İngiliz futbolcular kupayı değil gönülleri kazandı: Dave…

senbilirsin

New member
AJANSSPOR HABER

Dünya Kupası, her vakit futbolcular için talihtir. Kendini gösterme, kupayı kazanma, pahasını katlama, ülkesini sevindirme… İngiltere, Fransa’yı 2-1 yenilerek Dünya Kupası’nı kazanma bahtını kaybetse de iki futbolcusu Kyle Walker ve John Stones’un Dave isimli kediyle olan bağlarıyla gönülleri kazandı.

Katar’a geldikleri birinci gün Dave ile tanıştılar

John Stones, evlat edinerek İngiltere’ye götürmeye karar verdikleri Dave ile nasıl tanıştıklarını şöyleki anlattı: “Katar’a geldiğimiz birinci gün köşede küçük bir masamız vardı. Bir dakika daha sonra o geldi. Ona yemek verdik.”

Dave ismini verdiler

Stones ve Kyle Walker, besledikleri kediye ‘Dave’ ismini verdiler. Stones, Dave isminin özel bir manası bulunmadığını, yalnızca güzeline gittiği için bu ismi verdiğini söylüyor.

Dave kupanın maskotu oldu

Stones’un anlattığına bakılırsa Dave, bundan daha sonra her gece orada oturup yemeğini beklemeye başladı. Kedi Dave, gitgide İngiltere Ulusal Kadrosu tarafınca benimsendi. Kupanın maskotu oldu.

Walker, BBC’ye Dave’i anlattı

Dave, İngiliz futbolcuların hayatına o kadar girdi ki Kyle Walker, BBC’ye verdiği demeçte, “O yalnızca oradaydı. Ben ve Stones onu benimsedik . Kimi beşerler kediden hoşlanmıyor lakin ben onu seviyorum” dedi.

Walker: Kupayı kazanırsak onu evlat edineceğiz

Walker geçen hafta düzenlediği basın toplantısında, Dünya Kupası’nı kazanmaları durumunda Dave’i evlat edineceklerini deklare etti. Walker şöyleki konuştu: “Geçen gece öteki kediyle küçük bir arbede etti. Sanırım bölge ve yemek için hengame ediyorlar. Lakin durumu yeterli ve umarım Dünya Kupası’nı kazanırsak bizimle birlikte onu İngiltere’ye götüreceğim kelamını yerine getirebilirim.”

Stones ve Walker kupayı kazanmadılar lakin gönülleri kazandılar

Çeyrek finalde Fransa’ya 2-1 yenildikten daha sonra, Manchester City’de oynayan Walker ve Stones bir daha durum değerlendirmesi yaptı. Dave’den ayrılamayacaklarına karar verdi ve onu evlat edindiler.

Dave, 4 ay karantinada kalacak

Dave’in, Manchester’daki kedi dostu ikiliye teslim edilebilmesi için dört ay karantinada kalması gerekecek. Dave’in İngiltere seyahati başlarken Stones, Instagram’dan şu paylaşımı yaptı: “O gitgide büyüyor. Buraya gelmedilk evvel onu besledim. Lakin geçen gün yemeğinin hepsini yemedi. Ona biraz kızdık. Biraz açgözlü olmaya başladığını düşünüyoruz.”