Eğitim Muhabiri Harvard ve Claudine Gay'den nasıl haber yaptığını paylaşıyor

senbilirsin

New member
Times Insider kim olduğumuzu ve ne yaptığımızı açıklıyor ve gazeteciliğimizin nasıl çalıştığına dair perde arkası bilgiler sunuyor.

Yüksek öğrenimle ilgili haberler yapan Haberler muhabiri Anemona Hartocollis, bir tatil partisindeyken eğlence düşkünlerinin Harvard Üniversitesi rektörü Claudine Gay hakkında konuştuğuna kulak misafiri oldu.

Bayan Hartocollis'in hakkında yazdığı kişiler genellikle Noel partilerinde konuşulan kişiler değildir. Ancak Bayan Hartocollis yakın tarihli bir röportajında Harvard tartışmasının “akademi dışındaki tartışmalara hakim olduğunu” söyledi.

Dr. Harvard'ın ilk siyahi rektörü ve üniversiteyi yöneten ikinci kadın olan Gay, geçen hafta, üniversite kampüsünde anti-Semitizm konulu bir kongre duruşmasında intihal iddiaları ve ifadesine yönelik eleştiriler üzerine, görev süresinin bitimine altı aydan az bir süre kalmışken, geçen hafta istifa etti. . Bu, ABD'nin önde gelen üniversitelerinden birinin rektörünün baskı altında bir yıldan kısa bir süre içinde üçüncü kez istifa etmesiydi.

7 Ekim'de Hamas'ın İsrail'e saldırmasından bu yana ülke çapındaki kampüslerde yaşanan kargaşayı anlatan Bayan Hartocollis, “İnsanlar büyülendi” dedi.

Bir röportajda Bayan Hartocollis, o çekişmeli an hakkındaki haberlerini, yaklaşımının yıllar içinde nasıl değiştiğini ve Harvard'ın 1970'lerde orada okuduğundan bu yana nasıl “geliştiğini” anlattı. Bunlar konuşmadan düzenlenmiş alıntılardır.

Son birkaç ay nasıl geçti?

Ekim ayının başından beri yorucuydu. İş dünyası, politika, kültür ve eğitim alanlarında farklı uzmanlık alanlarına sahip bir düzineden fazla muhabirden oluşan bir kadroyu harekete geçirdik.

Kaç kişisel rapor sunma fırsatınız oldu?

Cambridge, Massachusetts'e iki kez gittim. 7 Ekim Hamas saldırısından sonraki hafta gittim; Dr. Gay, saldırıya ya da Filistin yanlısı öğrencilerin kişisel bilgilerinin silindiğini bildiren açıklamalara yeterince hızlı yanıt vermediği için eleştirildi. Yüzlerinin inanılmaz büyük fotoğrafları, “Harvard'ın Önde Gelen Yahudi Karşıtları” başlığı altında kamyonlara asıldı. Kamyonların üzerinde yüzleri olan öğrencilerle konuştum ve bir hikaye ortaya çıktı. Hem Filistin yanlısı hem de İsrail yanlısı Yahudi öğrencilerle temaslarda bulundum.

11 Aralık'ta oraya tekrar gittim, Dr. Gay'in işi tehlikedeydi ve Harvard onu desteklemeyi ya da bırakmayı düşünüyordu. Bir yönetim organı olan Harvard Corporation'ın ne düşündüğünü anlamak istedim. Orada olmak güzeldi çünkü geldiğimin ertesi günü kendilerini desteklediklerini duyurdular ve insanlarla tanışarak bilgi toplayabildim.

Doktorla konuştun mu? Eşcinsel konuşuldu mu?

Bu süre zarfında onunla konuşmadım; Çok çekingendi. Aralık ayında Cambridge'deyken, ondan ve kocasından bir metre uzakta durduğum bir Hanuka menora aydınlatmasına katıldım. Daha sonra, çok fazla ilerleyebileceğimi düşünmesem de onunla konuşmaya çalışmadığım için sinirlendim. Tören bitince ortadan kayboldu.

Siz ve Eğitim Bakanlığı'nın geri kalanı onun istifasına şaşırdınız mı?

