Altıncı sınıflar bu müzede demokrasi dersleri alıyor

senbilirsin

New member
Bu makale, özel Müzeler bölümümüzün bir parçasıdır ve sanat kurumlarının yeni sanatçıları nasıl kendine çektiğini ve yeni izleyicileri nasıl kendine çektiğini inceler.

Tüm temsilcileri içeri girince ortam yükseldi. Seçmenlerin savunmalarını yapmak için sadece dakikaları vardı ve görünüşe göre kimse dinlemiyordu. Birisi bir temsilciyi çıkarmaya çalıştığında.

Bu, Bronx’taki Ortaokul 244’ten 21 altıncı sınıf öğrencisiyle New York Tarih Derneği’nin demokrasi programında işleyen politikaydı.

Ayar, müzenin Skylight Galerisi idi. Bir müze eğitimcisi olan Emily Bumgardner’ın sorduğu soru şuydu: Haftalık sınavlar ile ev ödevi yapmama veya günlük ev ödevi ile sınav yapmama arasında bir seçim yapmaları istenseydi, öğrenciler neyi seçerdi?

Seçmenler hızla dörtlü gruplara ayrıldı.

Her ikisi de 12 yaşındaki Valerie Decena ve Lixander Delacruz hararetli bir tartışma yaşadılar; Valerie daha az stresli olduğu için ev ödevini tercih ederdi. Lixander test istedi ve bunun daha az iş demek olduğunu söyledi.

Yine 12 yaşındaki Miranda Nuñez Polanco, “Sınavları veya ev ödevlerini sevmiyorum,” diye şikayet etti.

Tutkulu, kafa karıştırıcı ve bazen çelişkiliydi. Seslerinin duyulmadığını hissedenler, seçeneklerin hiçbirini beğenmeyenler, sistemin iyi çalıştığını düşünenler oldu.

Başka bir deyişle, gerçek dünyadaki politika oluşturmaya benziyordu.

Tang Academy for American Democracy’ye, tarihsel toplum tarafından öncelikle New York City devlet okullarındaki beşinci ve altıncı sınıf öğrencilerine sağlanan ücretsiz bir program olan ulaşım dahil ücretsiz bir programa hoş geldiniz.

Müzenin okul programları müdür yardımcısı Leah Charles-Edouard, dört günlük, dört saatlik programın “üç büyük soruyu” yanıtlamaya çalıştığını söyledi. “Demokrasi nedir? O nasıl çalışır? Ve bir demokrasiyi nasıl değiştiririz?”

Antik Atina ve sömürge Amerika Birleşik Devletleri’ni vurgulayan mini dersler ve etkinliklerin yanı sıra müzenin sergilerine entegre edilmiş modern aktivizmi içerir.

Müzenin başkanı ve icra direktörü Louise Mirrer, “Bizi bu programı yürütmek için gerçekten motive eden şey, 2016 seçimlerinde oy kullanan gençlerin yüzdesine ilişkin istatistiklere bakmaktı” dedi. Birçoğu “gerçekten demokrasiyi pek umursamıyorlardı – bir demokrasi içinde yaşayıp yaşamadıklarını umursamıyorlardı. Ve bu rakamlar artıyor gibi görünüyor.” Dünya çapında demokrasinin karşı karşıya olduğu zorluklar göz önüne alındığında, bu konu özellikle güncel.

Programın 2019’da başladığını, pandemi sırasında çevrimiçi hale geldiğini ve 2021’de yüz yüze devam ettiğini sözlerine ekledi.

Charles-Edouard, şu anda üç versiyonu olduğunu söyledi: yerinde, ülke çapındaki öğrenciler için çevrimiçi ve müze eğitimcileri tarafından öğretilen okullarda. Müze ayrıca öğretmenlerin müfredatı sınıflarında kullanmaları için eğitim sunmaktadır.

Akademiye 2021’den beri yaklaşık 6.000 öğrenci katıldı.

Tipik olarak, böyle bir program, oy verme yaşına daha yakın olan lise öğrencilerini hedef alır, ancak müze yetkilileri daha genç öğrencileri seçer çünkü araştırmalar, “çocukların okula gitmeye ya da ölmeye karar verdiği zamanların” genellikle beşinci ya da altıncı sınıfta olduğunu gösterir. sonsuza dek okul,” dedi Bayan Charles-Edouard.

Şimdiye kadar, Yeni Liderlik ve Sanat Okulu olarak da bilinen MS 244’ten 75 altıncı sınıf öğrencisi akademiye katıldı.

Mart ayı sonunda katılan Stephen Dowd’un sosyal bilgiler dersinden 21 öğrenci için ikinci gün tamamen togalarla geçti.

