm Florida tema parklarından çıkmak için aylarca bekleyeceksiniz.”

bu bir abartı. Florida’daki Disney World, dünyadaki diğer tüm Disney tema parklarıyla birlikte 15 Mart 2020’de piyasaya sürüldü. Reabrio sus puertas en julio, tras cuatro mese. Paris, Şangay, Hong Kong ve Tokyo’daki Disney turizm kompleksleri, 2020’de birkaç aydır yeniden tasarlandı. Kaliforniya’daki Disneyland, bir yıl önce 30 Nisan 2021’de Disney tatil merkezlerinin çoğundan ayrıldı çünkü eyalet ziyaretçilerin eğlence parklarını ziyaret etmesine izin verdi.


DeSantis ayrıca koronavirüs pandemisi sırasında operasyonlarını en aza indirdi. 1 Nisan 2020’de tüm Florida sakinlerini “evdeki hareketlerini ve kişisel etkileşimlerini gerekli olanla sınırlamaları” konusunda uyaran bir kararname çıkardı. Düzen açıkça Parque temalarıyla sınırlandırılmadıkça, temel hizmet ve faaliyetlere erişim sınırlandırılır ve 10’dan fazla kişinin bir araya gelmesi yasaktır. Sipariş 1 Mayıs’ta sona eriyor.

Lo que se dijo

“Kitapları yasaklamayı içeren her şey bir engaño’dur. Florida eyaletinde bir solo kitap yasa dışı değildir. İhtiyacınız olan kitabı karşılaştırabilir veya kullanabilirsiniz.

Bu olumlama engañosa. Herhangi bir kitap için yasal bir yasak yoktur, ancak DeSantis öncelikle, bireysel okul bölgelerinin ve bireysel kütüphanelerin, eyaletin bazı bölümlerinin kitapları kataloglarından çekmesiyle sınırlıdır. Bugün Florida, ifade özgürlüğü gerekçesiyle başlayan para cezası olmayan bir kuruluş olan PEN America’dan bu yana Teksas dışında en yüksek yasak sayısına (357) sahip ikinci eyalet.

DeSantis şirketinin okullarda cinsel yönelim, akran kimliği ve ırkla ilgili konuşmaları kısıtlamasına yol açan mevzuat, çeşitli profesörlerin ve yöneticilerin okul kütüphanelerini geri çekmesine yol açtı. DeSantis Başkanlık Ofisi, “2022’de onaylanacak okul kütüphanelerinin sayısının okul bölgelerine bildirilmesi gerektiğini” belirtti. Basın ofisi, bu ay 175 kitabı geri çekmeniz gerektiğini bildiriyor.

Florida’dan emekli olan kitaplar arasında bir kralla ilgilenen iki Çinli maço hakkında resimli bir kitap var. Ojos azulları de Toni Morrison ve El cuento de la criada Margaret Atwood’un kaleminden.


Lo que se dijo

“Aslında Miami valisi, Biden, Creo’nun tavrı ve ilkokul kütüphanesinin Bachillerie kütüphanesine çevrilmesi üzerine bir şiir kitabı kaleme aldığı haftaydı.”

Bu bağlam gerektirir. Pedagoji Merkezi Sekiz yıl önce Miami-Dade yönetiminde okul öncesi eğitim gören Bob Graham, şiir okulundaki orta eğitim merkezine terfi etti. Yükselen Colina İlkokul tarikatından Amanda Gorman ve Bachillerat tarikatından.

DeSantis, bunun bir yasak olmadığını ve kitabın tamamen kaldırılamayacağını belirtti. Ancak, erişim süresiz olarak sınırlıdır.

Bir okul bölgesi portalı, ilkokul öğrencilerinin şiiri okumak istediklerini doğruladı veya belediye başkanı öğrencileri için tek başına düşünecekleri başka bir kitap, bir Bachillerat düzeyiyle karşılaşabileceklerini gösterdi. Aksine, kitap ilkokul öğrencilerine sunulmamaktadır.