HAYIR. Hazırız; geldiğini gördük. Bir hikayenin bu şekilde yazılmış bir versiyonu vardı – geri planda kalıyor – ve alternatif sonucu olan bir diğeri – kalıyor. Bu haber sektöründe yaygın bir uygulamadır.

Kararın Harvard'ın itibarı üzerinde uzun vadeli bir etkisi olacağını düşünüyor musunuz?

Soru budur; Cevabı bilmiyorum. Bu Harvard'ın endişelenmesi gereken bir şey.

Sadece bir tane Küçük miktar Amerikan nüfusunun %50'si elit bir eğitim kurumuna gidecektir. İnsanlar neden olup bitenler konusunda bu kadar tutkulu?

Sadece Harvard değil, tüm üniversiteler toplumumuzun durumunu yansıtır; Daha sonra tüm dünyaya yayılan fikirlerin üreme alanıdırlar. Bu özel hikaye, İsrail-Hamas savaşı, büyük paranın üniversiteler ve ırklar üzerindeki etkisi ve yaşamlarımız üzerindeki etkisi gibi birçok güncel konuyu ele alıyor. İnsanların birkaç kapıdan girdiğini düşünüyorum.

1970'lerde Harvard'da öğrenciydiniz; o zamandan beri bu durum nasıl değişti?

Beni etkileyen şey ne kadar benzer olduğuydu; birleşik bir yönde gelişmiştir. Tartışmaların çoğu aynı.

Yaklaşık otuz yıldır The Times'ta eğitim haberlerini yapıyorsunuz. Önceki haberleriniz sizi bu anı haber yapmaya nasıl hazırladı?

İster büyük ister küçük bir hikaye olsun, haberciliğin ilkeleri aynıdır. Belki bu, benim yaptığım diğer habercilik türlerinden daha çok siyasi haberciliğe benziyordu, ama bir yangını veya suçu kovuşturmaktan çok da farklı değil; bilgi toplarsınız, kiminle konuşabileceğinizi bulursunuz (ve onların konuşmasını umarsınız) ve olmaya çalışırsınız. orada bir şey olduğunda.

Haberciliğinizin en zor kısmı neydi?

Birçok kişi yalnızca gizli olarak konuşmaya isteklidir. Bu hassas bir hikaye. İnsanların düşüncelerini açıkça söylemekten çekindiği bir hikayeydi.

Bu hikaye gelişirken insanların sorması gereken genel sorular nelerdir?

Muhtemelen ülkenin en prestijli üniversitesinin başkanı olan Harvard'lı bir rektörden ne bekliyoruz? Seçiminizde ırkın bir rolü var mı ve akademik ya da idari bir pozisyon için ne kadar önemli olmalı? Üniversite rektörleri dünya olaylarına ilişkin açıklama yapmalı mı? Varsa, öğrenciler için uygun konuşma sınırları nelerdir? Bir üniversite başkanı öğrencilerle aynı standartlarla mı, hatta belki daha yüksek standartlarla mı değerlendirilmelidir? İntihal nedir?

Yükseköğretim çeşitli sorunlarla karşı karşıyadır: şeffaf olmayan kabul politikaları, kontrol dışı öğrenim ücretleri, Enflasyon derecesi, kültürü iptal edin. Sorunu nasıl çözebiliriz? Bilir miyiz?

Hiç şüphe yok ki öğrenim ücretleri çoğu insan için karşılanamaz. Eğitimin uygun bir yatırım getirisi sağlayıp sağlamadığı sorusu giderek daha yüksek sesle dile getiriliyor. Birçok kişi ders çalışma deneyimiyle özdeşleşebilir ve bu konuda bir şeyler okumak ister. Bu sorunlar çözülebilir mi? Oldukça ısrarcı görünüyorlardı.

Son düşünceleriniz var mı?

Bu önemli bir hikaye ve insanları bunu takip etmeye çağırıyorum. Ve pek çok kişinin ortadan kaybolması yönündeki dileklerine rağmen, bir süreliğine hikaye olarak kalacak.