Wellesley Koleji’nde trans erkeklere izin verilip verilmeyeceği konusunda bir tartışma

senbilirsin

New member
Wellesley College kendisini gururla “dünyada fark yaratacak kadınların” yeri olarak tanımlıyor. Hillary Clinton, Madeleine Albright ve Nora Ephron da dahil olmak üzere uzun bir alkışlanan mezunlar dizisine sahiptir.

Salı günü öğrenciler, kampüsü ikiye bölen ve doğrudan Wellesley’in bir kadın koleji olarak kimliği konusuna değinen bir referandum için oy kullanacaklar.

Bağlayıcı olmayan referandum, trans erkekler de dahil olmak üzere tüm ikili olmayan ve transseksüel başvuru sahiplerine kabulün açılması çağrısında bulunuyor. Şu anda kolej, hayatta olan ve kendini sürekli olarak kadın olarak tanımlayan herkesin kabulüne izin veriyor.

Referandum aynı zamanda kolejin iletişiminin toplumsal cinsiyete daha duyarlı olmasını, örneğin “kadın” yerine “öğrenci” veya “mezun” kelimelerinin kullanılması çağrısında bulunuyor.

Oylama bir bakıma tanımlayıcıdır: Bir kadın kolejinin misyonu nedir?

Referandumun destekçileri, kadın kolejlerinin cinsiyet ayrımcılığına maruz kalan insanlar için her zaman güvenli sığınaklar olduğunu ve trans bireyler hedef alındığından, tüm transseksüel ve ikili olmayan adayların Wellesley’e başvurmasına izin verilmesi gerektiğini söylediler.

Aktivistler ayrıca referandumun kampüs gerçekliğini yansıttığını, çünkü okulda örneğin kabul edildikten sonra geçiş yapan trans erkek öğrencilerin zaten olduğunu söylediler.

Yaklaşık 2.500 öğrencisi olan kolej, trans veya non-binary olarak tanımlanan öğrencilerin sayısı hakkında veriye sahip değil.

Başkan Paula Johnson da dahil olmak üzere muhalifler, referandumun Wellesley’in kadınları eğitmek için kurulduğunu söylediği misyonunu yeniden yazdığını söyledi.

Geçen hafta kampüse bir mesaj gönderen Dr. Johnson duruşunda ısrar etti.

Wellesley’i “cis, trans ve ikili olmayan öğrencileri – sürekli olarak kadın olarak tanımlayan herkes – kabul eden kadınlar için bir kolej” olarak tanımladı.

Amerika’nın üniversite kampüsü hakkında daha fazla bilgi

Güçlü bir karşı rüzgar vardı. Yönetim binasında öğrenciler oturma eylemi yaptı. Öğrenci gazetesinin editörleri, cumhurbaşkanına “onaylamıyoruz ve tamamen katılmıyoruz” yazdı.

Bakanlıklar referandumu destekleyen açıklamalarda bulundu. Adalet ve Kapsayıcılıktan sorumlu bir Şansölye Yardımcısı, ofisindeki personelin Başkan’ın e-postasından “derinden etkilendiğini” söyledi.

Yüzlerce fakülte, personel ve mezun tarafından imzalanan açık bir mektupta, kolejin “kuruluşunun ruhundan çok lafzına odaklanarak” kuruluşunun radikalizminden vazgeçtiği belirtiliyor.

Öğrenci birliği başkanı Alexandra Brooks, isimsiz olarak oylanacak olan referandumun, kaç öğrencinin böyle bir değişikliği desteklediğini göstermenin bir yolu olduğunu söyledi.

“Yönetimden sadece öğrenci topluluğu için halihazırda mevcut olanı kağıda dökmesini istiyoruz” dedi. “Trans erkekler Wellesley’e gidiyor, non-binary insanlar Wellesley’e gidiyorlar ve her zaman da böyle oldular.”

Yeni bir politikanın “okulun kültürünü hiçbir şekilde değiştirmeyeceğini” söyledi.

“Hala ve her zaman marjinal cinsiyetten insanları eğitmek için bir okul olacak” dedi.

Kadın kolejleri son yıllarda transseksüel sorunlarıyla ilgilendi. 2015 yılında Wellesley Koleji, “kadın olarak yaşayan ve kendisini sürekli olarak kadın olarak tanımlayan” herhangi bir öğrenciye kabul edileceğini duyurdu ve trans kadın başvuru sahipleri için kapıyı açtı.

Bazı kadın kolejlerinin daha katı yönergeleri vardır. Virginia’da küçük bir özel okul olan Sweet Briar College, başvuranın cinsiyetini kadın olarak gösteren bir doğum belgesi veya değiştirilmiş bir doğum belgesi gerektirir.

Kolej Başkanı Meredith Jung-En Woo, Sweet Briar’ın kabul kurallarına uyan trans öğrencileri memnuniyetle karşıladığını söyledi. Çok fazla rüzgar almadığını söyledi.

Mount Holyoke, tüm kadın, trans ve ikili olmayan öğrencilerin başvurularını kabul ederek en açık kabul politikalarından birine sahiptir.

Ancak Mount Holyoke, 2014 yılında kabul standartlarını değiştirdiğinde, o zamanki başkan Lynn Pasquerella, birçok mezunun bazen sert ve kişisel yollarla derin endişelerini dile getirdiğini söyledi.

Biri ona üzerinde “Holyoke Dağı” yazan bir üniversite eşofmanı gönderdi ve kan kırmızısı mürekkeple Hıristiyanlığı yok ettiğini yazdı. Bir başkası, eğitim geçmişinin altını çizdi ve bir mektupta, başkanın “bir devlet kolejinde başlamasaydı, bir kadın kolejinin gerçekte ne olduğunu anlayacağımı” söyledi Dr. Pasquerella.

