Eğitim firmaları çocuk bakımı fonlarından 2,8 milyon dolar çalmakla suçlanıyor

senbilirsin

New member
The Times, Eylül ayında, Brooklyn ve aşağı Hudson Vadisi’ndeki çok sayıda Hasidik çocuk yeşivanın, temel bir laik eğitim sağlamadan son yıllarda vergi mükelleflerinden yaklaşık 1 milyar dolar topladığını bildirdi.

İddianameye göre, iddia edilen çocuk bakımı şirketi dolandırıcılığı birkaç yıl önce, o zamanlar şehir genelinde hizmet veren kar amacı gütmeyen bir çocuk bakımı şirketinin CEO’su olan Bay Handler’ın şirketi gizlice satın alması ve ardından bunu çocuk bakımı hükümetine hileli bir şekilde fatura kesmek için kullanması ile başladı. .

Savcılar, o kreşte, Bay Handler ve bazı ortaklarının, fiilen okula kaydolmayan çocukların bakımı için geri ödeme talep eden bir “sahte okul sonrası programı” oluşturduklarını söyledi.

İddianameye göre, Bay Handler ayrıca başka bir şirket açtı ve ikisi arasında hükümete yalan söylediği bir ortaklık kurdu.

Savcılar, Bay Handler’ın ayrıca davanın sanıklarından biri olan bir iş ortağından aldığı krediyi ödemek için ayda yaklaşık 118.050 dolar başlattığını söyledi. Savcılar, Bay Handler’ın ortağın karısına ve torununa toplam 90.000 $ maaşla işe gelmediği işler verdiğini ve ortağın karısına lüks bir spor hizmet aracı satın aldığını söyledi.

İddianame, hükümetin Bay Handler’ın Brooklyn, Staten Island, aşağı Hudson Vadisi ve güney Florida’daki yedi mülkünün yanı sıra önde gelen bir Talmud bilgini 18.- tarafından yazılan bir kitabın bir kopyası da dahil olmak üzere birkaç dini eşyayı kaybetmeye çalıştığını söylüyor. yüzyıl mektubu, 19. yüzyıl Bağdat’ından bir kitapçık ve 16. yüzyıl Bologna, İtalya’da ipek dokumacılar tarafından basılan kutsamaların bir listesi ile birlikte.

Çarşamba günkü duyuru, son aylarda federal savcıların Ortodoks ve Hasidik eğitim sağlayıcıları ikinci kez hedef almasına işaret ediyor. Ekim ayında, eyaletin en büyük Hasidik çocuğu yeshiva, Williamsburg’daki Central United Talmudical Academy, federal kovuşturmadan kaçınmak için yapılan bir anlaşma kapsamında hükümet programlarından yasadışı olarak milyonlarca doları saptırdığını itiraf etti.