görüş | Muhammed’in resmini gösterdiği için üniversiteden kovuldu

senbilirsin

New member
Editör hakkında:

“Peygamber Resmi Sergiledi ve Üniversite Yerleşkesini Paylaştı” (ön sayfa, 8 Ocak):

Bir öğrencinin sanat tarihi profesörünün (sanat tarihi derslerinde düzenli olarak yer alan) 14. yüzyıldan kalma Hz. “artık hiçbirine gerek yoktu.”

Erika López Prater’ın uygun ders materyali öğretmiş olması veya hem sınıfta hem de müfredatta yeterli uyarı almış olması fark etmez, eğer bir öğrenci kutsal figürlerin resimlerini duyarsız bulursa, herhangi bir endişesiyle onlarla iletişime geçin veya Sınıfa gitmekten çekinmeyin. gösterilmeden önce. Ya da sandalye sahibinin başlangıçta yüzde 100 arkasında durduğunu.

Aletler tek kullanımlık olduğu için kovuldu; Her şey için kovulabilirsin. Ancak Hamline Üniversitesi’nin yönetimi, burada Dr. Öğretilen López Prater, ne kadar yardıma ihtiyaç olduğunu çok iyi bilmelidir. Ülkemizdeki pek çok kolej ve üniversite gibi, kayıtların düşmesi ve maliyetlerin artmasından endişe ediyorlar. Katkı maddeleri ucuzdur; Tam zamanlı bir öğretim görevlisinin maaşının bir kısmı için ders veriyorlar.

Amerikan kolejlerinde yardımcı öğretim üyelerinin tam zamanlı öğretim üyelerine oranı endişe verici derecede yüksektir. İdari maaşların bütçeleri şişirdiği ve ebeveynlerin astronomik öğrenim ücretlerinden bıktığı bir ortamda tasarruf etmenin bir yolu.

katy bernard
New York
Yazar, New York Teknoloji Enstitüsü’nde İngilizce Doçenti idi.

Yayıncı hakkında:

Hamline Üniversitesi’ndeki konuşma özgürlüğü ve akademik özgürlük mücadelesi, Amerika’da yüksek öğrenimin karşı karşıya olduğu çeşitli sorunların altını çiziyor.

Yıllar önce Hamline’ın medeni kanununu hazırladım. Kısmen şöyle diyor: “Üniversite, entelektüel araştırmanın ayrılmaz ve sağlam bir parçası olarak, bazıları popüler olmayan ve rahatsız edici olabilecek tüm fikirlerin incelenmesini benimsiyor.” Bunu hazırlarken, bana birkaç ilke rehberlik etti.

Birincisi, okullar mini-demokrasilerdir. Öğrencilere, bir demokraside vatandaşlar olarak sahip olmalarını bekleyeceğimiz türden erdemleri öğretmelidirler. Bunun yerine, şimdi Amerika’nın başına bela olan kutuplaşma, kültür savaşları ve kazanılmış çıkarların pençesine düşmüş durumdalar.

İkincisi, tartışmalı konularda hepimizin benzer görüşleri paylaşmadığı çoğulcu bir toplumda yaşıyoruz. Eğitim bir tezahürat mitingi değildir; Karşıt bakış açılarıyla karşı karşıya kalan öğrenme talepleri.

Kurslarımda da vurguladığım gibi (bir tanesi bu gazetede yer almıştı), eğitim bağlantı kurmaktır. Tartışmalı fikirleri akademik bir bağlamda sunmak, nefret yaymaktan farklıdır.

Üniversiteler vergi ve kayıt zorluklarıyla karşı karşıyadır. Bazıları, bağışçıları ve öğrencileri yatıştırmak için kimin konuşmasını tercih edeceklerini seçecek. Bu yanlış bir yaklaşım. Okullar tarafsızlığa saygı göstermeli ve gerçeğin peşinde tüm seslerin ve fikirlerin incelenmesine izin vermelidir.

david schulz
Paul, Minn.
Yazar, Hamline Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Hukuk Profesörüdür.

Editör hakkında:

Erika López Prater’in Hazreti Muhammed’in tablosunu sergileme kararı öğrencilerin öğrenmesini ve başarısını destekledi mi, yoksa öğrenme ortamına zarar verdi mi? Eğitimciler sanatı önemsedikleri kadar öğrencileri de önemsemeli ve onların yaklaşımına açık olmalıdır.

Ders sırasında Dr. López Prater resme bir bağlantı sağlayabilir ve izleyerek veya dinleyerek katılma seçenekleri sunabilir (çünkü öğrencilerden dersi terk etmelerini istemek haksızlık olur). Bu tür seçenekleri sunmadan önce eğitimciler, bire bir görüşmeler, yazılı yansımalar, anonim anketler veya öğrenci örgütleriyle diyaloglar yoluyla öğrencilerin kendilerinden olduğu kadar farklı bakış açılarına sahip uzmanlardan tavsiye alabilirler.

Nihayetinde en önemli şey, öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanmasını gerektiren ve bir eğitimcinin bir nesneyi algılayıp algılamadıkları veya nasıl algıladıklarına dair seçimini üstlenmeye zorlanmayan kaliteli bir eğitim alma hakkıdır.

