görüş | Üniversite öğrencilerinin söz hakkı var. Beklediğiniz gibi değil.

senbilirsin

New member
İfade özgürlüğü ve sosyal adalet tartışmasında, sağdaki ve “heterodoks” soldaki yorumcular, üniversite öğrencilerinin ya düpedüz liberal olduğunu ya da öyle olanlar tarafından susturulduğunu iddia ediyorlar.

Yirmi yılını büyük ve küçük, kamu ve özel kolejlerde öğretmenlik yaparak geçirmiş biri olarak, bu tanıma katılmıyorum – ve söyleme muhafazakar öğrencilerin hakim olduğunu düşündüğüm için değil.

Deneyimlerime göre, üniversite öğrencileri genel olarak dünya hakkında güçlü fikirleri ifade etme konusunda aşırı derecede isteksizler. Keşke öğrencilerim de fikirlerini sınıfta dile getirmeye bu kadar hevesli olsalardı. İdeal olarak kursun konusuna değinirlerdi, ama ben alabildiğim kadarını alırdım – haberler belki, daha çok sosyal medya, önemliyse hava durumu. Eğer konuşuyorlarsa, belki konuşmayı öğrenmeleri gereken şeye yönlendirebilirim.

Ancak öğrencilerin fikirlerinin ön plana çıktığı bir yer buldum: öğrenci gazetelerinin köşe yazıları. Yakın zamanda yaşadığım ve öğretmenlik yaptığım Teksas’ın dört bir yanından öğrenci çalışmalarını araştırdım. Kesinlikle bilimsel bir örnek değildi, ama başka türlü suskun bir halk hakkında bana yeni içgörüler verdi.

Bu sayfalarda, öğrenciler acil bir sosyal amaca hizmet etmek için argümanları test eder ve düşünme ve yazma becerilerini uygularlar. Görünüşe göre sorulmadan söyleyecek bir şeyleri var. Bu görüş sayfalarının ana akım siyaset hakkında bazı tartışmalar içerdiği ve sol seslerin sağ seslerden daha güçlü bir şekilde temsil edildiği doğrudur. Ancak daha yaygın (ve benim için çok daha ilginç), günlük öğrenci yaşamıyla ilgili konulardaki denemelerdir – sınıfın ilk haftasında ev ödevi, kampüse yiyecek teslimatı, uzun mesafeli ilişkiler.

Bu makaleleri okumak derinden sakinleştirici bir egzersizdir. Toplumlarındaki bir sorunu araştırmak için yeterince cesur (veya belki de saf) olan ve yazmak için ellerinden gelenin en iyisini yapan öğrencilerde sivil yaşamın geleceği için umut görüyorum. Okurları için neyin önemli olduğunu biliyorlar ve ortak kelime dağarcığı ve deneyimlerinden yararlanıyorlar. En iyi ihtimalle, bu denemeler bir görüş mektubunun olması gereken her şeyi gösterir.

Her Teksas kampüsünün kendi karakteri olduğu gibi, her Fikir Departmanının da kendi karakteri vardır. Devletin devasa devlet üniversitelerinde, görüş yazıları genellikle üniversite bürokrasisine şikayette bulunur. Austin’deki Daily Texan köşe yazarı, altyapıyı işinin bir parçası haline getirdi ve kampüs kaldırımları üzerinde tenteler, daha fazla bisiklet rafı, daha fazla acil çağrı kutusu ve daha fazla veri depolama ve genişleyen, güneş üzerindeki açık su çeşmelerinin daha iyi bakımını istedi. -sırılsıklam kampüs.

Katolik bir kurum olan Dallas Üniversitesi’ndeki The Cor Chronicle’da, harika kitapların müfredatı Homer, St. Augustine ve Alexis de Tocqueville’e yapılan göndermelerle netleştirilir. Kasım Cor Chronicle’da çıkan bir makale, Dante’nin “Cehennem toplum içinde çıplak ayakla dolaşmayı tartışırken. Görüş, hem kampüs içinde hem de kampüs dışındaki çıplak okuyucuları kızdırdı ve bir düzineden fazla çevrimiçi yoruma (çoğu The Cor Chronicle için) ve gazetede iki çürütmeye yol açtı.

The Baylor Lariat’ın görüş bölümü, ayin müziği ve bir Baptist üniversitesi olan Baylor’un öğrencilerin şapele gitmesi gerekliliği hakkındaki görüşleri içerir. Lariat yazarları, Ugg çizmelerinin süregelen geçerliliği üzerine makaleler ve kampüsteki en iyi banyoların bir listesiyle tuhaflaşıyor.

Eyalet genelinde öğrenci yazarlar, daha iyi öğrenciler ve kampüs vatandaşları olmak için birbirlerine meydan okuyorlar: Üniversite balonundan çıkın, ders sırasında cep telefonunuzu kaldırın, kafeteryadaki tabakları atmayın. Bir Teksas A&M Taburu yazarı, Aggies arkadaşlarının UT’ye karşı diz çökmeden duydukları nefretin üstesinden gelmesi gerektiğini savundu – eğer varsa, bu heterodoks bir görüş.

