USC başkanı, haftalarca süren kargaşanın ardından akademik senato tarafından kınandı

senbilirsin

New member
Güney Kaliforniya Üniversitesi Akademik Senatosu, yönetimin Müslüman bir öğrencinin mezuniyet konuşmasını iptal ettiği, birkaç saat içinde bir protesto kampını temizlediği ve geçen ay polisi çağırdığı çalkantılı haftaların ardından, okul başkanı Carol Folt'u kınamak için Çarşamba günü oy kullandı. Düzinelerce gösterici tutuklandı.

Çoğunluğu öğretim üyelerinden oluşan Akademik Senato da yönetimin eylemlerine ilişkin soruşturma çağrılarına destek verdi. Çarşamba öğleden sonra birkaç saatlik bir toplantı sonrasında büyük bir çoğunlukla onaylanan kararı, Dr. Folt ve müdür Andrew T. Guzman da azarlandı.

Oylama üniversitedeki 4.700 öğretim üyesinin yalnızca küçük bir kısmını temsil ediyordu ve Senato, yöneticilere yönelik güvensizlik oyu vermeden durdu; bu daha sert bir azarlama olurdu. Eleştirilere rağmen Dr. Folt, üniversitenin mütevelli heyetinden önemli destek almaya devam etti ve bazı öğretim üyeleri ona zımnen sempati duydu.

Ülke çapındaki kampüs protestolarına verilen tepkiler hakkında yazan USC'de yüksek öğrenim fahri profesörü William G. Tierney, yine de oylamanın “geniş kapsamlı sonuçlarıyla” “önemli” olduğunu söyledi.

“Fakültenin dilekçesi düşünceli ve tartışma ciddiydi” dedi Dr. Tierney, eski Senato Başkanı Dr. Folt'un protestoyu ele alış biçimini eleştirdi ve oylamayı onayladı. “Hiçbir fakülte başkanını ve rektörünü azarlamak istemez. Ama haklıydı.”

Toplantıyı izleyen Amerikan Üniversite Profesörleri Birliği'nin üniversite bölümü başkan vekili Christina Dunbar-Hester, öğretim üyelerinin özellikle yönetimle iletişim eksikliğinden ve Los Angeles Polis Departmanı'nın harekete geçme hızından dolayı hayal kırıklığına uğradığını söyledi. şiddet içermeyen göstericiler için.

“Yöneticiler Senato'ya veya daha geniş öğretim üyelerine danışmadan veya düşüncelerini paylaşmadan 'güvenliğe' güvenmeye devam ediyorlar” dedi. “Güvenlik endişeleri olduğundan şüphe duymuyoruz, ancak bazıları bu dizi kararın kampüs topluluğunun üyelerine zarar verip vermediğini ve kampüsü tehdit eden herkese bu tehditlerin işe yaradığına dair bir mesaj gönderip göndermediğini sorguluyor.”

Son zamanlardaki aksaklıklar, Güney Los Angeles üniversitesini bir kez daha hiç de hoş olmayan bir ilgi odağı haline getirdi.

Dr.'un tutumu 2019'daki Folt, Varsity Blues kabul skandalında merkezi bir rol oynamak da dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli yanlış adımın ardından yeni bir başlangıç olarak selamlandı. Son birkaç yıl USC için büyük ölçüde sakin bir dönem oldu

Birkaç üst düzey üniversite yetkilisi geçen hafta birçok öğretim üyesi ve yönetim kurulu üyesinin Dr. Folt protestolarla uğraşırken karşı karşıya kaldı. Ve daha geniş topluluktan pek çok kişi, yakın zamanda İsrail yanlısı ve Filistin yanlısı protestocuların çatıştığı Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles kampüsünü sarsan şiddete kıyasla USC'nin deneyiminin nispeten hafif olduğunu belirtti.

Ancak birçok veli ve öğrenci, okulun ana açılış töreninin iptal edilmesinden endişeliydi ve bu hafta kutlamalara eşlik eden sıkı güvenlik önlemlerinden rahatsızdı.

Çarşamba akşamı Dr. Folt, yaptığı açıklamada gelecekte öğretim üyeleriyle işbirliği yapacağını ve kendisinin ve Dr. Guzman, yöneticilerin kararlarını araştırmak üzere kurulacak bir çalışma grubuyla işbirliği yapılmasını memnuniyetle karşıladı.

“Trojan topluluğu üyeleri arasında son kararlarımıza ilişkin birçok farklı bakış açısının olduğunu anlıyorum” dedi. “Bugünkü toplantıda bulunmayan Akademik Senato ve daha geniş öğretim kadrosuyla birlikte çalışmaya kararlıyım.”

Daha sonra Dr. Folt, sınırlı mezuniyet törenlerine, sıkı güvenlik önlemlerine ve önde gelen konuşmacıların kaybına değinerek: “Şu anda odak noktamız USC'nin 2024 Sınıfının 19.000 mezununu kutlamak.”

Jonathan Wolfe Los Angeles'tan gelen raporlara katkıda bulundu.