DGZ ne demek ?

Gorez

Global Mod
Global Mod
DGZ, Dogal Gaz Zinciri olarak ksaltlr, dogal gazn uretiminden tuketimine kadar tum zincirin parcalarn icerir. Dogal gaz, gazn dogal cks noktalarndan tasnmas ve tuketim noktalarna ulastrlmasn gerektiren bir enerji kaynagdr. Dogal gaz zinciri, bu kaynagn tuketim ve uretiminin nasl gerceklestigini acklar.

Dogal gaz zincirinin calsma prensibi, gazn uretiminden tuketimine kadar olan zinciri yonetmektir. Gazn uretiminden baslayarak, dogal gaz ureticileri tarafndan uretilir. Bu, genellikle fiziksel gaz tesislerinde gerceklesir. Sonra, bu gaz ulastrma hatlar ile tasnr. Bu tasma surecinde, gazn aktarmn kontrol etmek icin bir dizi aktarm sistemi kullanlr. Bu sistemler, gazn guvenli bir sekilde tasnmasn ve gaz aksnn kontrol edilmesini saglar. Son olarak, gazn tuketim noktalarna ulastrlmasn saglar. Dogal gaz zinciri, bu gazn uretiminden tuketimine kadar aktarma ve tasma surecini yonetmek icin ozel bir sistemdir.

Dogal gaz zincirinin onemli parcalarndan biri, gaz aktarm sistemleridir. Bu sistemler, dogal gazn dogru sekilde tasnmasn ve gaz aksnn kontrol edilmesini saglar. Bunlar, gaz aksn kontrol etmek icin bir dizi kontrol cihaz, gaz aksnn kontrol edilmesi icin yaplan ozel aktarm sistemleri ve gaz aksnn kontrol edilmesi icin kullanlan akm kontrol cihazlar dahil olmak uzere pek cok komponent icerir. Gaz aktarm sistemleri, gazn tasnmasn ve gaz aksnn kontrol edilmesini saglamak icin cok onemlidir.

Dogal gaz zincirinin diger parcalar arasnda, gaz uretim tesisleri, gaz tuketim noktalar ve gaz depolama tesisleri de yer alr. Gaz uretim tesisleri, gazn uretiminden sorumludur. Gaz tuketim noktalar, uretilen gazn kullanmn saglar. Son olarak, gaz depolama tesisleri, gazn uzun sureli depolanmasn saglar.

Dogal gaz zinciri, gazn uretiminden tuketimine kadar olan zinciri yonetmek icin ozel bir sistemdir.