New School ve Parsons School of Design’da grev sona erdi

senbilirsin

New member
Geçtiğimiz üç hafta boyunca, müzakereler daha sert bir hal aldıkça, üniversitenin bütçe yönetimi, kuruma daha fazla borç yüklediği görülen son mali kararları sorgulayan kadrolu öğretim üyeleri tarafından açıkça eleştirildi.

Greenwich Village özel okulu, okulun büyük bir bağışa sahip olmaması ve ülkedeki en yüksek okullar arasında yer alan öğrenim ücretine büyük ölçüde bağlı olması nedeniyle, talepleri karşılamak için yeterli mali kapasiteye sahip olmadığını iddia etmişti. Hafta başında okul, derslerin askıya alınması durumunda öğretmenlere tazminat ödeyemediği için grevcilerin maaşlarını kesmeye başladı.

Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi’ne göre 2021-22’de Yeni Okula devam etmenin toplam maliyeti, öğrenim ücreti, ücretler ve kampüste yaşam masrafları dahil, bir önceki yıla göre yüzde 7 artışla 78.744 dolardı, ancak öğrenciler genellikle önemli ölçüde ödeme yapıyor. mali yardım dahil edildiğinde daha az. Yaklaşık 10.800 lisans ve yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır.

Yeni Okul, 1919’da Ivy League okullarının gelenekçiliğine karşı koymayı amaçlayan avangart bir kurum olan New School for Social Research olarak kuruldu. Okul, kurucularından biri olan ilerici bir eğitimci olan John Dewey tarafından somutlaştırılan Amerikan pragmatizminden etkilendi. İkinci Dünya Savaşı sırasında New York’a mülteci akını, kıta Avrupası düşüncesine önemli bir doz ekledi.

Öğretim kadrosu, filozoflar Hannah Arendt ve Jacques Derrida ve sosyal psikolog Erich Fromm dahil olmak üzere bazı önde gelen akademisyenleri ve entelektüelleri içermektedir.

New School grevi, California Üniversitesi sistemindeki 48.000 işçi arasında benzer bir grevi takip etti ve Yale Üniversitesi’ndeki binlerce yüksek lisans öğrencisinin yakın zamanda yapılan bir sendika seçimlerinde oy kullandıktan sonra sendikalaşmasının beklendiği sırada geldi. New York Şehir Üniversitesi’ndeki yardımcılar da, Şubat ayında CUNY ile kendi sözleşme görüşmeleri öncesinde müzakerelerin nasıl ilerlediğini yakından izliyorlar.

Veliler de grevin sona ermesinden memnundu. Seattle’dan iki kızı New School’a giden 58 yaşındaki Kelly Powers, “Ailemiz çok rahatladı” dedi.

“Aileler, kaotik üç haftadan fazla bir süredir sürüklenen öğrenciler konusunda o kadar endişeliler ki,” dedi ve ekledi, “Veliler artık sadece çek yazanlar olarak değil, paydaş olarak görülüyorlar.”