Dimitris Pelkas’tan Türk hakemlerine tempolu taş!

senbilirsin

New member
AJANSSPOR HABER

Fenerbahçe’nin dönem başında İngiltere Championship gruplarından Hull City’e kiraladığı Yunan oyuncu Dimitris Pelkas, Muhteşem Lig’de hakemlerin oyunun temposunu yavaşlattığını söylemiş oldu.

Antalya’da soruları yanıtladı

Sarı-lacivertli grupta 2 dönem forma giyen 29 yaşındaki Pelkas, Hull City’nin 2022 FIFA Dünya Kupası içinde Antalya’da gerçekleştirdiği kampta soruları yanıtladı.

“Hull City’de mutluyum”

Pelkas, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’nin yeni teknik yöneticisi Liam Rosenior ile düzgün bir alakalarının bulunduğunu söylemiş oldu. Yunan futbolcu, “Hull City’de epeyce memnunum. Çok sıkıntı ve çetin geçen bir ligde çaba ediyoruz. Çok çalışmamız ve çaba etmemiz lazım. Yeni bir hocamız var. Onunla fazlaca umutluyuz. Yeni hocamızla fazlaca çalışarak birinci yarının bilakis ikinci yarıda epeyce hoş bir konuma geçeceğimizi düşünüyoruz” dedi.

“Süper Lig ile Championchip içinde en büyük fark hakemler”

Pelkas, Harika Lig ile Championship’i karşılaştırdı. Ortadaki en büyük farkın hakemler olduğunu söyleyen Pelkas, “Süper Lig ile Championship içinde hayli önemli bir tempo farkı var. Bunu alanda hissedebiliyoruz. Bence bunun niçini hakemler” dedi.

“İngiltere’de oyun durmuyor”

Pelkas kelamlarına şöyleki devam etti: “İngiltere’de hakemler oyunu durdurmuyor. Oyunun akmasına, kendi kendine oynanmasına müsaade veriyorlar ve bunu hakemler istiyor. Faul çalmaları Türkiye’ye nazaran epeyce güç. Bizim ligimizde hiç kolay faul çalınmıyor. Bir yerde okuduğuma nazaran İngiltere’de top neredeyse 10-15 dakika daha fazla oyunda kalıyor. Bundan dolayı temponun yüksek olduğuna eminim.”

Fenerbahçe taraftarına övgü

Fenerbahçe’de 2 hoş dönem geçirdiğini belirten Pelkas, “Fenerbahçe’de hem taraftarlar tıpkı vakitte sokaktaki beşerler tarafınca epeyce hoş bir sevgi gördüm. Beni daima sevgiyle karşıladılar. Geçen eşimle Türkiye’de epeyce hoş 2 yılımızın geçtiğini konuştuk. Lakin şu an kendim için yeni bir maceradayım. Burası da kusursuz bir yer ve taraftarlar beni epey seviyor” diye konuştu.

“Acun Ilıcalı ile aram iyi”

Pelkas konuşmasına şöyleki devam etti: “Acun Ilıcalı ile aram fazlaca uygun. Fenerbahçe’de hayli makûs bir periyotta üst üste şanssız sakatlıklar yaşadığını hatırlattı. Fenerbahçe’de birinci sakatlığımın hayli berbat bir vakitte geldiğini düşünüyorum. Tam dönem öncesinde fazlaca hoş bir kamp devri geçirdikten daha sonra dönem başlangıcından 4 gün evvel bir omuz sakatlığı yaşadım ve neredeyse 1,5-2 ay alanlardan uzak kaldım. Sakatlık olduğu vakit ekiplerde limitli sayıda kontenjan var. Öbür biri sizin yerinize oynuyor. Sakatlıktan dönünce yine yerimi almaya çalıştım ve aldım da. daha sonrasında 2. sakatlığı geçirdim ancak bunların hiç biri beni yıldırmadı. Sakatlıklara karşın geri döndüm ve Hull City’de devam ediyorum.”

“Hull City’nin başarısına odaklıyım”

Sezon sonunda Fenerbahçe ile kontratı bitecek Pelkas, geleceğiyle ilgili durumu şu anda düşünmediğini ve Hull City’nin başarısına odaklandığını da belirtti.

“Dünya Kupası’nda Arjantin’i destekliyor”

Dimitris Pelkas, Lionel Messi’ye duyduğu hayranlık duyduğunu belirterek Dünya Kupası’nda Arjantin’i desteklediğini deklare etti. Pelkas, “Benim için Messi şu anda dünyanın en yeterli futbolcusu. Kimileri dünyanın en düzgün futbolcusu olmak için Dünya Kupası kazanılması gerektiğini söylüyor fakat benim için şu anda da Messi o denli ve o denli de kalacak” diye konuştu.

“Brezilya güçlü gözüktü”

Brezilya, İngiltere, İspanya ve Fransa’yı en düzgün başlangıç yapan ekipler olarak tabir eden Pelkas, kelamlarını şu biçimde tamamladı: “Brezilya birinci 2 maçında hayli güçlü görüldü. İngiltere de o denli. İspanya’ya da değinmek isterim. Onlar da hayli güçlü ve epeyce genç bir grup. Bilhassa Pedri-Gavi ikilisinin geleceğin Xavi-İniesta ikilisi olacağını düşünüyorum. Fransa’nın da fazlaca güçlü bir takımı var. Brezilya, İngiltere, İspanya ve Fransa favorilerim fakat umarım bir şey olur ve Arjantin bu turnuvayı kazanır.”