Asociación Estadounidense de Bibliotecas çerçevesinde, kullanıcılar tarafından Declaration de echos de la biblioteca’da “basadas únicamente en the edad cronológica” kitaplıkları ve yinelemeler üzerindeki kısıtlamalar geçerlidir. Dernek, “kütüphanelerin gerçek veya öngörülen itirazlardan kaçınmak için herhangi bir yenilenmiş kısıtlamaya başvurmaması gerektiğini” söyledi.


Lo que se dijo

“Biden’ın yaptıklarını gözden geçirin. Hay que que rar la frontera. Yasadışı bir oluşumdan olan bir kişinin endişelerini dikkate almaya gerek yok.”

Esto es engañoso. Cumhurbaşkanları, kaçak göçmenleri eski vatandaş oldukları için ön saflara taşırken artık iltica kaygılarını kolayca gideremiyor. Ek olarak, Biden valisi gerçekten de gerçekte DeSantis’in önerisiyle bağlantılı olan yeni kısıtlamalar getirdi: 11 Mayıs’tan bu yana, genellikle göçmenlerin Amerika Birleşik Devletleri’ne yasa dışı yollardan girdiğini varsayıyor. Ancak Asilo için bir istisna göstermek mümkün değil. .

Ancak selefinin niyetleri gibi Biden’ın da hukuka aykırı olarak ön saflarda bulunan kişiyi yasaklama niyeti hukuki ve usuli engelleri aşmayı başardı.

Trump yönetiminden önce ABD, endişelerini gidermeden, resmi yasadışılığın sınırına gelseler bile, kendisine musallat olan göçmenleri yasal olarak sahiplenemezdi. 2018’de Trump yönetimi, sığınma prosedüründe reform çağrısında bulundu ve göçmenlerin Asilo’ya yasadışı bir şekilde saldırmasının yasaklanacağını bir kez daha duyurdu. Bu durumda, Yüksek Yargı Otoritesi, yasa dışı olduğunu ilan ederek, politikanın bir adli mahkemeye tam güçle gitmesini yasakladı.

2019’da açıklanan bir başka Trump lideri, göçmenleri başka ülkeler tarafından ziyaret edildikleri ve kimsenin onlardan istemediği için reddetti. 2020’de bir mahkeme de apelaciones resmen ilan edildi.


2020’den bu yana, Trump yönetimi, hükümetin resmi yasadışılığın ön saflarında bulunan herkesi hızla sınır dışı etmesine olanak tanıyan halka açık bir çağrı olan Title 42’yi de kullanıyor. Biden valisi, bir kamu kurtuluş krizi tanımına ve Başlık 42’nin kullanımına son verdiği 11 Mayıs’a kadar siyasete devam etti.

Lo que se dijo

“Sillego a la presidencia, no vamos a etablecer una digital moneda del banco Central.” Bu, finansör özgürlüğü ve finansör mahremiyeti için muazzam, muazzam bir talep. Peki bunun mantıksal sonucu nedir? Merkezi denetim makamı bunu yaparsa, ÇSY kriterlerini dikkate almalıdır.

Esto carece de pruebas. Bir merkez bankası dijital parası, aslında bir dolarlık banknotun dijital versiyonu. Reserva Federal, amacına yönelik bir soruşturma yürüttü, ancak parasını harcamaya karar vermediğini ve yalnızca Kongre onayıyla sebat ettiğini söyledi. DeSantis, hükümetin dijital para birimini yanıcı yakıtların tüketimini artırarak veya silah kontrolünü yoğunlaştırarak tüketim seviyelerini kontrol etmek veya sınırlamak, çevresel ve sosyal hedeflerle düzenlemek için kullandığından emin.

Bugün itibariyle Merkez Bankası, dijital paranın tüketici gizliliğini koruduğunu ve gerçek ödeme koşullarının yerine geçmediğini belirledi. Buna ek olarak, çeşitli bankacılık uzmanları PolitiFact’e aslında teyakkuzu yasakladıklarını ve DeSantis danışmanları tarafından yapılan misafir çeklerini yasakladıklarını söyledi.

Linda Qiu, Washington’daki Radical Data Verification için bir muhabirdir. The Times, bir veri doğrulama hizmeti olan PolitiFact’i ziyaret ettikten sonra 2017’de yayınladı.