Columbia Üniversitesi, ilkokullar için ABD haber sıralamasında düştü

senbilirsin

New member
Columbia Üniversitesi Salı günü lisans okullarının artık US News & World Report’un üniversite sıralamalarına katılmayacağını duyurdu. Bunu yaparak, öğrencilere etkili öğrenci ve veli rehberine bilgi vermeyi reddeden ilk büyük üniversite oldu.

Columbia, sıralamaların lisans kabul sürecinde oynadığı “büyük etkiden” endişe duyduğunu söyledi. Üniversite, aralarında Columbia’nın müdürü Mary C. Boyce’nin de bulunduğu yetkililer tarafından imzalanan bir duyuruda, “Bu yaklaşımda çok şey kaybedildi” dedi.

Columbia ayrıca, ABD Yüksek Mahkemesinin pozitif ayrımcılığı sona erdirme veya sınırlama kararının “şu anda düşünemeyeceğimiz bir onay politikalarının yeniden değerlendirilmesiyle sonuçlanabileceğini” kaydetti.

Columbia’nın hamlesi, şirketin Eylül ayında açıklanan sıralamada 2. sıradan 18. sıraya düşmesinin ve Columbia da dahil olmak üzere birçok prestijli hukuk ve tıp fakültesinin US News’e veri sağlamayı reddederek listeleri boykot etmeye karar vermesinin ardından geldi. Okullar, sıralamayı güvenilmez ve adaletsiz olarak nitelendirdi ve eğitim önceliklerinin çarpıtılmasını eleştirdi.

Salı günü US News, sıralama sistemini öğrenciler için önemli bir rehber olarak savundu.

Şirketin CEO’su Eric Gertler yaptığı açıklamada, “Eleştirmenlerimiz, Columbia’nın duyurusunda bahsedilen Yüksek Mahkeme de dahil olmak üzere bilimin karşı karşıya olduğu her sorunu sıralamalarımıza atfetme eğiliminde.” “Sıralamalarımızın bu karar verme sürecinde bir faktör olması gerektiğini her zaman vurguladık.”

US News, eleştirmenleri dinlediğini söyledi. Mayıs ayında, lisans dersleri için yeni bir metodolojinin, bir okulun farklı geçmişlere sahip öğrenciler için lisansüstü eğitimdeki başarısına daha fazla vurgu yapacağı açıklandı.

US News, kendisini daha büyük bir göçe karşı aşılamak istediğini öne süren bir hareketle, artık yalnızca kolejlerin sağlayabileceği verilere güvenmeyeceğini söyledi. Ayrıca yakın zamanda ABD Eğitim Bakanı Miguel A. Cardona’yı okulların lisans ve yüksek lisans derecelerine açık erişime sahip olmalarını şart koşmaya çağırdı.

Knoxville, Tennessee Üniversitesi’nde eğitim liderliği ve politika çalışmaları profesörü olan Robert Kelchen, US News’in yeni modelini henüz tam olarak açıklamamasına rağmen, daha iyi verilerle bir gelişme gösterebileceğini söyledi.

“Kolejlerin sağladığı verilerin doğruluğu hakkında da sorular olduğunu düşünüyorum.” dedi doktor Washington Monthly dergisine US News’e alternatif olarak görülen sıralamalarında danışmanlık yapan Kelchen.

Kolejler ve üniversiteler on yıllardır ABD haber sıralama sistemini eleştiriyor, ancak her yıl neredeyse tamamı değerlendirme için verilerini gönderiyor.

2022’nin başlarında, sıralamaların 21 sayfalık bir analizini yayınladığında ve kendi okulunu “yanlış, şüpheli” istatistikler sunmakla suçladığında, Columbia Üniversitesi matematik profesörü Michael Thaddeus, 2022’nin başlarında ABD haber sıralamalarına karşı tepkilerin en azından bir kısmını ateşledi. veya son derece yanıltıcı.”

doktor Thaddeus, Columbia’nın US News’e sınıf mevcudu ve mezun olan öğretmenlerin yüzdesi ile ilgili sağladığı verilerde tutarsızlıklar bulduğunu söyledi – US News’in hesaplamalarından çıkaracağını duyurduğu ölçümlerden ikisi.

İddialarının sonuçları, Columbia’nın yanıltıcı veriler sağladığını kabul etmesine ve okulun geçen yıl yeni veriler sağlamamasına yol açtı. Salı günkü duyuru, bu kararı nihai kılıyor.

Duyuruda Columbia, US News’in üniversitelerin farklı geçmişlere sahip öğrenciler için lisansüstü eğitimdeki başarısına odaklanma yönündeki son hareketini takdir etti. Ancak Columbia, geleneksel olmayan akademik yolları takip etme eğiliminde olan öğrencilerden elde edilen verileri genel derece programına dahil etme konusunda endişeleri olduğunu da belirtti.

Colorado Koleji de o yıl, Bard Koleji, Rhode Island Tasarım Okulu ve Alabama’da tarihsel olarak siyahi bir okul olan Stillman Koleji ile birlikte sıralamadan düştü.

Colorado Koleji Başkanı L. Song Richardson Salı günü yaptığı bir röportajda, “okulumuzun eğitim deneyimlerini doğru bir şekilde ölçmediğini söylediğimiz bir sıralama sistemi için veri sağlamanın beni suç ortağı yaptığını düşünüyorum” dedi.

“Ağzımın her iki köşesinden de konuşmaktan kaynaklanan bilişsel uyumsuzluğa sahip olmak istemedim” diye ekledi.

US News’in bazı iyileştirmeler yaptığını kabul etti, ancak bunların yeterince ileri gitmediğini söyledi. US News’in gönderdiği ve okullardan birbirlerini derecelendirmelerini isteyen yıllık anketi eleştirdi. “Biz buna güzellik yarışması diyoruz” dedi.

Yale geçen yıl hukuk fakültesi sıralamasında düştükten sonra, aralarında Harvard, Pensilvanya Üniversitesi ve Stanford’un da bulunduğu düzinelerce başka seçkin hukuk ve tıp fakültesi hızla onu takip etti, ancak çoğu okul olduğu yerde kaldı.

Bu kez, kayıtların düşmesi ve birçok ilkokulun öğrenci almak için çabalaması nedeniyle, toplu bir göç girişimi pek olası görünmüyor.

US News’e göre, son 12 ayda 35 milyondan fazla kişi şirketin sıralamasına başvurdu, bu rakamlar şirketin pazar hakimiyetini yansıtıyor.

“US News bu sıralamaları derlemeye devam edecek” dedi Dr. bardaklar.