Coleman Hughes, DEI ile birlikte büyüyen ve DEI'yi reddeden genç siyah muhafazakar

senbilirsin

New member
Birçok ilerici için büyük bir andı. 2019'da Kongre, ABD'nin kölelik tazminatı ödeyip ödememesi konusunda ilk duruşmasını yaptı.

Demokratlar bu fikri desteklemek için The Atlantic'teki bir makalesinde tazminat konusunu gündeme getiren etkili yazar Ta-Nehisi Coates ile aktör ve aktivist Danny Glover'ı davet etti.

Cumhuriyetçiler sanal olarak bilinmeyen bir kişiye yöneldiler: Columbia Üniversitesi'ndeki 23 yaşındaki felsefe öğrencisi Coleman Hughes.

Duruşmada çok yaşlı görünen Bay Hughes, Meclis alt komitesi önünde İç Savaş sonrasında tazminatların ödenmemesinin “şimdiye kadar yapılan en büyük adaletsizliklerden biri” olduğunu ifade etti.

Ancak, diye devam etti, onlara şimdi ödeme yapılmamalı. Yoksul okullar, tehlikeli mahalleler ve cezai adalet sistemi gibi siyah Amerikalıları etkileyen yaygın sorunlara işaret ederek, “Tarihi kabul etmekle tarihin bizi bugün karşılaştığımız sorunlardan uzaklaştırmasına izin vermek arasında bir fark var” dedi.

Seyircilerden bazıları yuhaladı. Demokrat alt komite başkanı Tennessee'den Steve Cohen sakin olunması çağrısında bulundu – “sakin olun, sakin olun” – ancak daha sonra Bay Hughes'un açıklamasının haddini bilmez olduğunu öne sürdü.

Dört yıldan fazla bir süre sonra, şu anda 27 yaşında olan Bay Hughes, ırkın kamu politikasını nasıl etkilemesi gerektiği konusundaki gergin ulusal tartışmada nadir görülen bir kişi haline geldi: O, yazılarında, bir podcast'inde ve bir YouTube kanalında tartışan genç bir siyah muhafazakar. Yaklaşık 173.000 abonesi olan bu okullar, kendi neslinin öğrencilerine dünya görüşlerini sorgulayan tartışmaları engellerken ırksal kimlikleriyle etkileşime geçmeyi öğretti.

Bay Hughes, ilerici politikaları reddeden veya eğitim kurumunu eleştiren ilk siyah düşünür değil. Ancak muhafazakar akıl hocalarının çoğundan farklı olarak Bay Hughes, onların kınadıkları pedagojiyle yetişmiş olacak kadar genç.

Bay Hughes, 6 Şubat'ta çıkan “Irk Politikasının Sonu: Renk Körü Amerika İçin Argümanlar” adlı yeni kitabında, liberal yerleşim bölgesi Montclair, New Jersey'de büyümenin ve ardından Columbia'ya gitmenin nasıl bir şey olduğunu anlatıyor. burada kampüs kültürünün ilgi grupları, çeşitlilik, eşitlik ve katılım programları, mikro saldırılar ve “beyaz ayrıcalığı” üzerine sabitlendiğini söyledi.

Renk körü bir toplumu savunmak için bu hikayeleri kullanıyor.

Amaç, imkansız olduğunu söylediği ırk algılarından kaçınmak değil. (Aslında “Ben renk görmüyorum” diyenleri azarlıyor ve “İnsanlara ırklarına bakmadan davranmaya çalışıyorum.” gibi ifadeler kullanmalarını istiyor.)

“Renk körlüğünün amacı,” diye yazıyor, “bireylere farklı davranmanın bir nedeni ve kamu politikasının dayanabileceği bir kategori olarak ırkı bilinçli olarak görmezden gelmektir.”

Bay Hughes, Rev. Dr. Martin Luther King Jr. onun görüşlerine ilham kaynağı oldu ve “Bir Hayalim Var” konuşmasındaki unutulmaz bir cümleyi sık sık tekrarlıyor: Bir gün çocuklar “artık tenlerinin rengine göre değil, karakterlerinin içeriğine göre yargılanacaklar” .”

Onun iddiaları, okuldan gelire ve konuta kadar Amerikan toplumunun başına bela olan derin ırksal eşitsizlikleri görmezden geldiğini söyleyen eleştirmenlerini çileden çıkardı. Ve Dr.'u temsil ettiğini iddia ediyorlar. King'in devam eden ayrımcılığı, polis vahşetini ve siyah yoksulluğunu da protesto ettiği konuşması kasıtlı olarak yanlış aktarıldı.

Bay Hughes'un da katıldığı çevrimiçi bir tartışmada psikolog Monnica Williams, “Mali açıdan durumu hâlâ iyi olanlar bile hâlâ ırkçılığın acısını çekiyor” dedi.

