Los Angeles öğretmenleri maaşı artırmak için geçici bir anlaşmaya vardı

senbilirsin

New member
LOS ANGELES — Bir gecelik müzakere oturumunun ardından, 35.000 üyeyi temsil eden öğretmenler sendikası, bu yıl kampüsü kapatabilecek ikinci bir işçi grevi tehdidini önleyerek, Salı günü erken saatlerde Los Angeles Birleşik Okul Bölgesi ile geçici bir anlaşmaya vardı. .

Üyelerinin 10 aydır sözleşmesiz olduğu United Teachers Los Angeles, üç yıl içinde ücreti yüzde 21’den fazla artıracak bir ücret zammı için başarılı bir şekilde bastırdı.

Anlaşma, Hizmet Çalışanları Uluslararası Sendikası Yerel 99’un – hademeler, otobüs şoförleri ve öğretmen yardımcıları da dahil olmak üzere 30.000 okul destek çalışanını temsil eden ayrı bir işçi örgütü – üç günlük bir grev düzenledikten kısa bir süre sonra kendi anlaşmasını imzalamasından sadece bir ay sonra geldi. Çağrılan Bölge, 420.000’den fazla öğrenci için ders aldı.

Öğretmenler sendikası, liderlerinin kendi sözleşmeleri için ileri müzakerelere inandıklarını söyledikleri bir hareketle dayanışma içinde greve katılmıştı.

Öğretmenler sendikası sekreteri ve müzakere başkanı Arlene Inouye, “SEIU, grev yaparsak bize katılacaklarını söyledi, böylece müfettiş ve okul yönetim kurulunun ciddi olduğumuzu bilmesi üzerindeki gücü ve etkiyi hayal edebilirsiniz,” dedi.

İşçi örgütlenmesi ve sendikal hareketler
  • Hollywood Yazarları: Binlerce televizyon ve film yazarını temsil eden sendikalar, sendika liderlerine sözleşmeleri 1 Mayıs’ta sona erdiğinde grev çağrısı yapma hakkı vererek greve ezici bir destek verdiklerini söylediler.
  • Rutgers Üniversitesi: New Jersey’nin en iyi devlet üniversitesindeki yaklaşık 9.000 öğretim üyesini temsil eden sendikalar, okulla kritik düzenlemeler konusunda fikir birliğine vardıktan sonra yaklaşık bir hafta süren grevi askıya aldı.
  • Polis Refah Derneği: Yeni bir sözleşme için pazarlık yapan New York Şehri polis memurları sendikasının başkanı Patrick J. Lynch, görev süresinin sonunda görevden ayrılacağını söyledi.
Bayan Inouye, geçen yıl pazarlık komitesini 15 kişiden 85 kişiye çıkaran sendikanın, Pazartesi sabahına kadar süren bir toplantı için Pazar günü bölge yetkilileriyle bir araya geldiğini söyledi. Kısa bir aradan sonra görüşmeler yeniden başladı ve Salı günü sabah 6’da bir anlaşmaya varılana kadar gece boyunca devam etti.

Inouye, sendika üyeleri tarafından henüz oylanacak olan anlaşma hakkında “Eğitim mesleğini yükseltiyor ve üyelerimize çaresizce ihtiyaç duydukları şeyi veriyor” dedi.

“Eğitimcilerimiz çok uzun süredir fazla çalışıyor ve düşük maaş alıyor ve öğrencilerimiz kriz içinde” diye ekledi. “Daha küçük sınıflar ve akıl sağlığı desteği ile öğrencilere öncelik vermek de çok önemliydi.”

Anlaşma, hemşireler için 20.000 dolarlık bir artışın yanı sıra ruh sağlığı uzmanları, danışmanlar ve özel eğitim öğretmenleri için ücret artışlarını içeriyor. Ayrıca, sınıf mevcudunu iki öğrenci azaltır – kampüs başına daha fazla öğretim pozisyonu yaratır – ve okullarda ek ruh sağlığı hizmetleri ve danışmanları sağlar.

Buna ek olarak, anlaşma mevcut okul yılı için geriye dönük yüzde 7’lik bir maaş artışı ve ardından sonraki iki okul yılı için her altı ayda bir daha fazla maaş artışı sağlıyor.

Müzakereler dursaydı Inouye, sendikanın grev hazırlıkları yapacağını söyledi. Sendika en son 2019’da ülkenin en büyük ikinci okul bölgesini altı günlüğüne dersleri iptal etmeye zorladığında greve gitmişti.

Bölge liderleri, anlaşmayı öğrencilere daha fazla destek sağlamanın ve yıllarca süren ücret eşitsizliği ve enflasyonu ele almanın bir yolu olarak nitelendirdi.

Los Angeles Unified School Board başkanı Jackie Goldberg yaptığı açıklamada, “Müzakere süreci zorlu ancak sözleşmelerimizin çalışanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak açısından kritik” dedi. “Masaya oturup bu anlaşmaya varan herkese minnettarım.”

Anlaşma şu anda memnuniyetle karşılanıyor olsa da, eyalet pandemiden küçülen bir ekonomiye geçerken Kaliforniya’nın en büyük okul bölgesinin karşılaşabileceği uzun vadeli mali riskin altını çiziyor.

California devlet okullarının finansmanı, büyük ölçüde, Los Angeles Unified’da pandemi sırasında düşen katılıma dayalı.

Devlet şimdiye kadar fonları salgın öncesi öğrenci sayılarına bağlamaya devam etti, ancak bölge önümüzdeki yıllarda daha düşük fon alabilir ve daha yüksek maaşlar ödeyebilir.

Los Angeles’taki Los Angeles Unified School’da bir okul yöneticisi, öğretmen ve eski yönetim kurulu üyesi olan David Tokofsky, “Şu anda karşılayabilirsiniz, ancak diyelim ki dört yıl içinde ciddileşecek” dedi.

Ancak maaş çekleri yükselmek üzere olanlar anlaşmayı bir kazanç olarak gördü. Güney Los Angeles’taki Middle College Lisesi’nde İngilizce öğretmeni olan Gina Gray, fazladan özel ders vermek zorunda kaldı ve faturalarını ödemek için bir Instacart alıcısı olarak çalıştı. Zamının ona biraz nefes alacağını söyledi.

Sendikanın pazarlık komitesinin bir üyesi olan 49 yaşındaki Bayan Gray, “Beni yaşanabilir bir ücrete yaklaştırıyor” dedi. “Genel olarak, yüzde 21’in beni ölçekte nereye götüreceğine baktığımda, ileriye bakabiliyorum ve bu daha iyi hissettiriyor.”

Shawn Hubler raporlamaya katkıda bulundu.