Halefi K Krithivasan hakkında 5 gerçek

Ethereum

New member
K Krithivasan, gelecek mali yılda yeni CEO ve MD olarak görev yapacak.


Tata Danışmanlık Hizmetleri’nin şu anki Global İş Başkanı (Bankacılık, Finansal Hizmetler ve Sigorta) olan K Krithivasan, mevcut CEO Rajesh Gopinathan’ın istifasının ardından gelecek dönem CEO’su olarak atandı.

İşte K Krithivasan hakkında beş gerçek:


  1. K Krithivasan, TCS’ye 1989 yılında katılmıştır ve küresel teknoloji endüstrisinde 34 yıllık bir deneyime sahiptir. Sorumlulukları arasında finansal performansın iyileştirilmesi, müşteri duyarlılığının güçlendirilmesi ve yazılım hizmetleri şirketinin pazardaki konumu yer alıyor. Ayrıca büyüme stratejilerini planlamak ve uygulamakla görevlidir.


  2. TCS’de BFSI biriminin Başkanı ve Global Başkanı olarak görev yapmaktadır. Bay Krithivasan, müşteri ilişkileri yönetimi, teslimat, satış ve büyük programların yönetiminde liderlik pozisyonlarında bulunmuştur.


  3. K Krithivasan, TCS Iberoamerica, TCS Ireland ve TCS Technology Solutions AG’nin Yönetim Kurulu üyesidir.


  4. Sayın Krithivasan, TCS müşterilerinin dijital olarak dönüşmesine ve maliyet optimizasyonunun ötesinde değer elde etmesine ve BT programı yönetişimi kurmasına yardımcı oldu.


  5. Madras Üniversitesi’nden makine mühendisliği alanında lisans derecesi aldı ve IIT Kanpur’da endüstri ve yönetim mühendisliği alanında yüksek lisans derecesini tamamladı.


  6. TCS yaptığı açıklamada, K Krithivasan’ın önümüzdeki mali yılda yeni CEO ve MD olarak görevi devralacağını söyledi. Rajesh Gopinathan, halefiyle geçişi kolaylaştırmak için 15 Eylül 2023’e kadar TCS’de kalacak.
yorum gönder