Alabama Okul Bandosu lideri, polisin müziği durdurmak için şok tabancası kullandığını söyledi

senbilirsin

New member
Alabama, Adamsville’deki küçük lise futbol takımı, geçen hafta Birmingham’da oynanan bir deplasman maçında rakibini yenince, okulun müzik grubu yöneticisi Johnny Mims, kalabalığın hazırladığı dosyayı kutlamak için müzisyenlerinden üç şarkı daha çalmalarını istedi. stadyum.

Sonuçta Minor Tigers, PD Jackson-Olin Lisesi Mustang’lerini 27-0 yenmişti.

Ancak Birmingham Polis Departmanı memurları ona müzik çalmayı bırakmasını söylediğinde, Bay Mims Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında kendisinin ve ev sahibi takım Mustangs’ın grup direktörünün müzik çalmayı bırakması olarak bilinen bir geleneği sürdürmeye karar verdiklerini söyleyerek bunu reddetti. “beşinci çeyrek” performansı.

Bay Mims durmadı ve polisle sözlü çatışma tırmandı. Birmingham Polis memurları onu tutuklamaya çalıştı. Bu noktada polis, Bay Mims’in bir polis memurunu ittiğini ve polisin ona defalarca şok tabancası uyguladığını söyledi.

Bir polis memuruna saldırdığını reddeden Bay Mims, “Ben sadece bir eğitimci olarak işimi yapıyordum, gruba ders veriyordum ve onların çalmasına izin veriyordum” dedi. “Polise karşı meydan okumaya çalışmıyordum.”

Polis, hastanede tedavi gören 39 yaşındaki Bay Mims’in, düzensiz davranış, taciz ve tutuklamaya direnmekle suçlandığını ve kefaletle serbest bırakıldığını söyledi. Bakanlık, içişleri bölümünün memurlarının güç kullanımını araştırdığını söyledi.

14 Eylül çatışmasından bu yana eğitimciler, avukatlar ve bir eyalet milletvekili Bay Mims’i desteklemek için seslerini yükseltti. Birmingham Polis Departmanından Şef Scott Thurmond, Salı günü kendi departmanının Bay Mims ile etkileşimini gösteren polis vücut kamerası videosunu yayınlamadan önce Birmingham Belediye Başkanı Randall Woodfin ve Birmingham ve Jefferson County okul bölgelerinin müdürleriyle bir araya geldi.

Yaklaşık 4.200 nüfuslu bir kasaba olan Adamsville’den gelen 145 üyeli küçük grubun üyeleri, tarihsel olarak siyahi kolej ve üniversitelerde bir gelenek olan “beşinci çeyrek” gösterisini çalarken yaklaşık on iki mil güneydoğudaki rakiplerinin topraklarındaydı.

Bay Mims, her sabah selamlaştığı ve şimdi kendisine şok tabancasıyla saldırıldığına tanık olan grubun öğrencileriyle destekleyici bir “aile” ilişkisi geliştirdiğini söylediği işinden izne ayrıldı.

Basın toplantısında “Bunun asla olmaması gerekirdi” dedi. “Çok yakınız. Çok yürek parçalayıcı. Bu travmatik.”

Polis tarafından yayımlanan videoda, en az iki polis memuru, çalan grubun önünde duran Bay Mims’e “gitme zamanının” geldiğini ve “onları şarj etme”nin geldiğini söylüyor. Tribünlerin önünde durup öğrencileri yönlendirirken en az beş kez “çekil önümden” diyor.

“Devam etmek istiyoruz, bu bizim son şarkımız” diyor.

Bir polis memuru, “Hapse gireceksin” dedi.

Bay Mims başparmağını havaya kaldırıyor ve “Bu harika” diyor.

Grup çalarken ve amigo kızlar onun arkasında performans sergilerken, Bay Mims ritimleri ve davranışları sayıyor. Memurların onu durdurmaya çalıştığı karşılaşmanın yaklaşık üç dakikasında stadyumun ışıkları sönerek müzisyenleri ve etraflarındakileri karanlığa sürükler. Kalabalıktan çığlıklar yükseliyor.

Şarkı bitti ve müzik bitti.

Karanlıkta Bay Mims videoda zar zor görülebiliyor. Birkaç memur onun etrafını sarıyor ve onu kelepçelemeye çalışıyor. Bir polis memuru diğerine atıfta bulunarak Bay Mims’in “memur’a vurduğunu, hapse girmesi gerektiğini” söylüyor. Bay Mims ise bunu kendisinin yapmadığını söylüyor. Daha sonra yerde de dahil olmak üzere en az üç kez şok tabancasıyla saldırıya uğrar.

Polis açıklamasında, “Tutuklamayı yapan polis, tutuklama sırasında grup müdürünün kendisini ittiğini iddia ediyor” dedi. “Tutuklayan memur daha sonra grup yönetmenini şok tabancasıyla bastırarak fiziksel tartışmayı sona erdirdi.”

Jefferson County’yi temsil eden bir Demokrat olan Eyalet Temsilcisi Juandalynn Givan ve eyaletteki eğitimcileri temsil eden Alabama Eğitim Derneği yetkilileri, basın toplantısında kolluk kuvvetlerinin eylemlerinden ve Bay’a yöneltilen suçlamalardan sorumlu tutulmasını istediklerini söyledi. Mim’ler bırakılmalıdır.

Bay Mims’i temsil eden avukat Bayan Givan, belediye avukatlarıyla görüştüğünü ve dernek yetkililerinin memurların idari izne çıkarılmasını istediğini söyledi.

“Alabama eyaletinde çoğunluğu beyazların oluşturduğu bir okulda, siyah bir polis memurunun kampüsteki herkese sözlü tacizde bulunması olmazdı” dedi.

Bayan Givan, “Bunun kendisine hem fiziksel hem de karakter açısından bir saldırı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Perşembe günü polise ve Jefferson County Okul Bölgesine yapılan çağrılara hemen yanıt verilmedi.