Liam Rosenior: “Ozan Ve Doğukan İle Çalışmaktan dolayı Çok Mutluyum”

senbilirsin

New member
Türk iş insanı Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu İngiliz temsilcisinde kısa müddet evvel teknik yöneticilik vazifesine getirilen genç çalıştırıcı, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

2022 FIFA Dünya Kupası içinde Antalya’da gerçekleştirdikleri kampta açıklamada bulunan 38 yaşındaki teknik adam, Hull City’nin başına geçmekten duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

“Hull City ile Premier League’e çıkma hayali var”

Kendisine güvenen Acun Ilıcalı’ya teşekkür eden Rosenior, “Burada, bu misyonda olmaktan epey gurur duyuyorum. Acun Ilıcalı’ya bize güvendiği için teşekkür ederim. Kendisinin epeyce yeterli bir insan olduğunu düşünüyorum. Hayallerini gerçekleştirmek istiyor. Kendisinin Hull City ile Premier League’e çıkma hayali var. Birinci görüşmemde hayli uygun ve hayli çalışkan bir insan olduğunu düşündüm.” sözlerini kullandı.

“Ozan ve Doğukan olağanüstü insanlar”

Süper Lig’i elinden geldiği kadar takip etmeye çalıştığını anlatan ve Türkiye’de fazlaca yetenekli futbolcular bulunduğunun altını çizen genç çalıştırıcı, ulusal oyuncular Ozan Tufan ve Doğukan Sinik’e ait, “Ozan ve Doğukan şahane beşerler. Kadro için en düzgününü istiyorlar. Onlarla çalışmaktan dolayı hayli memnunum. Hala süratli ve tempolu oyuna adapte olmaya çalışıyorlar. Beni memnun eden şey onların adapte olmaya çalışması. Çok âlâ futbolcular ve teknikleri sahiden epeyce yeterli.” diye konuştu.

“Antalya’da imkanlar fazlaca iyi”

Liam Rosenior, hayatında birinci sefer Antalya’ya geldiğini ve imkanları hayli beğendiğini lisana getirdi.
Türk beşerinin fazlaca yardımsever bulduğunu anlatan Rosenior, “Antalya inanılmaz bir yer. Otelin alanı ve imkanlar epey yeterli. Beşerler fazlaca yardım sever. Kibar ve saygılılar. Şimdiden tekrar gelmek istediğimi biliyorum. Çok çalışıyoruz. Dünya Kupası içinden daha sonra fazlaca daha âlâ olmak istiyoruz. Topa sahip olan bir grup kurmak istiyoruz. Heyecanlı bir oyun sergilemek istiyoruz. Savaşan bir kadro istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Aramızdaki en büyük fark tempo”

İngiliz teknik adam, İngiltere ve Türk futbolu içindeki en büyük farkın tempo olduğunu aktardı.
Türk futbolunu epey sevdiğini anlatan Rosenior, “Tüm ligleri elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Türkiye de bunların içinde. İngiltere ile içindeki en büyük fark ise tempo. Türkiye’de epey teknik oyuncular var. Championship’te biraz daha süratli ve fizikî bir lig. Benim işim ikisini birleştirmek. Hem süratli hem fizikî birebir vakitte heyecanlı ve teknik bir futbol oynatmak.” formunda görüş belirtti.

Hull City’de kiralık forma giyen Fenerbahçe’nin oyuncusu Dimitris Pelkas ile birkaç sefer toplantı yaptığını da anlatan Rosenior, Yunan futbolcunun epey zeki ve teknik olduğunu kaydetti.

Rosenior, Pelkas’ın kendileriyle çalışmaktan mutlu olduğunu, dönem sonu bitecek mukavelesine karşın devam etmek istediğini vurguladı.

Bu dönem üst lige çıkmalarının sıkıntı olduğunu da lisana getiren genç teknik adam, Türkiye’yi 18 yaşındayken 2002 Dünya Kupası’nda hatırladığını ve devrin savunma oyuncusu Alpay Özalan’ı hayli beğendiğini de kelamlarına ekledi.