Öğrenciler cinsiyet kimliklerini değiştirirse, okullar ailelerine söylemeli mi?

senbilirsin

New member
Bu, o sırada Massachusetts’te müfettiş olan Todd Gazda’nın, 11 yaşındaki çocuğun babası Bay Foote tarafından kendisine ve bölgesine dava açılmasından önce gerçekleşen gergin bir okul yönetim kurulu toplantısında ileri sürdüğü noktanın aynısıydı. çocuğunun yeni cinsiyet kimliğini daha sonra kovulan bir öğretmenden öğrenmişti.

Toplantı sırasında Gazda, “Öğrencilerimizin çoğu için okul tek güvenli yer” dedi ve “binalarımızın sınırlarını terk ettiklerinde bu güvenlik ortadan kalkıyor.” LGBTQ kişilere karşı hoşgörüsüzlük ve önyargı”.

Hakimler davaların birçoğunu reddetti. Aralık ayında bir federal yargıç, bir öğrencinin cinsiyet kimliğini doğrulamanın ille de tıbbi bir prosedür veya hatta sosyal geçişin kanıtı olmadığını, ancak “kişiye medeni hukuktan beklenen temel saygıyı gösterdiğini” yazarak Bay Foote’un davasını reddetti. genel olarak toplum.”

Ancak yargıç, okul yöneticilerinin “çocuklarıyla ilgili önemli bir şey hakkında ebeveynlerden aktif olarak bilgi saklamasının” “rahatsız edici” olduğunu kabul etti.

Ocak ayında, Bay Foote temyize gitti.

Güney Kaliforniya’daki anne Bayan Bradshaw’ın oğlu, çocuklarının transseksüel olduğunu kabullenmekte zorlanan ebeveynlere karşı empati duyduğunu söyledi. Ama hayal kırıklığını da dile getirdi.

“Ebeveynler zamana ya da sabra ihtiyaçları olduğunu söylediğinde, bu onların sizi yanlış adlandırmaya devam etmeleri için bir bahane gibi gelebilir” dedi. “Ölmemiş biri için yas tutuyorlarmış gibi hissettiriyor ve yeterince iyi olmadığınızı hissettiriyor.”

Annesi, cinsiyeti ne olursa olsun çocuğunu sevdiğini yineledi, ancak kendi hayal kırıklığını dile getirdi.

Bayan Bradshaw, “Okul bana çoğunluğa katılmam ve kendimi yürekten desteklemem gerektiğini söylüyor,” dedi. “Şimdi gitmeye istekli olduğum çok fazla şey var ve umarım bir ebeveyn olarak bu benim kararım olur.”

Susan C Beachy araştırmalara katkıda bulunmuştur.