Davis, California bıçaklamaları üniversite kasabasını sallıyor

senbilirsin

New member
Kuzey Kaliforniya’daki sakin bir üniversite kasabası, bir haftadan kısa bir süre içinde iki kişinin ölümüne ve üçte birinin ağır şekilde yaralanmasına neden olan bir dizi bıçaklanmayla sarsıldı.

Sacramento’nun yaklaşık 70.000 kişilik batısındaki Davis, Kaliforniya polisi, Perşembe günü şehrin Central Park’ında 50 yaşındaki bir adamın bıçaklanarak ölü bulunmasından bu yana halktan yardım istiyor. İki gün sonra, Kaliforniya Üniversitesi, Davis öğrencisi başka bir parkta bıçaklanarak öldürüldü.

En son saldırı Pazartesi gecesi meydana geldi ve şehir merkezinin doğusundaki tren raylarının yakınındaki bir evsizler kampında uyuyan bir kadını ciddi şekilde yaraladı. Gece yarısından hemen önce bir acil durum çağrısı yapıldığında, kadın sevk görevlilerine çadırının duvarından bıçaklandığını söyledi. Görgü tanıkları, bir kişinin olay yerinden kaçtığını gördüklerini söyledi. Salı günü hastaneye kaldırılan kadının durumu kritikti ancak durumu stabildi.

Polis, üç saldırının da aynı kişi tarafından işlenip işlenmediği belirsizliğini koruyor, ancak tanıkların son iki bıçaklama olayıyla ilgili açıklamaları benzerdi. Yetkililer ince, kıvırcık saçlı, 1,60 ila 1,70 metre boyunda, koyu renkli bir sweatshirt ve siyah Adidas pantolon giyen bir genç arıyor.


Pazartesi gecesi meydana gelen bıçaklı saldırı, şehir genelinde ve UC Davis kampüsü genelinde, memurların dronlar ve polis köpekleri, Lt. Davis Polis Departmanı sözcüsü Dan Beckwith.

Teğmen Beckwith, Davis’te cinayetlerin “son derece nadir” olduğunu söyledi. Polis departmanının web sitesinden alınan veriler, en son cinayetin 2019’un sonlarında şehir sınırları içinde bir aile içi şiddet olayında meydana geldiğini gösteriyor.

Davis Polis Şefi Darren Pytel Salı günü düzenlediği basın toplantısında, “40 yıldır departman için çalışıyorum,” dedi ve halkı karanlıktan sonra uyanık olmaya ve zayıf aydınlatılmış yerlere tek başına girmemeye çağırdı. “Bu farklı.”

İlk saldırı, açık havada uyuyan ve genellikle parkın popüler çiftçi pazarında halktan şefkat tanımlarını talep ettiği “Merhamet Adamı” olarak bir yıl süren bir proje yürüten bir Stanford Üniversitesi mezunu olan 50 yaşındaki David Henry Breaux’u öldürdü. çalıştığı yerde ölü bulundu. Teğmen Beckwith, Perşembe günü saat 11:20’de kampüsten kısa bir yürüyüş mesafesindeki parkta yoldan geçen birinin Bay Breaux’nun cansız bedenini bir bankta gördüğünü söyledi. Kurtarma ekipleri onun birden fazla bıçak yarasından öldüğünü buldu.

David Henry Breaux, Stanford Üniversitesi mezunuydu.Kredi…Maria Breaux

Cumartesi günkü saldırı, sosyal medyada heyecanla araştırması ve bu baharda yaklaşan mezuniyeti hakkında paylaşım yapan UC Davis bilgisayar bilimleri mezunu 20 yaşındaki Karim Abou-Najm’ı öldürdü.


Teğmen, bir öğretim üyesinin oğlu Bay Najm’ın yine kampüse çok da uzak olmayan bir yerleşim bölgesinde bulunan Sycamore Park’ta saat 21:14’te öldürüldüğünü söyledi.

“Bölge sakini parkta bir rahatsızlık duymuş ve araştırmak için dışarı çıktıklarında, kurbanı asfalt bir bisiklet yolunda bulmuşlar ve olay yerinden kaçan bir adam görmüşler” dedi. “Saldırı benzer nitelikteydi – çok şiddetliydi – ve kurban birçok kez bıçaklandı.”

Şef Pytel, saldırının tanığının saldırganla kısa bir süre konuştuğunu ve bir polis taslağı oluşturmak için müfettişlerle birlikte çalıştığını söyledi.

Arka arkaya saldırılar, devlet okulları, sivil katılımı ve kapsamlı bisiklet yolu ağı ile tanınan eyalet başkentinden yaklaşık 15 mil uzakta bulunan zengin, liberal bir topluluk olan Davis’i şaşkına çevirdi. Teğmen Beckwith, “Burası insanların birbirini tanıdığı bir şehir” dedi.


Yolo County amiri ve eski Davis belediye başkanı Lucas Frerichs, “Herkes endişeli, korkmuş ve kesinlikle şokta” dedi.

“David Breaux sevildi,” dedi, topluluğun travmasını anlatacak kelimeler bulmaya çalışarak. “Muhtemelen tanışacağınız en barışçıl ve nazik insanlardan biriydi. Karim Abou-Najm – aynı zamanda barışçıl ve nazik. Ve umut verici. Burada büyüdü. Ve evsiz bir kadın, çok savunmasız. Ve bu saldırıların şiddeti.”

Teğmen Beckwith, suç mahallindeki kanıtların işlendiğini ve FBI ve Kaliforniya Adalet Bakanlığı’nın yanı sıra kampüs polisi de dahil olmak üzere Sacramento ve Yolo ilçelerindeki diğer polis ve şerif teşkilatlarının soruşturmaya yardımcı olmaları için çağrıldığını söyledi.

“Hepimiz güvertedeyiz,” dedi.