New York okulları bir krizle karşı karşıya kalırken, sözleşmeli okullar öğrenci alıyor

senbilirsin

New member
Bay Liu, “Sözleşmeli okullara yönlendirecek daha fazla vergi paramız var mı?” dedi. “Ben öyle düşünmüyorum.”

Bununla birlikte, bazı New Yorklu aileler, eyalet standartlaştırılmış testlerde matematik ve okumada genellikle ilçe okullarından daha iyi performans gösteren sertifikalara daha fazla erişim talep ettiler, ancak puanlar genellikle okullar arasında büyük farklılıklar gösteriyor. Charter’daki öğrencilerin büyük çoğunluğu Siyah ve Latin’dir ve Charter’ların yaklaşık üçte ikisi Brooklyn ve Bronx’tadır. Bölge okullarındaki çocukların yaklaşık üçte ikisi Siyah veya Hispaniktir.

Eleştiriler karşısında, bazı tüzükler, bir zamanlar okulların tartışmalı özellikleri olan özellikleri yumuşattı. “Mazeret yok” modeli olarak bilinen katı sınıf standartları ve katı disiplin kuralları, çeşitli ağlarda “bütün çocuk” üzerine daha fazla vurgu ile değiştirildi.

Değişiklikler bazı ebeveynlerin korkularını hafifletmeye yardımcı oldu.

Geçen bir Salı günü, Inwood yakınlarındaki bir Zeta sözleşmeli okulunda – Yukarı Manhattan ve Bronx’ta yeni başlayan, büyüyen dört okul ağının bir parçası – iki düzine ikinci sınıf öğrencisi Oda 101’de nefes egzersizleri yapmak için toplandı. Çocuklar daha sonra öğleden sonra duygularını yansıtan tek bir kelime üzerinde oyalandılar.

“Neşeli!”

“Mutlu.”

“Kırık kalp.”

Genç bir kız olan Jia, Florida’da seyahat ederken babasını günlerdir görmemişti. Onu ne kadar özlediğini düşününce okula odaklanmak zordu. Öğretmeni sınıfa sordu, hafta sonuna kadar bir gönüllü Jia’ya uğrar mı?

7 ve 8 yaşındakilerin çoğu canlandı ve hevesle ellerini havaya kaldırdı.

8 yaşındaki oğlu Akilles bir Zeta okuluna giden Dennise Ramirez, “Duyguları hakkında daha çok konuşuyorlar” diyor. “Ve ondaki farkı görebiliyorum.”

Meraklı oğlu daha önce Bayan Ramirez’in çocukken gittiği ilçe okulu PS 187 Hudson Cliffs’e gidiyordu. Ancak koronavirüsün yayılması nedeniyle dersler kesintiye uğradığında, Akilles’in derslerinden kopuk göründüğünü fark etti. Seçeneklerini değerlendirdi ve onu bu sonbaharda üçüncü sınıf için Zeta’ya transfer etmeye karar verdi.