Bay Hughes, kendi adına, Amerikan toplumunu beyaz ve beyaz olmayan olarak, beyazların tarihsel zalimler olarak görüldüğünü söyleyen ilericilere yönelik sert bir değerlendirmeye sahip. Kitabında onlara “neo-asistanlar” diyor.

“Neorasistantlar” diye yazıyor, “büyük olasılıkla Avrupa kökenli birinin Meksika restoranı açmasına izin verilmemesi konusunda ısrar ediyorlar.”

Bir röportajda Bay Hughes, renk körlüğü hakkındaki görüşlerinin daha geniş çapta kabul görmeye başladığını söyledi. Ancak sol veya sağ olsun, alışılmışın dışında görüşlerin sert bir şekilde bastırılmadığı bir kampüs kültürüne ulaşma yolunda gidilecek uzun bir yol olduğunu düşünüyor.

“İptal kültürünün zirveye ulaştığına katılıyorum” dedi. “Fakat bir şeyin önce zirveye çıkıp sonra düşüşe geçtiğini söylemek, mutlaka çok iyi bir yerde olduğumuz anlamına gelmez.”

Bay Hughes kitabında, babasının ailesinin soyunun izini Thomas Jefferson'un Monticello'sunda çalışan köleleştirilmiş bir bahçıvana dayandırdığını yazıyor. Ayrıntılar konusunda çekingen olmasına rağmen, New York'un bir banliyösü olan Montclair'de, ırka çok az önem veren çeşitli arkadaşlarının olduğu rahat bir çocukluk geçirdiğini anlatıyor.

Çeşitlilik programlarıyla ilk karşılaşmasının, onu siyahi öğrenciler için üç günlük bir konferansa gönderen özel bir okulda lise öğrencisiyken olduğunu yazıyor. “Beyaz ayrıcalık” ve “kesişme” gibi terimleri ilk kez orada duydu. Kendisi, “baskıcı bir konformizm” atmosferinin mevcut olduğunu ve muhalefetin kesinlikle caydırıldığını yazıyor.

Columbia Üniversitesi'nde, beyazların üstünlüğüyle çevrelendiklerinden şikayet eden öğrenciler onu şaşırttı. Kampüsün “dünyadaki en ilerici, ırkçı olmayan ortamlardan biri” olduğunu buldu.

Neden, diye soruyor, “Bu çocuklar Amerika'daki ırk ilişkilerinin durumu konusunda (ayrımcılıkla yaşamış olan) büyükannem ve büyükbabalarıma göre neden daha kötümser görünüyorlardı?”

Bay Hughes'u oğlu gibi gördüğünü söyleyen John McWhorter gibi benzer düşüncelere sahip bazı öğrenci ve profesörlerle bağlantı kurdu. (Bay McWhorter aynı zamanda Haberler'ın görüş bölümünde de yazıyor.) Üniversiteden bir arkadaş olan Christian Gonzalez, deneyimlerinin bazen kafa karıştırıcı olduğunu söyledi ve bazı öğrenciler zaman zaman onları beyaz üstünlüğünü sürdürmekle suçladılar.

Artık yüksek lisans öğrencisi olan Bay Gonzalez, “Çevrenizdeki insanların yüzde 80'i farklı görüşlere sahipken bu şekilde kurallara aykırı davranmak zor” dedi. “Deli olduğunu düşünmeye başlayabilirsin.”

43 yaşındaki özgürlükçü siyasi yorumcu Kmele Foster, onun bazı çalışmalarını internette gördükten sonra Bay Hughes ile arkadaş oldu. Kendi kuşağının siyah muhafazakarlarının Bay Hughes'a göre çok daha az mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

“Sanırım” dedi Bay Foster, “Coleman muhtemelen gelecek olana daha iyi hazırlanmıştı çünkü üniversitede görüşlerini ifade etmenin açıkça cesaretlendirilmediği kutuplaşmış bir ortamdaydı.”

Bay Hughes, Columbia'nın öğrenci gazetesinin kendi fikir yazılarını yayınlamaya büyük ölçüde ilgi göstermemesinin ardından muhafazakar web sitesi Quillette için yazmaya başladığını söyledi.

Sosyal ceza ve bazen de izolasyon hissettiğini anlattı. Örneğin, Tinder'da bir sınıf arkadaşıyla eşleşme yapmıştı ancak arkadaşı onun yazılarını keşfettiğinde reddedilmişti. “Tarihten hemen önce” diye anımsıyordu, “bana şöyle dedi: 'Az önce Quillette makalenizi okudum.' Irkçılığın varlığına inanmayan biriyle asla randevuya çıkamam.'”

“Söylediklerime pek yakın değil” diye ekledi. Ben de bunu asla söylemem.