Gerçekten adil ve adil bir eğitim, tüm insanların düşünce ve ifade özgürlüğüne sahip olmasını sağlar. Tablonun sergilenmesine itiraz eden öğrenci Aram Wedatalla, kapsayıcılığın gerçekte ne anlama geldiğine dair daha geniş ve gerekli bir tartışma başlatarak cesurca fikrini belirtti.

Catherine Elizabeth DeLazzero
New York
Yazar, lise ve üniversitelerde ders vermiş bir eğitim araştırmacısıdır..

Editör hakkında:

Müslüman bir profesör olarak Hamline Üniversitesi yönetimine bu ihraçtan dolayı çok kızgınım! Artık o kadar dindar olmadığımı kabul ediyorum ama yine de Hazreti Muhammed’in tasvirini izleyemiyorum.

Ancak resim sunumundan önce öğrencilere müfredat hakkında ve sınıfta kapsamlı bilgiler verildi. “Kör” olduklarını pek iddia edemezler.

Kanaatimce, Müslüman öğrenciler başka nedenlerle üniversiteleri tarafından hayal kırıklığına uğramış hissediyorlar ve bu hayal kırıklıklarını bir hocadan çıkarıyorlar. Yönetim onları kovmalarını kolaylaştırdı.

seyda ipek
ottawa
Yazar, Carleton Üniversitesi’nde fizik profesörüdür.

Yayıncı hakkında:

Bu üzücü hikayenin pek çok rahatsız edici yönü var, ama beni en çok endişelendiren, tamamen aynı fikirde olmasalar bile birden fazla gerçeğin aynı anda var olabileceğini kabul edememek.

Kötüleri ve kahramanları belirleme telaşında, a) profesörün haklı ve iyi niyetli olduğu ve b) öğrencinin yine de profesörün resmi gösterme kararından ciddi şekilde rahatsız olduğu şeklindeki karmaşık olasılığı gözden kaçırıyoruz.

Veya a) profesörün önceden devre dışı bırakma seçenekleri sunması, ancak b) öğrencinin bunları tam olarak kullanma yetkisine sahip olmadığını düşünmesi.

Üniversite bir tahminle başlasaydı Herkes Bu şeylerin aynı anda doğru olması ve onarıcı adalet açısından daha iyi bir çatışma çözme süreci bulmaya çalışılması, hem öğrenci hem de profesör çatışmadan fayda gördüklerini hissetmiş olabilir.

Bunun yerine, doğru ve yanlış, kötü adam ve kurban, ezen ve ezilen ikili konumları arasında gidip geliriz ve sonunda birliğe doğru ilerlemelerle değil, daha derin farklılıklarla sonuçlanırız.

Michael Rigby
New Haven, Conn.

IRS’ye karşı GOP

Yayıncı hakkında:

IRS Fonlarını Kesmek İçin Temsilciler Meclisi GOP Oylarını Yeniden Kullanın; Senato hayır diyecek” (Haber, 10 Ocak):

Sözde Cumhuriyet bütçe açığı şahinleri, bu hafta İç Gelir İdaresi’nin fonunu bozmayı öncelikleri haline getirdiler. Neyse ki, bu teklifin yasalaşma şansı yok, ancak önemli bütçe açıkları ve toplanmayan vergiler döneminde IRS personelini azaltmaya çalışmak ikiyüzlülük kokuyor.

Hükümetin önemli bir gelir üreten kolunun gecikmiş revizyonunu desteklemek yerine, açık şahinleri yeni bir komplo teorisi icat ediyorlar: IRS ajanları ortalama vergi mükellefini almak için dışarı çıkıyor. Sanırım Cumhuriyetçilerin zengin vergi kaçakçılarıyla bir sorunu yok ama bu eski bir haber.

Geçen hafta Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçi gösteri, Kevin McCarthy’yi konuşmacı yapmak için şımarıktı. Kevin McCarthy, Mitch McConnell ve Co.’nun önümüzdeki haftaki gösterileri nasıl olacak?

Andrew J Sparberg
Okyanus Kenarı, New York

Alabama’da LGBTQ yaşamı

Editör hakkında:

Lydia Polgreen’in “Alabama’da Queer Olmak Ne Gibi Bir Şey” Üzerine (Köşe, 8 Ocak):

Alabama’daki LGBTQ yaşamı hakkındaki bu dokunaklı ve dokunaklı fikir yazısı için teşekkür ederiz. Alabama, Birmingham’da bir sezon yaşadıktan sonra, bu genellikle gözden kaçan ama canlı queer topluluğu tasvir etmedeki hassasiyeti beni gözyaşlarına boğdu.

Ben, birçok gey gibi, göreceli topluluğu ve güvenliği için Atlanta’ya kaçan, ömür boyu süren bir Güneyliyim. Yine de, Birmingham ve Alabama’nın kalbimde özel bir yeri var ve onların hak ettikleri nüans ve saygıyla temsil edildiğini görmekten memnunum.

Grayson Hester
Washington