Buna rağmen, öğrenciler arasında coşkulu bir destek olduğunu söyledi.

Massachusetts Amherst Üniversitesi’ndeki Stonewall Merkezi direktörü Genny Beemyn, kadın kolejlerinin trans erkekler de dahil olmak üzere trans öğrencileri karşılama konusunda bir üne sahip olduğunu söyledi. Okullar, çok ilerici öğrenci topluluklarına ve çok sayıda lezbiyen ve biseksüel öğrenciye sahip olma eğilimindedir. Transseksüel öğrencileri daha iyi kabul etmek, dedi Dr. Beemyn.

Dr. Beemyn.

Kariyerine 1980 yılında Wellesley’de başlayan emekli bir İngiliz profesörü olan Lawrence A. Rosenwald, bir değişiklik fark etmeye başladığını söyledi. öğrencilerin cinsiyet hakkında nasıl konuştukları.

Bu değişikliğin en canlı tezahürünün, mezuniyet töreninde öğrencilerin Katharine Lee Bates adlı bir mezun tarafından yazılan “America the Beautiful” şarkısını söylemesi olduğunu söyledi.

Dr. gül ormanı Ama şimdi bazı öğrenciler “kız kardeşlik” diyor; diğerleri “kardeşlik” der.

doktor Yeni emekli olan Rosenwald, trans erkeklerin ve non-binary öğrencilerin kabulünü desteklediğini söyledi. Wellesley, “ataerkil bir toplumda hiçbir iktidar pozisyonuna sahip olmayan” insanlar için her zaman bir yuva olmuştur dedi.

Ancak muhalifler, trans erkeklerin başvurmasına izin verilirse, Wellesley’in etkili bir şekilde karma eğitim göreceğini söylediler. Ve kadın kolejlerinin sayısının azaldığı bir dönemde kurumun misyonunun aşınmasından endişe ediyorlar. 1960’ların ortalarındaki yaklaşık 300’lük bir zirveden yaklaşık 30 kişi kaldı.

Kampüsün kürtaj karşıtı grubu Wellesley For Life’ın kıdemli başkanı ve başkanı Elizabeth Um, Wellesley’i eve yakın kalmak istediği ve bir kadın koleji kimliği nedeniyle seçtiğini söyledi.

“Buraya uymadığınızı düşünüyorsanız, o zaman ülkedeki veya dünyadaki diğer binlerce karma kolej arasından seçim yapmakta zorlanıyorsunuz,” dedi ve ekledi, “Biz bir kadın kolejiz. Okulun temel kimliği bu ve bunu sulandırmaya başlayamayız.”

Ancak Um, referanduma aktif olarak karşı çıkmadı, çünkü referanduma kısmen geçeceği için, kampüste buna karşı çıkmanın “toplumsal intihara” benzediğini de sözlerine ekledi.

Yüksek duygu ve derin bölünme ile Dr. Johnson, tartışmanın şu ana kadar sağlıksız olduğunu söyledi. Öğrenciler üzerinde referandumu desteklemeleri için muazzam bir toplumsal baskı olduğunu söyledi ve muhalefetlerini ifade etmeleri halinde dışlanacaklarından korkan öğrencilerden, öğretim üyelerinden ve personelden mesajlar aldığını da sözlerine ekledi.

“Wellesley’den bir kadın koleji olarak bahsettiğim halka açık toplantılarda şahsen yuhalandım,” dedi Dr. Johnson.

Öğrenciler ezici bir çoğunlukla referandum lehinde oy kullansalar bile, muhalefetini bir daha gözden geçirmeyeceğini söyledi.

Aynı zamanda Dr. Johnson, kolejin trans öğrencilerinin ihtiyaçlarına daha fazla önem verdiğini ve yöneticilerin öğrenciler arasındaki cinsiyet uyumsuzluğu vakalarını azaltmaya çalıştıklarını belirtti. Öğrenciler yakında zamirlerini sınıf listelerine ve rehbere dahil edilmek üzere üniversitenin bilgi yönetim sistemine yükleyebilmelidir.

Ayrıca, üniversitenin web sitesinde, geçiş yapan öğrencilerin artık bir kadın kolejinin kendileri için doğru olmadığını düşünmeleri halinde destekleneceğini söyleyen dili kaldırdığını söyledi. Öğrencilerin yer değiştirdikleri için asla kampüsten atılmadıklarını, ancak haberlerin bu yanlış algıyı yarattığını söyledi.

“Ülkemizde bir gelişme oldu ve biz bunun bir mikrokozmosuyuz” dedi. “Evet, değişen bir dünyanın ve değişen toplumsal cinsiyet anlayışının temsilcisi. Bu, Wellesley’in bir kadın koleji veya kapsayıcı bir topluluk olmadığı anlamına gelmez. İkisi birlikte yaşayabilir.”

Kaleb Goldschmitt, Wellesley’deyken transfer olan bir müzik profesörüdür. Kendini trans-maskülin olarak tanımlayan Profesör Goldschmitt, üniversite kültürünün cinsiyet çeşitliliğine daha açık hale geldiğini, ancak pek çok öğrencinin istediği kadar hızlı olmadığını söyledi.

Yine de Profesör Goldschmitt, öğrencilerin münazaraya gösterdikleri aşırı ilgiyi sorguladı.

Profesör, “Trans ve non-binary ve sorgulayan öğrencilerin hoş karşılandıklarını, sevildiklerini ve desteklendiklerini ve keşfetmeleri için teşvik edildiklerini kesinlikle istiyorum,” dedi, “ama Tanrım, keşke engelli öğrenciler için de böyle hissetseler veya başka şeyler için bir araya gelseler.”