“Hedefli” cinayetler ve tutuklama olmaması Idaho Üniversitesi’ni korkutuyor

senbilirsin

New member
Quesnell, kendisinin ve Aralık başında mezun olacak olan Bayan Goncalves’in Haziran ayında birlikte Austin, Teksas’a taşınmayı planladıklarını söyledi. Plan, Bayan Quesnell’in ilkokul öğretmenliği yapması ve Bayan Goncalves’in kendisine staj teklif eden bir pazarlama şirketinde çalışmasıydı. Bayan Quesnell, her iki kadının da Idaho’da büyüdüğünü ve ülkenin daha fazlasını görmeyi özlediğini ve Austin’e yerleşmeden önce San Diego, Boston ve Charlotte, NC’yi gözleyerek taşınacakları bir şehir seçmek için haftalar harcadıklarını söyledi.

Bayan Quesnell, “İkimiz de karar veremedik çünkü dışarı çıkıp dünyayı görmek istediğimizi biliyorduk,” dedi. “Bir noktada Yunanistan’a taşınmak konusunda şaka yaptık. Her şeyin içindeydik.

Bayan Quesnell, “Bu macerayı istiyorduk: ‘Haydi yapalım’ derdim ve o, ‘İn!’ derdi” dedi.

Başka bir kurban olan Xana Kernodle’ın ablası Jazzmin Kernodle da cinayetler ve bilgi eksikliği nedeniyle karanlıkta kaldı. Pazartesi gecesi bir metin mesajında, kendisi ve ailesinin soruşturmayla ilgili herhangi bir güncellemeyi beklerken “kafasının karıştığını ve endişeli” olduğunu söyledi.

Polis hakkında “Bize bunun bir cinayet olduğu dışında pek bir şey söylemediler” dedi.

Bayan Kernodle, diğer üç kurbanın kız kardeşinin iyi arkadaşları olduğunu ve kız kardeşinin bahar döneminden beri Bay Chapin ile birlikte olduğunu söyledi. Xana “hayatında olduğu için şanslıydı” dedi.

Pazarlama okuyan ve Pi Beta Phi üyesi olan kız kardeşinin “çok pozitif, eğlenceli ve tanıştığı herkes tarafından sevildiğini” sözlerine ekledi.

Bayan Kernodle, “Beni çok gururlu bir abla yaptı ve keşke onunla daha fazla zaman geçirebilseydim,” dedi. “Yaşayacak çok hayatı kalmıştı.”