7 maçla Ersun Yanal’ı yargıladı: Köy ligini bile kazanamaz!

senbilirsin

New member
AJANSSPOR HABER

Trabzonspor’un eski futbolcusu Juraj Kucka, şu an Slovan Bratislava’da forma giyiyor. 35 yaşındaki Kucka, yaptığı açıklamada Trabzonspor tecrübesi hakkında konuştu ve yalnızca 7 maçta hocası olan Ersun Yanal için sert tabirler kullandı.

Kucka’dan Trabzonspor taraftarına övgü

Trabzonspor’da forma giydiği periyotta yaşadıklarını inanılmaz olarak nitelendiren Kucka, “Çılgın bir taraftar vardı hakikaten. Şampiyonluğu hayli istediler. Çok da güçlenmiştik” dedi.

“Ersun Yanal tıpkı şeyi yaptırıyordu”

Kucka, o periyot Trabzonspor’un başında bulunan Ersun Yanal’ı sert bir lisanla eleştirdi. Slovak futbolcu, “O dönemki teknik yöneticiyle köy ligini bile kazanamazdınız. Zira her idmanda tıpkı şeyi yapıyorduk” diye konuştu.

“Bana inanç kalmayınca İtalya’ya döndüm”

Kötü sonuçların akabinde teknik takımın ve taraftarların kendisine olan itimadını kaybettiğini belirten Kucka, bunu elbette niteledi. Kucka, şunları söylemiş oldu: “Türkiye’deki mesleğimin sona ermesi gerekiyordu. yinedan İtalya’ya dönmek istiyordum ve daha sonrasında İtalya’ya geri döndüm.”

Kucka, Trabzonspor’a para kazandırdı

Kucka, 2017 yazında Milan’dan Trabzonspor’a 5 milyon Euro bonservisle transfer oldu. 2019 ocak ayında Parma’ya 6 milyon 400 bin Euro’ya gitti. Bordo mavililier, oyuncuyu kâr ederek sattı.

Kucka’nın Trabzonspor performansı

Slovak futbolcu, Trabzonspor formasıyla her kulvarda 38 müsabakaya çıktı. Kucka Muhteşem Lig’de ise 25 maçta oynarken 3 kere gol sevinci yaşadı, 6 asist yaptı.

Ersun Yanal’ın Trabzonspor macerası hezimetle bitti

Fenerbahçe ile 2023-14’te şampiyonluk yaşayan Ersun Yanal, Trabzonspor’u 3 kere çalıştırdı. Haziran 2016’da Trabzonspor’un başına geçti. 2017-18 sezonununa büyük umutlarla başlayan ve Milan’dan Kucka’yı transfer eden Yanal, 6-1’lik Akhisar hezimetinden bir gün daha sonra 16 Ekim 2017’de nazaranvden ayrıldı. Ligin 8. haftasındaki Akhisarspor maçında Kucka sakatlığı hedeniyle forma giyemedi.

Kucka, Ersun Yanal idaresinde 7 maça çıktı

Ersun Yanal idaresinde Kucka, toplam 7 maça çıktı. Bu maçlarda alınan sonuçlar şöyleki…

ERSUN YANAL İDARESİNDE KUCKA’NIN OYNADIĞI MAÇLAR
TARİHMAÇSKORKUCKA’NIN SÜRESİ
13.08.2017Trabzonspor – Konyaspor2-190 dakika
20.08.2017 Fenerbahçe – Trabzonspor2-290 dakika
26.08.2017Göztepe -Trabzonspor3-288 dakika
10.09.2017Trabzonspor – Gençlerbirliği3-190 dakika
17.09.2017Başakşehir – Trabzonspor2-286 dakika
22.09.2017Trabzonspor – Alanyaspor3-490 dakika
1.10.2017Beşiktaş – Trabzonspor2-290 dakika