Edward Blum, Pozitif Ayrımı bozmak için yıllarca çalıştı. Henüz bitirmedi.

senbilirsin

New member
yapmayacağım

İnsanları şaşırtacak pek çok şey olduğunu söyleyebilirim ama çevre, ölüm cezası, kürtaj ve mülkiyet hakları hakkında benim neye inandığım daha az önemli. Önemli değil. İşimin odak noktası bu değil ve olmamalı. Bana muhafazakar bir Cumhuriyetçi diyebilirsin ve buna karşı çıkmayacağım ama beni Hubert Humphrey kampına sokacak her şeyi sıralarsam şaşırabilirsin Lulu.

Geçen haftaki karardan bahsetmek istiyorum. Harvard davanın merkezindeydi. 1963 Harvard sınıfında 18 siyah öğrenci vardı. Bu arada, kabul edilen son sınıf olan 2027 Sınıfında, öğrencilerin yüzde 15’inden fazlası Siyahi, öğrencilerin yüzde 11’i Hispanik ve yaklaşık yüzde 30’u Asyalı Amerikalı öğrencilerdir; bu arada Asyalı Amerikalı öğrenciler arasında rekor bir orandır. kolej. Pek çok kişi, pozitif ayrımcılığın mükemmel olmadığını iddia edebilir, ancak bu rakamlar aynı zamanda bir hikaye anlatıyor: Irkları hesaba katmak, önemli ölçüde daha çeşitli bir öğrenci kitlesiyle sonuçlandı, öyle değil mi?

Peki, biraz geriye dönüp Asya’daki evlat edinme oranlarındaki artıştan bahsedeyim çünkü bu mahkemeyi bilgilendirdiğimiz bir konu.

2014’te, Harvard’a dava açtığımız yıl, sanırım Asya’daki kabul oranı yaklaşık yüzde 18, belki yüzde 19’du. Son sekiz yılda, Asyalıların Harvard’a kabul oranları bugün yaklaşık yüzde 18’den yüzde 30’a yükseldi. Ancak, 2014’e dönüp 1999’a kadar bakarsanız, geliştirme 20 yıl boyunca duraksadı. Ama Harvard’a dava açılınca Asyalıların sayısı bir anda yüzde 60 arttı. Bu nasıl mümkün olabilir? Bu nasıl oldu? Bence rakamlar kendileri için konuşuyor. [Harvard has attributed the growth to a steady increase in applications in recent years across all racial categories.]

Ama diğer sorunuza geri döneyim. Etnik köken ve ırka dayalı olarak bazı çocuklar için çıta yükseltilebilir ve diğerleri için çeşitlilik içeren bir kampüs oluşturmak için düşürülebilir mi? Kanun kamu düzenimizin hiçbir alanında buna izin vermiyor. Asyalı Amerikalı ve Beyaz öğrencilerin oranını düşürmeden Siyah ve Hispanik öğrencilerin oranını artırmanın bir yolu yoktur.