UC Berkeley ebeveynleri kampüs yakınında devriye gezmesi için özel güvenlik tuttu

senbilirsin

New member
Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi öğrencilerinin bazı velileri, kampüs yakınında devriye gezmek için özel güvenlik görevlileri kiraladı ve okul, bunun kampüs polisine bırakılması gerektiğini söyledi.

SafeBears adı verilen grup, 1.300'den fazla üniversite öğrencisi ebeveynini temsil ettiğini söylüyor. Geçen yıl öğrencilerin karıştığı, bir kardeşlik evi yakınında ve kampüs yakınındaki bir başka araba hırsızlığı da dahil olmak üzere çeşitli suçlardan sonra, güvenlik personelinin işe alınmasına karar verildiğini söylediler.

Yaklaşık 45.000 öğrencisi bulunan üniversite, yaptığı açıklamada, işe alımların eğitim ve deneyim konusundaki endişeleri artırdığını ve “üniversite fonlarının daha fazla kampüs polis memuru işe almak için harcanmasının daha iyi olacağını” söyledi.

UC Berkeley'de ceza adaleti profesörü Jonathan Simon, yaptığı açıklamada ebeveynlerin güvenlik konusunda neden endişe duyduğunu anladığını ancak üniversitedeki riskin istisnai olduğuna dair hiçbir kanıt bulunmadığını söyledi.

“Bu gösterinin nasıl bu riskleri önemli ölçüde değiştirebileceğini ve bunun yerine ilgili ebeveynlerin göreceli ayrıcalıklarını yansıttığını anlamıyorum” dedi.

Öğrencilere akşamları kampüste daha fazla vakit geçirebilmeleri için spor salonunun 24 saat açık tutulması ve koşu ve koşu yollarının iyi aydınlatılmasının daha iyi olacağını ekledi.

Üniversite kampüslerinde yaşanan bazı yüksek profilli suçların ardından ebeveynler gergindir. Şubat ayında, 22 yaşındaki Augusta Üniversitesi hemşirelik öğrencisinin cesedi, Georgia, Atina'daki Georgia Üniversitesi kampüsündeki ormanlık bir alanda bulundu.

Adı UC Berkeley'in maskotuna gönderme yapan SafeBears, bir yüklenici aracılığıyla güvenlik görevlilerini işe almak için 40.000 dolardan fazla para harcadı. 6 Mart'tan 23 Mart'a kadar, parlak sarı ceketli altı “güvenlik elçisi” okulun yakınındaki bölgelerde devriye gezdi, ancak kampüste 18:30'dan 03:30'a kadar devriye gezmedi. Ebeveynlere göre alanlar mevcut suç raporlarına göre seçildi.

İkiz oğulları üniversitede ikinci sınıf öğrencisi olan SafeBears Başkanı Sagar Jethani, “Güvenlik görevlilerimizin kampüste devriye gezdiğini gördüklerinde minnettarlıklarını ve rahatlamalarını ifade eden birçok öğrenciden haber aldım” dedi.

Gruptan yapılan açıklamaya göre, SafeBears tarafından işe alınan tüm kişilerin sabıka geçmişi kontrolleri yapıldı.

Ayrıca güvenlik görevlisi olabilmek için en az 32 saat eğitim aldılar. Açıklamada, ellerinde biber gazı, cop, kelepçe veya başka bir “savunma ekipmanı” bulunmadığı belirtildi.