Fırsatçıyı dijital takip sistemi yakalayacak

Ethereum

New member
Son devirde temel tüketim hususlarının meblağlarında büyük artışlar yaşandı. Rusya ve Ukrayna içindeki savaşı mazeret eden birtakım kesitler de hem stokçuluk yaptı birebir vakitte meblağları fahiş biçimde artırdı. Fiyat artışını önlemek için temel tüketim hususlarında KDV indirimi gerçekleştiren hükümet, fırsatçılar için de kolları sıvadı.

BESİNDE ARZ GÜVENLİĞİ ELE ALINDI

Fırsatçılığı önleyecek adım evvelki gün gerçekleştirilen İktisat Uyum Kurulu’nda (EKK) ele alındı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında gerçekleştirilen toplantının akabinde yapılan açıklamada, besin ve emtia fiyatlarındaki gelişmelere yönelik önlemler ile ziraî üretimin artırılmasına ve besin arz güvenliğinin daha da güçlendirilmesine yönelik tedbirlerin ayrıntılı bir biçimde değerlendirildiği açıklandı.

ANLIK OLARAK TAKİP EDİLECEK

Eser takibinin anlık olarak yapılmasına imkan sağlayacak yeni dijital bir sistem kurulmasına yönelik sonucun alındığı görüşmede, artan güç meblağlarının tesirlerini yönetebilmek üzere ek finansman imkanlarıyla güç verimliliğini artıracak ek tedbirler görüşüldü.

YATIRIM ORTAMI GÜZELLEŞTİRİLECEK

görüşmede, enflasyon beklentilerinin güzelleştirilmesine ait önlemler, bütçe imkanlarının aktif kullanmasına yönelik alınabilecek aksiyonlar ile yatırım ortamının uygunlaştırılması ve yetişmiş insan gücünün geliştirilmesine yönelik tedbirler kıymetlendirilerek, evvelki toplantılarda alınan kararların uygulama sonuçları gözden geçirildi.

EKK’YA KİMLER KATILDI

İktisat Uyum Şurası (EKK) toplantısına, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Lideri İbrahim Şenel ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı.