Marymount Manhattan Northeastern ile birleşiyor

senbilirsin

New member
Günaydın Çarşamba. Manhattan'daki küçük bir üniversitenin birleşme planlarına bakacağız. Ayrıca trafik sıkışıklığı ücretinin, sürücülerin Manhattan'da geçiş ücretinden kaçınmak istediği yerlerde daha temiz hava sağlayıp sağlamadığını da inceleyeceğiz.

Dalgalanan kayıt sayılarından muzdarip küçük bir liberal sanatlar koleji olan Marymount Manhattan College, daha küçük kolejler satın alarak Boston konumunun ötesine geçen Northeastern Üniversitesi ile birleşmeyi kabul etti.

Marymount Manhattan'ın adı, Londra, Silikon Vadisi ve Toronto'daki kampüsleri içeren Northeastern ağına katıldığında Northeastern Üniversitesi-New York City olarak değişecek. Birleşmenin eyalet ve federal düzenleyiciler ile akreditasyon kurumları tarafından onaylanması gerekiyor; bu süreç iki yıl veya daha uzun sürebilir.

Northeastern Üniversitesi yetkilileri, daha küçük kolej ve üniversitelerin karşı karşıya olduğu zorlu ekonomik duruma ve üniversitenin öğrencilere uygulamalı deneyim sağlayan programlardaki başarısına değindi.

Northeastern'ın başkanı Joseph Aoun, New York'ta yaşam boyu öğrenenler için çok daha büyük bir pazardan yararlanmak istediğini söyledi; bu insanlar, teknoloji iş piyasasını yeniden şekillendirirken becerilerini “yeniden eğitip yükseltmeleri” gerekiyor. Northeastern gibi Marymount Manhattan'ın da “disiplinlerarası ve deneyimsel öğrenmeye güçlü bir vurgu yaptığını” ve bu iki okulu çok uygun hale getirdiğini söyledi.

Aoun, “New York'ta olmak istiyoruz” dedi. “Marymount Manhattan'ı seviyoruz çünkü Marymount Manhattan küçük bir kurum ama deneysel öğrenmeyi destekleyen bir kurum.” Aoun ayrıca New York'ta daha geniş erişime sahip daha büyük bir okul için yer olduğunu söyledi. “Hiçbir kurum, hatta New York'taki kurumlar topluluğu bile her ihtiyacı karşılayamaz.”

Marymount Manhattan, 1936'da iki yıllık bir kadın koleji olarak başladı, 12 yıl sonra dört yıllık bir okul haline geldi ve 1973'te ilk erkek mezunlarına diploma verdi. Mezunları arasında başkan yardımcılığına aday olan ilk kadın Geraldine Ferraro; Tony Ödüllü yapımcı Aaron Glick; “Saturday Night Live”da Gilda Radner karakteri Roseanne Roseannadanna'ya ilham kaynağı olan televizyon muhabiri Rose Ann Scamardella; ve Azerbaycan doğumlu pop yıldızı Emin Ağalarov.

Marymount Manhattan, özellikle tiyatro alanındaki gösteri sanatları programlarıyla ve Westchester County'deki iki eyalet tesisinde hapishane mahkumlarına yönelik bir eğitim programıyla tanınır. Ancak Aoun, Marymount Manhattan'ın davranışsal sinir biliminden pazarlamaya kadar 34 ana dal sunduğunu belirtti.

Marymount Manhattan yetkilileri, Kuzeydoğu'ya ulaştıklarını söyledi, ancak bu, mali kaygıların Marymount Manhattan'ı yakın kapanma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmasından kaynaklanmadı. Okulun mütevelli heyeti başkanı Abby Fiorella, “Bu, Marymount Manhattan'ın düşünmeden yaptığı bir hareket değildi” dedi.

Marymount Manhattan, 28 milyon dolarlık bağışa rağmen “sürdürülemez” olan bir tahmin için azalan kayıt sayısını ve artan işletme maliyetlerini sorumlu tuttu. Üniversitenin geçen sonbaharda yaklaşık 1.450 öğrencisi vardı; bu sayı 2017'de 1.915'ti.

Marymount Manhattan, bir önceki yıl yaklaşık 900.000 dolar fazla açıkladıktan sonra, 2020'den bu yana yılda 1 milyon dolardan fazla yıllık açık veriyor. Ancak Marymount Manhattan'ın geçici başkanı Fiorella ve Peter Naccarato, endişelerinin gelecekle ve Kuzeydoğu'daki üniversite çağındaki öğrenci sayısında beklenen düşüşle ilgili olduğunu söyledi.

Fiorella, “Bu karşı rüzgarın geldiğini gördük” dedi.

Northeastern, yıllık ayarlamalar dışında Marymount Manhattan öğrencilerinin öğrenim ücretlerinin birleşmeyle artmayacağını söyledi. 13 kampüsünde 42.000 öğrencisi bulunan Northeastern, mevcut akademik yıl için 63.141 $ öğrenim ücreti talep etti; bu, Marymount Manhattan'dan 21.271 $ daha fazlaydı.

İki okul, Marymount Manhattan'ın 85 tam zamanlı öğretim üyesine bir yıllık sözleşme teklif edileceğini ve Northeastern'deki öğretmenlik pozisyonları için değerlendirileceğini söyledi. Northeastern, Yukarı Doğu Yakası'ndaki sınıf binaları da dahil olmak üzere Marymount Manhattan'ın yükümlülüklerini ve varlıklarını üstlenecek.

