DLSS, FSR ve XeSS Dayanaklı Birinci Oyun Çıkıyor: Skull and Bones

Bilgin

Global Mod
Global Mod
ilk vakit içinderda 2019’da piyasaya sürülmesi planlanan Skull and Bones, nihayet resmi olarak 8 Kasım’da geliyor. Ubisoft, yeni oyunu için bir fragman yayınlayarak PC oyuncularına sunacağı grafik özellikleriyle ilgili kıymetli detaylar paylaştı.

Skull and Bones, ışın izleme dayanağı, sınırsız FPS takviyesi ve ultra geniş açı takviyesiyle bir arada gelecek. Manzara ölçekleme teknolojilerine gelince, oyun sırf NVIDIA DLSS ve AMD FSR teknolojilerini değil, bununla birlikte Intel’in yeni teknolojisi XeSS için takviye getiriyor:

Skull and Bones ışın izleme, DLSS, FSR ve XeSS ile imaj yükseltmeyi takviyeler ve oyuncuların gelişmiş giriş ayarlarını denetim tercihlerine uyacak biçimde büsbütün özelleştirmesine imkan tanır. Ubisoft, oyun için çevrimiçi planlarını da deklare etti; Skull and Bones, birden çok kıtada özel fizikî ve bulut sunucularına sahip olacak ve yüksek aktivite sırasında bile problemsiz irtibat sağlayacak.

XeSS teknolojisinin sürümüyle ilgili bir teyit goremedik. Lakin AMD tarafında maalesef FSR 2.0 yerine FSR 1.0 kullanılacak. Ubisoft bu mevzuda gelecekte bir güncelleme de yapabilir.

Intel, yapay zeka takviyeli XeSS ölçekleme teknolojisinin “yaz aylarının başında” geleceğini söylemişti lakin kelamını yerine getiremedi. Hala ne XeSS’den ne de Skull and Bones’u çalıştıracak kadar kuvvetli bir seri olan Intel Arc A7 masaüstü ekran kartlarından eser yok. Oyun 8 Kasım’da piyasaya çıkacak, bu biçimdea kadar mavi kadrodan yeni atılımlar bekleyebiliriz.

Aşağıdan bilgileri bakılırsabileceğiniz üzere, Ubisoft ayrıyeten yeni oyunu için sistem ihtiyaçlarını de paylaştı.

Düşük (1080p, 30 FPS)

• CPU – Intel Core i7-4790 yahut AMD Ryzen 5 1600
  • GPU – NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) yahut AMD Radeon RX 570 (4 GB)
  • RAM – 8 GB çift kanal
  • Depolama – 65 GB SSD
  • İşletim Sistemi: Windows 10
Yüksek (1080p, 60 FPS)

• CPU – Intel Core i7-8700K yahut AMD Ryzen 5 3600
  • GPU – NVIDIA GeForce GTX 2070 (8 GB) yahut AMD Radeon RX 5700 XT (8 GB)
  • RAM – 16 GB çift kanal
  • Depolama – 65 GB SSD
  • İşletim Sistemi: Windows 10/11
Yüksek (1440p, 60 FPS)

• CPU – Intel Core i7-9700K yahut AMD Ryzen 5 5600 X
  • GPU – NVIDIA GeForce RTX 3070 (8 GB) yahut AMD Radeon RX 6800 (16 GB)
  • RAM – 16 GB çift kanal
  • Depolama – 65 GB SSD
Ultra (4K, 60 FPS)

• CPU – Intel Core i5-11600K yahut AMD Ryzen 5 5600 X
  • GPU – NVIDIA GeForce RTX 3080 (10 GB) yahut AMD Radeon RX 6800 XT (16 GB)
  • RAM – 16 GB çift kanal
  • Depolama – 65 GB SSD