Ancak Quillette makaleleri Temsilciler Meclisi Anayasası ve Sivil Adalet Alt Komitesi'ndeki Cumhuriyetçilerin dikkatini çekti. Bay Hughes'un bazı arkadaşları Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçilerinin davetini kabul etmenin kötü bir bakış açısı olacağını ileri sürerek ona ifade vermemesini tavsiye etti.

Dinleyicilerden bazılarının gözle görülür düşmanlığına rağmen, Bay Hughes duruşma boyunca sessizce oturdu ve ara sıra bir şişe sudan yudumladı. Ancak bu sıkıştırmanın onu rahatsız ettiğini söyledi.

“İnsanlar 'Utanç!' diye bağırdılar. Bay Hughes'un ırkla ilgili görüşlerinin çoğunu paylaşan arkadaş ve yazar Thomas Chatterton Williams, “Kapıdan çıkarken ona baktım” dedi. “Coleman'ı sarsmak gerçekten zor ama onun bu konuda pek iyi hissetmediğini biliyorum.”

Bay Hughes bu deneyimi müziğe dönüştürdü. Columbia'ya kaydolmadan önce kısa bir süre Juilliard'da eğitim gören Bay Hughes, Coldxman sahne adı altında rap yapıyor ve caz trombonu çalıyor. Duruşmanın ardından geçen yıl çıkardığı “Amor Fati” albümünde “Kişinin kaderini sevmek” anlamına gelen Latince bir tabir olan “Blasphemy” adlı şarkıyı yazdı. Bir ayetinde şöyle diyor: “Beni ikinci tahminle suçla ve yazılı cümlelerden dolayı ceza çekmem için beni hapse at.”

Sağcı Manhattan Enstitüsü'ne üye olarak katıldı ve ara sıra Quillette için yazmaya devam etti. Yorumcu olarak daha öne çıkan bir kariyerden kaçındı – belki büyük bir yayında köşe yazarı olarak veya kablolu haber kanalına katkıda bulunarak – ve “Coleman'la Konuşmalar” adlı kendi podcast'ini başlattı.

Bu bağımsızlık onu aksiliklerden korur.

Yazar Bay Williams, kendi başına olduğu için “Coleman'ın konumunu beğenmiyorsanız hedef alacağınız bir işveren yoktur” dedi. “Şikayet edilecek bir üniversite yok, öfkeyle tweet atılacak bir gazete yok.”

Ancak bu kabul edileceği anlamına gelmez. Bay Hughes, en kafa karıştırıcı olayın geçen yıl yıllık TED konferansında yaptığı konuşma olduğunu söyledi.

10 dakikalık sunumunda Bay Hughes, kamu politikasının insanlara gelirlerine göre yardım etmesi çağrısında bulundu ve bunu “uzun vadede kabile çatışmasının şiddetini azaltmanın en iyi yolu” olarak nitelendirdi.

Dinleyiciler çoğunlukla olumluydu ancak TED çalışanları da dahil olmak üzere bir avuç eleştirmen, kuruluş tarafından doğruluğu kontrol edilmiş olmasına rağmen konuşmanın rahatsız edici, zararlı ve hatalı olduğundan şikayet etti.

Bay Hughes ve TED başkanı Chris Anderson'ın raporlarına göre, bazı çalışanlar Bay Hughes'un konuşmasının tanıtımını engellemek için dahili bir kampanya başlattı.

Bu nedenle Bay Anderson, konuşmanın başlangıçta TED'in en popüler podcast'inde yer almadığını söyledi. TED ayrıca, TED sahnesinin önde gelen konuşmacılarından Tim Urban birkaç ay sonra bunu işaret edene kadar sunumu web sitesinde gizledi.

Ve Bay Anderson, Bay Hughes'dan Haberler köşe yazarı Jamelle Bouie ile bir tartışmaya katılmasını istedi – psikolog Bayan Williams'ın da katıldığı tartışmanın aynısı – böylece TED'in karşıt bir bakış açısına sahip olabilmesi sağlandı.

Hughes, “Temelde bu bir heckler veto durumuydu” dedi. “Ben de 'Tamam, tamam' dedim. Kimseyi bunu yapmaya zorlamasanız bile bu ek tartışmayı yapacağım.'”

Bay Hughes, bu yılki TED konferansına katılmayı planlamadığını ancak tekrar davet edilmekten çekinmeyeceğini söyledi.

Siyasi yorumcu Bay Foster, bu tür deneyimlerin insanlar için, hatta en kalın tenli olanlar için bile stresli olabileceğini söylüyor: “İnsanların bunun bir tür kendine ihanet olduğunu iddia etmesi, 'insanlar' pozisyonu almanız yine de oldukça incitici olabilir. .”

Sesin yapımcısı Parin Behrooz.