Utah okul yönetim kurulu üyesi öğrencinin cinsiyetini sorguladıktan sonra sansürlendi

senbilirsin

New member
Utah Eyaleti Eğitim Kurulu'nun bir üyesinin, bu hafta bir Facebook paylaşımında liseli bir basketbolcunun cinsiyetini sorguladıktan sonra komitedeki görevleri elinden alındı ve istifa etmesi istendi.

Yönetim kurulu üyesi Natalie Cline, 6 Şubat'ta Salt Lake County'deki bir lise basketbol takımı için “Kız Basketbolu” başlığını taşıyan bir broşür ve pankartın fotoğraflarını yayınlayarak, görüntülerde tasvir edilen kızlardan birinin kısa saçlı olduğunu öne sürdü. kadın değildi. Salt Lake City televizyon kanalı KSL TV tarafından bildirilen gönderi daha sonra silindi.

Kurul Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bir soruşturmanın ardından Bayan Cline'ı kınamaya, istifasını istemeye ve öğrencilerin mahremiyetine saygı göstermemesi ve onları kamuoyuna olumsuz bir şekilde yansıtması nedeniyle yönetim kurulu komitesi toplantılarına katılmasının yasaklanmasına karar verdiğini söyledi. Utah Yasama Meclisi Perşembe günü, bir öğrenciye yönelik “şiddet tehditleri de dahil olmak üzere amansız taciz ve mağduriyet” ile sonuçlanan “iğrenç eylemleri” nedeniyle Bayan Cline aleyhine bir karar çıkardı.

Gönderide saldırıya uğrayan 16 yaşındaki kızın ebeveynleri Al ve Rachel van der Beek, Perşembe günü Salt Lake Tribune'deki bir köşe yazısında Bayan Cline'ın “tam olarak çocuklarımıza yapmamalarını öğrettiklerimizi yaptığını” yazdı. .” zorbalığı, alay etmeyi ve başkaları hakkında söylenti ve dedikodu yaymayı içerir.”

Bay van der Beek, Cuma günkü bir röportajda, Bayan Cline'ın, gönderinin sosyal medyada yayıldığı 16 saat boyunca kızını alay ve nefret dolu yorumlar yağmuruna tuttuğunu söyledi. Yorumlarının ve bunlara gösterilen tepkinin ailenin şimdiye kadar yaşadığı en acı verici şeylerden biri olduğunu söyledi.

Basketbol takımının en skorer isimlerinden biri olan kızının, saçını kesmeye karar verdikten sonra diğer öğrenciler tarafından zorbalığa uğradığını ve bazılarının ona oynarken “Al şu çocuğu” gibi aşağılayıcı yorumlar yaptığını söyledi. oyunun.”

Bay van der Beek, Bayan Cline'ın yorumlarının konuyu kamuoyunun gündemine getirdiğini ve “tamamen farklı bir alçaklık düzeyini” temsil ettiğini söyledi.

Bayan Cline'ın davranışı gerçeklere dayansa bile haksız olurdu, ancak durum böyle değildi dedi.

Kızının son basketbol maçlarından sonra perişan ve hüsrana uğradığını söyledi. “Dün gece eve geldi ve 'Basketboldan nefret ediyorum' diye bağırdı” dedi.

Bazı eyalet yasama organları son yıllarda trans bireylere karşı daha düşmanca davrandı; onların sağlık hizmetlerine, tuvalete erişimlerini ve okul sporlarına katılımlarını kısıtlamaya odaklanan yasalar çıkardı. Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği'ne göre LGBTQ kişilerin haklarını kısıtlamaya odaklanan 425'ten fazla yasa tasarısı eyalet yasama organları tarafından değerlendiriliyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde siyasi ve kültürel bir parlama noktası olan transseksüel sorunlarına artan ilgi, trans bireyleri ilgi odağı haline getirdi ve bazıları taciz ve rahatsızlık seviyelerinin arttığını bildirdi.

Ocak ayında, Cumhuriyetçi Utah Valisi Spencer Cox, trans bireylerin kendi cinsiyet kimlikleriyle eşleşen tuvaletleri, duş odalarını veya soyunma odalarını birkaç istisna dışında kullanmasını yasaklayan bir yasa tasarısını imzaladı. Geçen yıl Vali Cox, reşit olmayanların ergenliği baskılayan ilaçlar, ameliyatlar ve tıbbi olarak onaylanmış diğer tedavileri içerebilecek cinsiyet değiştirme sağlık hizmetlerinden almasını yasaklayan bir yasa tasarısını imzaladı.

2022'nin sonlarında 92.000'den fazla transgender ve non-binary Amerikalının katıldığı bir ankette, yanıt verenlerin neredeyse üçte biri geçen yıl sözlü tacize uğradıklarını söyledi ve yanıt verenlerin yüzde 3'ü geçtiğimiz yıl bu nedenle fiziksel tacize uğradıklarını söyledi. kimliklerine, cinsiyet kimliğine saldırılıyor.

2020 yılında yönetim kuruluna seçilen Bayan Cline, Cuma günü erken saatlerde yorum talebine yanıt vermedi. 8 Şubat'taki başka bir Facebook gönderisinde, gönderisinin çektiği “olumsuz ilgiden” dolayı özür diledi.

Bayan Cline o gönderide şöyle yazdı: “Toplumumuzda transseksüelliği normalleştirmek istediğimiz için durup insanların söyledikleri kişi olup olmadıklarını sorgulamanın normal olduğu tuhaf zamanlarda yaşıyoruz.” Bahsettiği öğrencinin “ebeveynleri gibi daha iri yapılı” olduğunu ekledi.

Utah okul yönetimi öğrenciden özür diledi. Panel yaptığı açıklamada, “Hiç kimse, özellikle de bir çocuk, bu tür yorum ve yargılamalara maruz bırakılmamalıdır” dedi. Bayan Cline, Çarşamba günü Facebook'ta yayınlanan bir mektupta, heyetin soruşturmasının aceleye getirildiğini ve kendisini “iddiaları ele alacak adil bir süreçten” mahrum bıraktığını iddia etti.

Vali Cox Perşembe günü Utah Meclisi kararını imzaladı. Bir açıklamada “Utahlıların büyük çoğunluğu Natalie Cline'ın davranışının kabul edilemez olduğu konusunda hemfikir” diye yazdı. “Öğrencinin ebeveynleriyle konuştum ve bu aile için kalbim kırıldı.”