Beşiktaş, Bayern Münih’ten 18 yaşındaki Eyüp Aydın’ı transfer etmek istiyor

senbilirsin

New member
Beşiktaş’ta yeni dönem transfer çalışmaları tüm süratiyle sürüyor. Takımına orta saha desteği yapmak isteyen siyah beyazlıların gündemine sürpriz bir isim geldi.

Beşiktaş, Eyüp Aydın için harekete geçti

Siyah beyazlılar, Alman devi Bayern Münih’te forma giyen 18 yaşındaki orta saha Eyüp Aydın için harekete geçti. Sabah’ın Sky Sports Almanya muhabiri Florian Plettenberg’e dayandırdığı habere nazaran; Beşiktaş, Bayern Münih’in ikinci ekibinde forma giyen genç yıldızı takımına katmak istiyor.

Yeni kontrat imzalamadı

Haberde, 18 yaşındaki futbolcunun kontratının 2023 yılında sona ereceği ve iki taraf içinde çabucak hemen net bir sonucun alınmadığı kaydedildi. Siyah-beyazlıların da bu durumu fırsat bilerek genç orta saha oyuncusu Eyüp Aydın’ı transfer etmek istediği söz edildi.

Başka talipleri de var

Ön liberonun yanı sıra merkez orta alanda da vazife yapabilen 18 yaşındaki futbolcuya Beşiktaş’ın yanı sıra Alman takımları Karlsruhe ve Hannover’in de talip olduğu haberde yer aldı. Eyüp Aydın, bu dönem Alman grubunda 7 maça çıktı ve 1 asist yaptı.

Milli grup tercihini Türkiye’den yana kullandı

Dha evvel Almanya U15 ve U16 ekiplerinde forma giyen Eyüp Aydın ulusal grup tercihini Türkiye’den yana kullanmıştı. 1.81 uzunluğundaki futbolcu sol ayaklı yıldız adayının yeni piyasa bedeli 800 bin euro…