20 ton çöpün içinden elmas yüzüklerini buldu

pandomim

New member
Cindy Butler, bir nişan yüzüğü ve bir alyans olmak üzere iki mücevherini, 23 Kasım’da temizlemiş, kurumaları için peçeteye sarmış ve mutfak tezgahına bırakmıştı.

Kevin Butler ise peçeteleri tıpkı gün çöpe attığını ve çöpü aktarma istasyonuna götürdüğünü söylemiş oldu. Bölgede halk kendi çöplerini teslim edebiliyor ya da alınması için ödeme yapıyor. Cindy Butler kısa mühlet daha sonra yüzüklerini aramaya başlayınca eşi, takıların çöpte olabileceğini fark etti.

“Kaybolduklarını düşündüm” diyen Kevin Butler, süratle çöp aktarma istasyonuna gitti.

Şükran Günü’nden hemilk evvel en ağır vaktini yaşayan istasyonda çöp torbalarıyla dolu yığınlar içinde yüzüğünü nasıl bulacağını düşünen Butler’ın imdadına istasyonun yöneticilerinden Dennis Senibaldi yetişti.

KEREVİZLER YARDIMCI OLDU

Güvenlik kamerası imgeleri incelenince Butler’ın çöp torbasını attığı yer belirlendi. Kelam konusu torbayı çöp yakma fırınına götürecek araç kıl hissesi yakalandı.

İkili bu biçimdece Butler’ın bıraktığı gri saplı beyaz renkli çöp poşetini aramaya koyuldu. Butler, “Kerevizi, yoğurt kaplarını ve orada olduğunu bildiğim şeyleri bakılırsabiliyordum. Yanlışsız çöp torbasına baktığımızı biliyordum. Kereviz sapları yardımıyla çöp poşetini bulduk” dedi.

Bu esnada olanları vazife öteki emekçiler de araçtaki 20 ton çöpe el atıp yardım etmeye başladı.

En sonunda Senibaldi, çöp torbasının tabanında yüzükleri buldu.

Yönetici daha evvel de benzeri olayların yaşandığını belirtti.

Şimdiye kadar öbür elmas yüzükler, 4 bin dolar bedelindeki ekip elbise ve 10 bin dolar nakit para için gelindiğini ve çöpte bunların hepsini bulduklarını tabir etti.