UCLA öğretim üyeleri üniversite rektörünün azarlanmasına karşı oy kullandı

senbilirsin

New member
Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Akademik Senatosu, okulun rektörü Gene Block'u, öncelikle iki hafta önce Filistin yanlısı bir kampa düzenlenen saldırıyı yönetmesi nedeniyle kınamayı amaçlayan iki karara karşı oy kullandı.

Perşembe günü yapılan üç saatlik toplantının ardından alınan oyların sonuçları Cuma günü açıklandı ve oy kullanan üyelerin yalnızca yüzde 43'ünün güvensizlik önergesini desteklediğini gösterdi. Doktora karşı güvensizlik önergesi verildi. Blok 88 evet ve 88 hayır oyu ile eşit olarak bölündü ve basit çoğunluğa ulaşamadı.

Senato Başkanı Andrea M. Kasko yaptığı açıklamada, “Son birkaç haftanın önemli olaylarını ve kampüsün bunlara tepkisini nasıl değerlendirdiğimiz konusunda anlaşamadığımız açık” dedi. “Umarım meslektaşlar olarak ortak bir zemin bulmaya çalışabilir ve aynı fikirde olmadığımızda bile açık fikirli ve açık yüreklilikle dinleme cesaretine sahip olabiliriz.”

Fakülteden gelen resmi kınamaların 75 yaşındaki Dr. Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde fahri yüksek öğrenim profesörü olan ve ülke çapındaki kampüs protestolarına verilen tepkiler hakkında yazan William G. Tierney, Block'un Temmuz ayında rektörlük görevinden ayrılacağını söyledi.

Dr. Tierney, Kaliforniya Üniversitesi sisteminin başkanı Michael V. Drake'in Dr. Block “o zamandan önce” talep ederdi.

Ancak kararları destekleyen öğretim üyeleri, öğrenciler adına konuşma ve Dr. Block'un halefi kararlılık gösterecek.

Sosyal refah ve oy verme alanında doçent ve Akademisyen Carlos Santos, “Kararlardan herhangi biri için çoğunluğa ulaşamasak da, oy verenlerin yüzde 50'sinin Şansölye Block'un eylemlerine yönelik eleştiri çağrısında bulunduğunu belirtmek önemlidir” dedi. Senato. “Meslektaşlarımla birlikte Şansölye Block'un eylemlerini kınama ve aynı zamanda onun istifasını isteme konusunda kararlılığımı sürdürüyorum.”

Şansölye'nin azarlamasına karşı oy kullananlar, eylemin gelecekteki süreçleri iyileştirme arzusundan ziyade Filistin yanlısı göstericilere verilen destek nedeniyle gerçekleştirildiği izlenimine kapıldıklarını söyledi.

Öğretim görevlisi doçent Jeff Maloy, “Neyin yanlış gittiğini ve gelecekte nasıl değişebileceğimizi ciddi olarak düşünmüş olsaydık, bilgi toplamadan veya fikir birliğine varmadan bu kötü düşünülmüş karara bu kadar acele etmezdik” dedi. Moleküler, Hücresel ve Gelişimsel Biyoloji Bölümü'nde ve Senato'da oy kullanma hakkına sahip bir üyedir.

Dr. Block, bir sözcü aracılığıyla yorum yapmayı reddetti.

Bir grup öğretim üyesi, 30 Nisan saldırısından sonra geçen hafta Akademik Senato'yu özel bir toplantıya çağırdı ve bu toplantıda bir grup karşıt protestocu Dr. Daha sonra “kışkırtıcılar” olarak tanımlanan Block, Filistin yanlısı protestoculara biber gazı sıktı, onları metal ve tahtayla dövdü ve kamplarına havai fişek attı.

Saldırı, Dr. Block, kampın yasa dışı olduğunu ilan etmişti ve polis müdahalesi olmadan saatlerce kampta kalmıştı. Ertesi gün çevik kuvvet polisi kampı temizlerken 200'den fazla protestocuyu tutukladı.

Dr.'yi azarlayan öğretim üyeleri

Bazı öğretim üyeleri kararlara karşı çıktı; bazıları, bazı Yahudi öğrencilerin kamptaki antisemitizm raporlarından rahatsız olduklarını söyledi.

Akademik Senato, belirli kriterleri karşılayan tüm öğretim üyelerini (genelde kadrolu veya özgeçmişli olanlar) içerirken, yalnızca Yasama Meclisi adı verilen ve kararları temsil etmek üzere kampüs Bölümlerini temsil etmek üzere seçilen üyelerden oluşan daha küçük bir grubun oy kullanmasına izin verilir.

Perşembe günkü sanal toplantıya yaklaşık 400 öğretim üyesi katıldı ve birkaç düzine konuşmacı kararlar hakkında yorum yaptı; çoğunluğu kınama veya güvensizlik kararı lehineydi.

Ülke çapındaki üniversitelerdeki öğretim üyeleri konumlarını duyurmak için şu adımları attı: Perşembe günü, Columbia'daki bir öğretim grubu başkanına güvensizlik oyu verdi. Ve geçen hafta, UCLA'nın karşısındaki özel bir kurum olan USC'deki öğretim üyeleri, başkanlarını kınama yönünde oy kullandı.

Oylamanın sonucu ne olursa olsun Dr. Tierney'in eylemleri Dr. Son haftalarda Block, “aksi takdirde dikkate değer bir kariyere leke bırakacaktır.”

30 Nisan'ı takip eden günlerde Dr. California Üniversitesi başkanı Drake ile eyalet ve yerel politikacılar UCLA'nın tepkisine ilişkin bir soruşturma yürütüyor.

Dr. Block'un ayrıca Kongre üyelerinin sorularını da yanıtlaması gerekecek; Gelecek hafta, diğer eğitim liderlerinin anti-Semitizme tepkileri hakkında anket yapan Meclis komitesi önünde ifade vermesi istendi.