Call of Duty, PlayStation’da Kalmaya Devam Edecek

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Microsoft’un Activision Blizzard’ı yaklaşık 70 milyar dolara satın alma niyetini açıklamasından bu yana, Call of Duty sever PlayStation 5 sahipleri gelecekteki oyunların konsola gelmeyeceğinden kaygı ediyor. Hususla ilgili Microsoft Gaming Lideri Phil Spencer, mevcut mutabakatların yerine getirileceğini söylemiş lakin gelecekte ne olacağını detaylandırmamıştı.

Son olarak Microsoft Lideri Brad Smith, Call of Duty’nin mevcut muahedeler bitmiş oldukten daha sonra bile PlayStation’da olacağını açıklayarak yüreklere su serpti. Hatta Smith bir Nintendo Switch sürümüne işaret etti. Bir blog yazısında da şu sözler kullanıldı: “Sony hayranlarının sevdikleri oyunların keyfini çıkarmaya devam edebilmeleri için bunları mevcut mutabakatın ötesinde ve gelecekte PlayStation’da da kullanıma sunacağımızı Sony’e taahhüt ettik. Nintendo’nun başarılı platformunu desteklemek için emsal adımlar atmakla da ilgileniyoruz. Bunun dal, oyuncular ve işimiz için gerçek olduğuna inanıyoruz.”

Bu ortada Smith sadece Call of Duty’den bahsetti. Diablo yahut Overwatch üzere başka serilerden ise bahsedilmiş değil. Microsoft, büyük ihtimalle Call of Duty‘nin en azından epeyce oyunculu tarafını PlayStation 5’te ve gelecekteki tüm Sony konsollarında kullanılabilir hale getirecek. Başka büyük Activision Blizzard oyunlarının platforma gelip gelmeyeceği ise belgisiz.