Öğrencilerin yaklaşık dörtte biri, antik Yunanistan’ın ruhunu kucaklamaya hazır olarak kıyafetlerinin üzerine bunları giydi. 12 yaşındaki Isaiah Fernandez gibi diğerleri ilgilenmedi.

“Benim tarzım değil” dedi.

Sınıfa ders veren diğer müze eğitimcisi Asher Kolman bir ikilem sundu: Yunanistan savaşta ve sanat ve spor için yeterli para yok, bu yüzden öğrenciler neyin tutulacağına oy vermek zorunda.

Kapşonlusunun üzerine bir toga olan Kelvin Garcia, “Savaş söz konusu olduğunda müzik ve resim ne işe yarar?” diye sordu. Formda kalmak için egzersize ihtiyaçları yok mu? diye sordu.

“İlginç,” diye yanıtladı Bay Kolman, müziğin “Atina’da yaşayan insanları daha az kaygılı hale getirebileceğini” belirtti. “Ya da belki de insanların daha iyi bir ruh hali veya zihinsel durumda savaşa gittiği anlamına geliyor” diye ekledi.

Spor oylamayı kazandı.

Miranda, “Müziği ve sporu seviyorum” dedi. “Şarkıcı ve dansçı olmak istiyorum ama basketbolu seviyorum. Müziğe oy verdim ama spor kazandı çünkü erkekler gerçekten spor istiyordu.”

Karar vermek, “düşündüğümden daha zor” dedi.

Yurttaşlık görevlerini yerine getirdikten sonra öğrenciler, demokrasinin herkesin katılması gerektiği anlamına gelmediği konusunda kısa bir ders aldılar. Bay Kolman, eski Atina’da, halkın yalnızca yüzde 10’unun fiilen oy kullanma hakkına sahip olduğunu kaydetti – kadınlar, yerli olmayan Atinalılar ve köleleştirilmiş insanlar hariç tutuldu.

Yüzde 10’un ne kadar az olduğunu göstermek için dondurma dağıttı. İki tanesi yeşil renkle işaretlendi. Yalnızca yeşil çubuklu öğrenciler – tüm sınıftan – fiilen oy kullanabilirdi.

Granola barlar için verilen aradan sonra öğrenciler temsili demokrasi hakkında bilgi edinmek için geri döndüler.

İkinci oylamaya giderken, sınıf kalıcı sergilerden birinde durdu. Bunun ne olduğunu bilip bilmedikleri sorulduğunda Kelvin, “Barack Obama’nın ofisi!”

Daha spesifik olarak, Reagan dönemini temsil eden bir kavanoz jelibon içeren Oval Ofis. Daha sonra Resolute Desk’in arkasındaki sandalyeye oturmaları istendi. Önce erkekler koşturdu, ardından bazı kızlar cesaretlerini topladılar. Miranda, dansçı olarak kariyerinin ardından cumhurbaşkanlığına aday olabileceğini söyledi.

Ardından ödeve karşı test oylaması geldi. Beş milletvekilinden dördü – Valerie’nin yoğun lobi faaliyetlerine rağmen – testler için ve biri ev ödevi için oy kullandı.

Ancak Isaiah’ın seçmenleri mutlu değildi. Onu ev ödevi için oylamaya gönderdiler ama o akranlarını takip etti ve testleri onayladı.

Isaiah, “Kafam karıştı,” dedi.

siyaset, değil mi?

Müzenin müfredat ve eğitim müdürü Allyson Schettino, öğrencilerin oy kullanabilmeleri için yaklaşık altı yılları olduğu için, “Tamam, git oy kullan” diyerek bunu bitiremezdik, dedi.

“Yani son günlerimizde, oy kullanamadığınızda demokrasiye nasıl katılacaklarını öğreniyorlar” dedi.

“Sivil haklar hareketinden, Çin’in dışlama direniş hareketinden, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yerli aktivistlerden örneklere bakıyoruz ve nasıl yürüdüklerine, dilekçe verdiklerine ve konuşmalar yaptıklarına bakıyoruz. ‘Amerikan sistemimizi iyileştirdiğimizden emin olmak için ne yapabiliriz?’ diye sormaya çalışıyoruz.”

Dr. Mirer.

Dersin sonunda öğrenciler poster yapacakları son gün öncesinde matbaa alıştırması yaptılar.

11 yaşındaki Rainer Valentin, “Sesiniz = güç”ü seçti. Akademiden önce demokrasinin ne olduğunu bilmiyordu ve “Hala öğreniyorum” dedi.

Artık tanıdığı insanları oy kullanmaya teşvik edip etmeyeceği sorulduğunda, “Bu, neden oy kullanmadıklarına bağlı. İstemedikleri için olduğunu söylerlerse, yapmak zorundasın derim. Sesin eşittir güç.”