Sosyal adalet sorunları ortaya çıkar; North Texas Daily Opinion sayfası, ulusal ve hatta uluslararası konuları kapsayan oldukça ilericidir.

Ancak çoğu zaman öğrenci görüşleri sevecen bir şekilde yereldir ve bu nedenle bir sol-sağ ikiliğine kolayca uymaz. Texas Eyalet Üniversitesi’nin mezuniyet oranını artırma konusunda liberal bir ortodoksi ya da Houston Üniversitesi’nin her yerde bulunan sincaplarını besleyip beslememe konusunda muhafazakar bir duruş yok.

Yine de, önde gelen bir öğrenci editörü olan The Daily Texan’dan Megan Tran, gazetenin “bir yankı odası haline geldiğine” dair endişelerini dile getiren bir köşe yazısı yazdı. Bana bir röportajda söylediği gibi, fikir bildirme aynı konuları – çeşitlilik girişimleri, düşük gelirli öğrenciler için ücretsiz hizmetler – aynı liberal bakış açısıyla inceliyor gibiydi. “Bizimle aynı fikirde olmayan hiç kimseye ulaşmadığımızı hissettim” dedi.

Bu sömestr, sadece politik olarak değil, aynı zamanda kültürel, deneyimsel ve akademik olarak da geniş bir ana dal yelpazesinden gelen köşe yazarlarını işe aldı. Umudu, The Daily Texan’ın “öğrenci topluluğunun sesini yansıtması” dedi.

Anketler, geleneksel yaştaki üniversite öğrencilerinin ulusal meselelerde politik olarak daha liberal olma eğiliminde olduklarını gösteriyor. Ancak eski muhafazakar Tabur köşe yazarı Garion Frankel bile A&M’nin siyasi söylemi hakkında dışarıdan gelen iddialara karşı çıktı. “Beş yıldır Aggie üyesi olan ve mezun olduğum okulun sözde ‘uyanıklığı’ nedeniyle kendisini hiçbir zaman tehdit altında, marjinalleştirilmiş veya engellenmiş hissetmemiş biri olarak,” diye yazdı, “A&M’yi bu cephede savunmanın mantıklı olduğunu düşünüyorum.” Ve birçok üniversite olmak üzere ülke genelinde UT Austingenellikle dış bağışçılar tarafından finanse edilen muhafazakar öğrenci gazetelerine sahiptir.

Bazı üniversite liderlerinin daha fazla kontrol sağlamaya çalışmasıyla birlikte, kampüs fikir oluşturmaya yönelik ana tehditler ideolojik olmaktan çok ekonomik ve idari görünüyor. Birçok Texas öğrenci gazetesi, ticari medyadaki eğilimleri yansıtacak şekilde, son yıllarda üretimi durdurdu veya atıldı. Birkaç yerleşik öğrenci gazetesi de artık bağımsızlıklarını korumak için bağışlara güveniyor.

Kolejdeki fikir manzarası, eleştirmenlerin inanmak istediğinden daha çeşitlidir, çünkü öğrenci yazarlar dünyayla bildikleri gibi ilişki kurarlar. Çoğu durumda, kendi topluluklarının belirli bağlamında önemli olan bir eylemde bulunmaları için bir akran kitlesini ikna etmeye çalışırlar: mezuniyetten önce dahil olmaları için sosyal baskılara direnin, isimsiz sosyal medya yayınlamayı bırakın -App Fizz’i kullanarak, ders bitmeden toplanmayı bırakın.

Ya da yetişkinliğe geçişte ortaya çıkan sorular üzerine düşünürler. Texas A&M Taburu köşe yazarı Ana Sofia Sloane, Kasım ayında 20. doğum günüyle ilgili çelişkili duyguları hakkında yazdı. “Bir uçurumun kenarında duruyormuşum gibi hissettiriyor” diye yazdı. “Önümde bir belirsizlik, sorumluluk ve beklenti uçurumu yatıyor. İleriye doğru kaçınılmaz adımı atmak zordur.”

Bayan Sloane’un duyguları, uzun zaman önce o uçuruma düşen ve bunu kanıtlamak için ağrıyan eklemlere sahip olan bizler için tuhaf görünebilir. Ama bu dönüm noktası benim için olduğu kadar onun için de önemli ve büyük olasılıkla okuyucularınız için de önemli. Makaleniz, fikir yazmanın toplum için yapması gereken şeyi yapıyor: kendi hayatımızı ve başkalarının hayatlarını anlamamıza ve iyileştirmemize yardımcı olun.

Jonathan Malesic, The End of Burnout’un yazarıdır. Dallas’taki Texas Üniversitesi’nde yazarlık dersleri veriyor.

The Times yayınlamaya kararlı çeşitli harfler Editöre. Bu veya herhangi bir öğemiz hakkında ne düşündüğünüzü bilmek isteriz. İşte bazıları ipuçları. Ve işte e-postamız: mektuplar@Haber.

Haberler görüş bölümünü takip edin Facebook,
Twitter (@NYTopinion) Ve instagram.