Biden yönetimi, öğrenci kredisi ödemelerindeki duraklamayı uzatıyor

senbilirsin

New member
Plana dava açan altı eyaletten biri olan Nebraska Başsavcısı Doug Peterson, yüz milyarlarca dolarlık öğrenci borcunun ortadan kaldırılmasının “ekonomiye geri döndürülemeyecek ciddi zarar verme tehdidi oluşturduğunu” söyledi.

“Biden yönetimini bu tür yasa dışı yetki suiistimalinden caydırmak önemlidir” dedi.

Bay Biden, Ağustos ayında, yılda 125.000 dolardan az kazanan insanlar için 10.000 dolar ve düşük gelirli aileler için Pell hibelerinden yararlananlar için 20.000 dolar borç ödeyeceğini duyurdu.

Yardım için 26 milyondan fazla kişi başvurdu ve şu ana kadar 16 milyon başvuru onaylandı. Ancak mahkeme kararları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın borcunu ödemesini engelledi. O ay departman, yasal engelleri gerekçe göstererek başvuruları kabul etmeyi bıraktı.

Borçlular kırbaç darbesine maruz kaldı.

Kaz Kaczor’un University of Wisconsin-Milwaukee’deki lisans eğitiminden 21.000 $ borcu var – bu, Biden’ın planına göre neredeyse tamamen ödenecek. Zamir kullanan eski öğrenci, hükümetin başvuruları kabul etmeye başlamasının ertesi günü evraklarını teslim etti.

“Sürekli aralar – tabii ki sevsem de – sinir bozucuydu çünkü her zaman çizgiye kadar gidiyormuş gibi geliyor” dediler. Ancak Biden’ın bu yardım planını duyurmasına sevindim. Yaptığı şeyi yapması ve bunun için savaşmaya çalışması harika.”

Duyuruya giden günlerde Biden yönetimi, NAACP de dahil olmak üzere paydaşlardan bir ara verilmesi çağrısında bulundu.

NAACP başkanı Derrick Johnson, “Bu uzatmanın yağmacı öğrenci kredilerinden etkilenenlerin yaşamları üzerindeki etkisi göz ardı edilemez” dedi. “Öyle olsa bile, bir uzatma, faturalarda boğulan ve faiz oranlarında boğulan milyonlarca Amerikalı için sorunun kökenini çözmüyor.”