Marymount Manhattan, 88 yıl önce New York Tarrytown'da Marymount Koleji'nin bir şubesi olarak açıldı ve bir Roma Katolik tarikatı olan Meryem'in Kutsal Kalbinin Kız Kardeşleri tarafından yönetiliyordu. 1948'de dört yıllık bir okul haline geldi ve 1961'de bağımsız hale geldi, ancak Marymount Manhattan'ın yönetim kurulundaki üç sandalye şu anda tarikatın rahibeleri tarafından tutuluyor. Tarrytown'daki Marymount College, 2002 yılında Fordham Üniversitesi ile birleşti; Fordham bu kampüsü 2007'de kapattı.

Marymount Manhattan isminin terk edilmesiyle ilgili olarak Fiorella, “Bütün parçaların toplamına bakmak lazım. İmza niteliğindeki performans sanatları programımızı, cezaevi eğitim programımızı ve kampüsümüzü sürdürmek bizim için önemliydi.”

Hava durumu

Sabah güneşli bir hava bekleniyor, ilerleyen saatlerde gök gürültülü sağanak yağış ihtimali var, sıcaklıklar 25 derecenin biraz üzerinde olacak. Gece saatlerinde hala gök gürültülü sağanak yağış ihtimali var, sıcaklık 15 derecenin biraz üzerinde olacak.

DİĞER TARAFTA OTOPARK

12 Haziran'a (Şavuot) kadar geçerlidir.

Şehirlerarası geçiş ücreti için geri sayım başladı. Ülkenin toplu taşıma için gelir elde ederken kentsel ulaşımı ve bunun hava kalitesi üzerindeki etkisini ele alan ilk planının 30 Haziran'da yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Geçiş ücretleri bazı sürücüleri Manhattan'dan uzak durmaya teşvik edecek, bu da trafiği ve kirliliği azaltabilecek ve iklim değişikliğine katkıda bulunan karbondioksit emisyonlarını azaltabilecek.

Ancak meslektaşım Hilary Howard, trafik sıkışıklığı ücretinin New York Eyaleti'nin sera gazı emisyonlarını 2050 yılına kadar yüzde 85 oranında azaltma yönündeki iddialı hedefine ne kadar katkıda bulunacağının belirsiz olduğunu yazıyor. New York City'deki Doğal Kaynaklar Savunma Konseyi'nin kıdemli avukatı ve çevre direktörü Eric Goldstein, doğrudan hava kalitesi faydalarını “mütevazı” olarak nitelendirdi. Yine de planı destekliyor çünkü toplu taşıma için önemli bir finansman sağlıyor, aksi takdirde karbondioksit emisyonları ve hava kirliliği daha da kötüleşecek.

Bazı insanlar sıkışıklık ücretinin bazı yerlerde, özellikle de Bronx ve Staten Island'da daha fazla trafiğe ve dolayısıyla daha fazla hava kirliliğine yol açacağından korkuyor. Hükümet yetkilileri, Güney Bronx'ta otoyollara yakın olan okullarda astım merkezi ve havalandırmanın iyileştirilmesi gibi girişimlere 155 milyon dolar ayırdı.

Ancak güneydoğu Bronx'un bir kısmını temsil eden ve mevcut plana karşı çıkan Demokrat Temsilci Kenny Burgos, çevreyi en çok kirletenler arasında yer alan kamyonetlerin sayısındaki olası artışa ilişkin endişelerini dile getirdi.

Burgos, “Eğer aynı anda hem daha fazla toplu taşımaya hem de daha kötü havaya sahip olursak, bu şeytanla bir anlaşma gibi görünüyor” diyor.

BÜYÜKŞEHİR Günlüğü

Mükemmel pembe bisiklet

Sevgili günlük:

Birkaç yıl önceydi ve Astor Place'deki Kmart'ta bir kruvazör bisiklet sergi modeli için harika bir anlaşma yapmıştım.

Bisiklet koyu pembeydi ve güzel bir sepeti vardı. 5'1″ boyum için mükemmel boyuttaydı.

Merdivenlerden 6. Peron'a, oradan da kalabalık bir tren vagonuna ulaşmayı başardım.

Sorun ben dışarı çıktıktan sonra ortaya çıktı ve onu aşılmaz bir merdiven gibi hissettiren bir yerden sokağa ve sonunda daireme kadar sürüklemek zorunda kaldım.

Merdivenlerin dibinde durup yukarıya bakıp önümüzdeki mücadeleyi düşünürken, dost canlısı bir gülümsemeye sahip ve görünüşe göre profesyonel bir güreşçinin gücüne sahip bir adam bisikleti benim için taşımayı teklif etti.

“Bununla kaçmayacaksın, değil mi?” diye sordum.

Bana baktı ve geniş omuzlarını silkti.

“Hanımefendi,” dedi bisikleti alıp merdivenlerden yukarı çıkmaya başlayarak, “bu şeye binerken yakalanmama imkân yok.”

— Anne Roderique Jones

Agnes Lee tarafından resimlenmiştir. Katkılarınızı buraya gönderin Ve Metropolitan Günlüğü hakkında daha fazlasını buradan okuyun.

Burada buluşabilmemiz çok güzel. Hurubie Meko yarın burada olacak. —JB

PS İşte bugünün Mini bulmacalar Ve Heceleme yarışması. Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz.